Gönderen Konu: 7 ileri dsg den çok çok çok uzak durun  (Okunma sayısı 67956 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: 7 ileri dsg den çok çok çok uzak durun
« Yanıtla #28 : 04 Eylül 2011, 13:35:08 »
Türkiyenin bozuk yolları yüzünden diye kestrip atılamaz.  sonuçta bu sesin kaynaı söz konusu çift kavramalı debriyajdaki boşluk

yurtdşında bile tartışıyorlar

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=231266

audide bile var:

Audi VW Seat DSG Problem

sanırım sorun şöyle bir boşluk:

trashed dual mass flywheel
Powerstroke Dual mass flywheel BROKEN
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Eylül 2011, 21:46:23 »
arkadaşlar ben bir hafta sonra arabamı İstanbul a bir servise getiricem, bu işin peşini pek bırakmayada niyetim yok olayları buraya yazarım umarım işinize yarayacak birşeyler çıkar, en azından garanti süresini uzatmalılar diyorum ama Doğuş bunu bence kesinlikle yapmaz
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı defigam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 05 Eylül 2011, 01:11:17 »
arkadaşlar ben bir hafta sonra arabamı İstanbul a bir servise getiricem, bu işin peşini pek bırakmayada niyetim yok olayları buraya yazarım umarım işinize yarayacak birşeyler çıkar, en azından garanti süresini uzatmalılar diyorum ama Doğuş bunu bence kesinlikle yapmaz

bars bey,
yarı manuel modda kullanmayı denediniz mi? o modda da aynı ses yapıyor mu?tiptronic modda vites yükseltmeyi düşürmeyi manuel olarak siz yapın ve bozuk yolda düşük süratle deneyin aynı sesi tekrarlayacak mı merak ettim.
zamanınız olduğunda deneyip ya da daha önce denediyseniz bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 05 Eylül 2011, 12:12:44 »
sizin yazıyı okuduktan sonra bir sohbet esnasında dile getirdim şikayeti. arkadaşım antalya servisinde değişimin olduğunu söyledi. nasıl olurda değiştirmezler diye şaşırdı bile. istersen antalya servisini bi ara.
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı joshuamckee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 05 Eylül 2011, 12:12:51 »
Bayramda epey bir yol yaptık. Sanırım bizim DSG'de problemler başlamak üzere... Ani hızlanmalarda 7'den 5'e düşerken çatırtı diyebileceğim sesler geliyor, sanki traversler kopuyor gibi... Haftasonu servis yolları göründü.

Bilgi olması açısından yazıyorum, kullandığım Audi'deki DSG'den en ufak bir lıkırtı veya çatırtı sesi gelmiyor. Bu DSG beni endişelendirmeye başladı.

Selamlar...

Çevrimdışı kivanc2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Eylül 2011, 10:26:12 »
Valla benden 2 ay önce arkadasım 3.16 Bmw aldı (dsg) inanın onun içine de sanzuman sesi geliyor...bence bu kadar kafaya takmayın dsg yi vw kadar iyi yapan aynı sınıfta marka yok

Çevrimdışı ukordell

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Eylül 2011, 11:38:39 »
Valla benden 2 ay önce arkadasım 3.16 Bmw aldı (dsg) inanın onun içine de sanzuman sesi geliyor...bence bu kadar kafaya takmayın dsg yi vw kadar iyi yapan aynı sınıfta marka yok
aynen bende buna tanık oldum.
yeni kasa jetta da bu ses var
yetkili servise sordugumda aracların 7 ileri olmasından normal dedi
normal arabaların 1.viteste gittiği yerde bizimkiler 2.viteste gidiyo bunun farkında herkes.
dsg yi manuel olarak kullanıldığında bu ses faazla duyulmuyo

Çevrimdışı kivanc2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Eylül 2011, 11:45:46 »
Şanzuman sesi her daim gelecektir :) ama ayrı sorun varsa o apayrı tabi

