Gönderen Konu: 7 ileri dsg den çok çok çok uzak durun  (Okunma sayısı 68043 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: 7 ileri dsg den çok çok çok uzak durun
« Yanıtla #56 : 09 Eylül 2011, 23:04:58 »
Kuru sistem tamam çok iyi olabilir de yazın camlar açık o şakırtı insanı uyuz eder ki, kullanan herkezi rahatsız ediyor.

7-8 farketmez viskoz sistem iyi. Pololardaki Kuru, bide cvt var audi tanıtılmış yukarıdaki videoda onu ilk defa gördüm. Arkadaşımda 2005 A4 193hp var oysa mükkemmel sarsıntısız geçişleri var sıfır sesle çalışıyor, ekonomisini bilemem.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2011, 23:08:09 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 11 Eylül 2011, 22:04:05 »
arkadaşlar arabamı bugün İstanbul a getirdim anlatmıştım şanzımandan gelen ses için iki defa Keşan da servise götürmüştüm son defa burada gödereceğim bakalım sonuç ne olacak, ayrıca bazen kontak anahtarı dönmüyor tutukluk yapıyor ve ön sol tekerlekten sanki taş sıkışmış gibi yada balata bitmiş gibi bazen cayırtı geliyor bunlara baktıracağım yanlız size birşey sormak istiyorum bir gün uğraşmama rağmen 182 yi geçemedim bu normal mi ben en azından 220 bekliyordum  :) 
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2011, 22:04:54 Gönderen: bars »
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı vwjr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 11 Eylül 2011, 23:16:56 »
165-170 den sonra araç zorlanıyor pek hızlanmıyor 220 çok uçuk bi rakam :)

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 11 Eylül 2011, 23:34:16 »
bizim buralar İstanbul gibi değil tabi yollar baya boş ve düzgün arkadaş punto evo ile 220 yi gördüm diye söyleyince biraz merak ettim çok uğraştım ama 182 de takılıp kaldı belki diyorum yol biraz yokuşmuydu acaba fark etmedim ama  :)
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 12 Eylül 2011, 04:25:07 »
aracı ilk aldığım zamanlar yokuş aşşağı tapagaz 190 görmüştüm geçmemişti. 190da sınır var sanyodum cunku daha devir bitmemişti. ancak geçen gün bastım yine 200ü gördüm onume araba atladı frenlemek zorunda kaldm. motoru acılmamış olabilr araclarnzn daha. 200 kesin gorursunz ama 220 cok zor. o hıza cıkmaz polo.
GTD

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Eylül 2011, 21:51:10 »
evet haklısın 200 de az sayılmaz herhalde ben biraz abarttım sanırım, 180 ile baya uzun bir süre gittim kullanması zevkli bir araba hatta 170 den hızla yavaşlamam falan gerekti en ufak bir sorun yaşatmadı bence bu segmentteki en güzel araç.   

Çevrimdışı ukordell

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 13 Eylül 2011, 09:21:32 »
aracı ilk aldığım zamanlar yokuş aşşağı tapagaz 190 görmüştüm geçmemişti. 190da sınır var sanyodum cunku daha devir bitmemişti. ancak geçen gün bastım yine 200ü gördüm onume araba atladı frenlemek zorunda kaldm. motoru acılmamış olabilr araclarnzn daha. 200 kesin gorursunz ama 220 cok zor. o hıza cıkmaz polo.
düz yolda 190 gördüm yol vardı gidiyodu hatta ama traktör aradan bi atladı mecburen yavaşladım.çok rahat 200görür
ben artık çok seviyorum polomu az yakıp çok kaçanından ;D

