Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: alüminyum alaşım jant ile performans kaybı  (Okunma sayısı 18350 defa)

alüminyum alaşım jant ile performans kaybı
« : 23 Temmuz 2011, 20:47:39 »
merhaba benim adım ibrahim foruma yeni üye oldum 15 gün önce 2010 model polo dsg aldım ve bu foruma ihtiyaç duyduğumda bazı bilgilere ve yardıma ulaşabileceğimi düşündüğüm için üye oldum ilk sorunum ise alüminyum alaşım jantlar ile ilgili 16 inch jant taktırmak istiyorum fakat zaten 85 hp olan arabamda baya bir performans kaybı yaşanabileceğini duyuyorum gerçekten hissedilir bir kayıp oluyormu yüzde 10 kayıp falan mümkünmü deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi aktarırmısınız
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2011, 20:08:33 Gönderen: bars »
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Ynt: alüminyum alaşım jant ile performans kaybı
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2011, 22:30:56 »
arama butonunu kullanalım lütfen

« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011, 11:41:27 »
100 tl benzin konusunda 4. Sayfada sizin mesajınızdan alıntı yapıp yazdım okuyabilirsiniz. Jantın ağırlığı büyük rol oynar. Gidip çin üretimi replica alırsanız bazı modelleri okkalı ağır. Ama yinede çok bişey farketmiyor hissetmezsiniz. Önemli olan lastik tabanının orjinal ölçülerden uçuk olmaması. Mesela 185 tabansa lastikleriniz o zaman 195 taban takın yoksa 205 takın. Ama sakın ha sakın 215 taban takmayın hem yakıt hem performans katleder.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011, 12:30:44 »
Jant ve lastik te önemli olan ölçülerdir.Ben 205/45/16 ebatlarını kullanıyorum.Fark varmıdır saç jant'a göre tabiki vardır ama bunu bizim farketmemiz mümkün değildir.Çünkü Klima kadar fark kesinlikle yaratmaz.Şuda önemli bi konu aracınızdan beklentiniz,sonuç itibari ile araçlarımız performans aracı değil düz atmosferik motora sahipler.85hp gibi bir güce sahip .Ben 6 aydır bu durumda bi fark göremedim normal jant ve lastiklerime göre
yakıttada yaksa yaksa 1 litre farketsin o da çok bir kayıp değil.Sonuçta gülü seven dikenine katlanır

« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2011, 12:47:35 »
yardımlarınız için teşekkürler vermiş olduğunuz bilgilerden sonra artık gönül rahatlığı ile jant lastik değişimini yapacağım 205/45/16 ölçülerini tercih edeceğim.
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2011, 16:29:38 »
Bende bayağdır araştırıyorum,lastik ebadında 195/45/16 'ya karar verdim,ama jantta 5*100 bijon aralığında pek fazla alternatifin yok ,5*112 taksan ileride sorun olabiliyormuş bu işi yapanlar söylüyor ,yani jantta hala arıyorum. Bakalım istediğimizi bulabilecekmiyim...
2012 VW GOLF TSİ 122 hp DSG comfortline

« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2011, 18:36:39 »
twincept arkadaşımızın arabasındaki jantlar güzel ayrıca volkswagen in kendi sitesindede bazı jantlar mevcut syenit bence fena sayılmaz ölçülerine çok dikkat etmedim ama insan seçmekte zorlanıyor ben de 5 veya 6 kollumu yoksa daha fazla kollu olanlardan mı almak istediğime karar veremiyorum

« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2011, 12:42:06 »
ayak bölgesi aydınlatmalarını nereden satın alabilirim internette biraz bakındım ama göremedim

« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2011, 13:18:05 »
5x112 zaten bizim araçlara uymaz hocam,,,bizim poloların jant edabları 5x100

ayak aydınlatmasını serviste bulabilirsiniz
2011 VW POLO 1.4 85 hp Comfortline Şeker Beyazı
mtec 8000k xenon,philips sis led,elektronik egzoz sistemi,eibach 5 cm helezon,16 inç GTI jant

« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2011, 15:15:21 »
alman sitelerinede biraz baktım onlarda da fazla seçenek yok gibi birçok polonunki aynı olacak ama uyan jantlar ile idare edeceğiz bence çok ta abartmaya gerek yok illaki değişik olsun demiyorsanız

« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2011, 22:04:15 »
2010 polo larda asr ve esp varmı benim bildiğim yok ama sahibinden.com da satılanların çoğunda var yazılı

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2011, 14:32:56 »
şurda max. 90hp araçlardan bahsediorz. performans kaybını düşünmeye bile gerek yok. ki kaybettiği performansı hissedemezsin bile.

2010 polo larda asr ve esp varmı benim bildiğim yok ama sahibinden.com da satılanların çoğunda var yazılı

2011 polo da yok. =) koltuk altı cekmece ile esp yi de kaldırdılarsa bilemem =))
GTD

« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2011, 23:40:14 »
Bende 205 40 17 kullanıyorum. yaklaşık 5 ay oldu gayet memnunum.

« Yanıtla #13 : 12 Ağustos 2011, 01:40:00 »
baya güzelmiş  :tamamdir  birşey sormak istiyorum orjinali 6j olmalı bunlar için bir parça taktırmış olmalısın daha sonradan sorun yapmaya bijonlara oturmaya başladığını söylüyorlar bu jantları taktırdıktan sonra hiç sökme takma işlemi yaptırdın mı bijonlarda deformasyon varmı