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Eylül 2011, 18:36:42 »
dsg yi manuel olarak ilk aldığımda denemiştim ve birdaha denemedim hiç aklımada gelmedi şu andada ben İstanbul dayım araba Çanakkale de keşke bir deneseyim ama ne değişirki yinede sorun var, Egemen arkadaşım acaba şanzıman değişiminden sonra ses kesilmişmi, gerekirse tabi Antalya yada gidilir ama bazı arkadaşlar araçlarında şanzıman değiştiği halde  bile sorunun devam ettiğinden bahsediyor, benim araba bu hafta sonu İstanbul a gelecek bakalım neler olacak ama bence bizim ihtiyacımız olan ve bence alamayacağımız şey uzun garanti süresi.
Ölüm gaz pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #37 : 06 Eylül 2011, 23:06:54 »
Bazı şeyler birbirine karışıyor.
1-6ileri özellikle dizel modellerdeki DSG çok az arıza çıkarıyor. Çünkü taşıyabildiği tork ve güç fazla.
2-7 ileri DSG nin problemli olduğu gerçek.
3- Şanzımanın problemli olması başka, vites geçişlerinde sadece cam açıkken duyulan ses başka. Dişliler ayrılıp başka bir dişliye oturuyor bu manuel de de var.
4- 7ileri kuruda bozuk yolda bir tıkırtı geliyor, bunun şanzımanın karakteri gereği olduğu da söylenir ne kadar doğrudur bilemem.
5-7ileri de en çok yaşanan, boşa alma, stop etme sarsılarak geçme veya hiç geçmeme. Mekatronik şahit olduğum arızalı modellerde değişti.

"""Sonuçta 3Forum takip eden biri olarak 2011 yılı üretimlilerde DSG arızası duymasam da, kimseye 7ileri DSG tavsiye etmem. Yağlı tip 6ileri DSG ile(2.0 tdi 170hp 320nm passat) mükemmel keyif yaşarsınız tavsiye ederim. """

Yukarıda arkadaşta demiş DSG sadece VW de değil, audi vs. de de kullanılıyor. Bir yerden duymuştum pistlerde 650hp w12 golf lerde 10yıl denenmiş.  Audi lerde 8ileri var fakat çok arıza yaşamıyorlar diye biliyorum
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 23:10:51 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Eylül 2011, 19:04:48 »
7 ileri yağlı tip dsg çıkacakmış sözü söylentimi gerçekmi acaba çünkü 6 ileri olanlar neredeyse sorunsuzdu

Çevrimdışı defigam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Eylül 2011, 19:29:58 »
7 ileri yağlı tip dsg çıkacakmış sözü söylentimi gerçekmi acaba çünkü 6 ileri olanlar neredeyse sorunsuzdu

hocam selamlar,
dsgyi manuel olarak denemenizi isteme sebebim,araçlar çok kısa sürede 2.vitese atıyor hız düşünce 1-2arasında gitgel yapıo ses e sebeb olan bu sanırım.
çünkü bende manuel olmasına rağmen 1.viteste çok aşırı yavaş giderken gazdan çekip tekrar gaza hafif dokununca benzer ses duyuluyor.
arkadaşlarımın 2-3 adet 2011 araçlarında(farklı markalar) denedik onda da aynı durum oluo mauellerde.
dsgde belirgin olmasının sebebini özellikle bozuk yollarda çok yavaş giderken ortaya çıkmasının sebebi bence bence aracın 1-2 veya 2-3 arasında sürekli gidip gelmesi olabilir.
o yüzden size birde manuel modda deneyin belki duyulmaz diye bi öneride bulunmuştum.
tabi benmki sadece teori :)

Çevrimdışı bars

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 08 Eylül 2011, 20:32:39 »
manuel modda denemedim ama şöyle bir şey yaptım; çok ama çok ıssız bir yerde bir gece yaklaşık iki saat boyunca sesin vites değişimi esnasında mı olduğunu anlamak için eşimle birlikte aracı test ettik. Ben başım dışarıda sesi dinlerken o vites geçişlerini takip etti ve anladığım kadarı ile ses her zaman geliyor. daha sonra aracı kaldırdım ve sol lastiği söktüm ve direksiyonu hafif kırarak şanzımandan tekerleğe gelen milin şanzımana giren yerinden gaza her yüklenmede vites değişmese bile kalın iki metalin birbirine vurmasına benzer (lıkırtı falan derler ya) ses geldiğini duydum ve bu şekilde gelen ses aracı kullanırken çıkan sesten kesinlikle çok net ve biraz tedirgin edici gibi. 

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 08 Eylül 2011, 23:49:35 »
debriyaj kavramayı bıraktığnda geliyo sanırm bu ses cunku düşük devirlerde ve gazı bıraktığımda geliyo bu ses gaza basarken ses gelmiyor hic.
GTD