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #63 : 13 Eylül 2011, 10:20:02 »
6n2 75hp de sınırlayıcı vardı 182km/h i hiçbir koşulda geçmezdi.
9n 75Hp ile arkadaş 190ı geçen gün yapmış.(fabia 101hp hiç zorlanmadan 200ü geçiyor.)
9n2 75Hp ile ablamların aracı ile 180 i her denememde geçtim ama fazla zorlamadım. Önceki sahibi 195km/h yapmış.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2011, 10:20:32 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Eylül 2011, 19:19:35 »
arkadaşlar bugün arabamı bir arkadaşımla Maslak taki Doğuş a gönderdim, yaklaşık bir hafta önce randevu almıştık ve aracı sabah 08:30 da servise bıraktık ve akşam 5 de aldık. dsg ile ilgili olarak program güncellendi, dsg den gelen sesin normal olduğu şanzımanda en ufak sorunun olmadığı söylenmiş, zorlanan kontak içerisindeki parça değiştirildi ve gerçekten yağ gibi olmuş (bu arada parça garanti dışı yaptırılırsa 280 tl ve daha önce gittiğim İstanbul da ki özel servis 15 gün beklemem gerektiğini söylemişti), ayrıca ön sol tekerlekten gelen cayırtı benzerindeki sesin biryerlere toz dolması nedeni ile olduğunu ve bunun temizlendiğini söylemişler ayrıca bu arabalarda bu durumun bazen meydana geldiğini söylemişler, arkadaşın anlattğına göre toz balata veya fren sisteminde bir yere değil başka bir yere girmiş fakat telefonda adını hatırlayamadığı için net bilmiyorum, ayrıca servisde hizmetinde fena olmadığından bahsetti umarım anlattıklarımdan işinize yarar birşeyler çıkar sorunuz olursa benim mobil modem de çekerse cevap yazarım.

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #65 : 24 Eylül 2011, 00:56:55 »
Yani ilk kez böle bişiy duyuyorum ve demekki yeni kasaları ya üretim sonunda yada ortasında alıcan abi.İlk çıktığında hepsinde belirli fabrikasyon hatalar olabiliyo ve zamanla gelen şikayetlerle düzeltiyorlar. ;)
03.06.2005

Çevrimdışı ozgun88

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 10 Ekim 2011, 17:49:30 »
Arkadaşlar bende DSG7 kullanıyorum. O bahsedilen ses geldiğinde araba daha 2000km bile değildi, bende çok panikledim önceleri gide gele servisin yolunu aşındırdım. İzmir alsancak servisinde iyi muhabbeti olan bir usta var, uzun süre konuştum bu konu hakkında adamın dediği şey; şanzımanın kuru tip olmasından müzdarip bir dişli sesi kayıtlarda bir problem olarak dahi geçmiyor zaten sadece arnavut taşlı yollarda özellikle düşük viteslerden yükselirken geliyor. İlk başlarda onlarda sesin nerden gelidğini bir türlü anlayamamışlar en sonunda Almanyayla açıp konuşmuşlar adamlar "siz önce yollarınızı düzeltin demişler" yani demek istediğim  arkadaşlar sonuç olarak VW dünyanın enbüyük ve en güvenilir otomobil üretici grubu, VW e basit bir çin firması muamelesi yapmaya gerek yok. Zaman geçtikçe bende alıştım ara sıra bozuk yolda hala taka tuka ses gelio ama opelinde hondanında otomatik şanzımalarını denemiş biri olarak söylüyorum piyasada DSGden daha iyisini bulmassınız vites geçişleri çok yumuşak, sarsıntısız anlamıyorsunuz bile bir bakmışınız 7 ye vurmuş çoktan büyük konfor ve rahatlık, o ses de gelsin dursun arada nabayım yani hayatta kusursuz ne varki bununda hiç bir kusuruolmasın

Çevrimdışı kivanc2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 10 Ekim 2011, 18:12:48 »
ben bizzat duydum sesi tıkır tukur..bence caresi kesin vardır

Çevrimdışı kivanc2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 10 Ekim 2011, 18:13:09 »
yollada alakası çok yok...adam kaymak gibi yolda denedi yinede ses vardı

Çevrimdışı asermayer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 17 Ekim 2011, 05:58:31 »
http://www.youtube.com/watch?v=-Mn1NTvXivA bu videoyu izlediğimde bu şanzımanın bozulmaması için hiç bi neden göremiyorum çok hassas birşey yahu :)