Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2014 yeni polo motor arızası  (Okunma sayısı 9785 defa)

2014 yeni polo motor arızası
« : 27 Mayıs 2015, 00:16:40 »
Arkadaşlar aracım 2014 1.0 yeni polo dur.Aracı 2nci el aldım.Kazasından dolayı araç garanti dışıdır.Sorunum aracımın motoru düşük devirde sarsıntılı çalışmaktadır.Devir saati rölantide aşağı yukarı sallanmaktadır.1 ve 2nci vitesde araç da bu durum hissedilmektedir.3 ve 4ncü viteslerde sorun yoktur.Aracı Ankara eskihisar vw servisine götürdüm aracın arızasını bulmak için 2500 tl gözden çıkarmamı söylediler.Bende aracımı geri teslim aldım. Mass özel servise götürdüm aracın motorunu bilgisayarda bulamadılar.Haliyle sorun da çözülmedi.Aracıma bu şekilde binmekteyim. Siz ce ne yapmalıyım..Tşk ederim..

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Ynt: 2014 yeni polo motor arızası
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2015, 08:15:28 »
Özel servislere gidin, maliyet daha düşük olur, bir de yeni tip olan 1.0 motor, VAS programına girmemiş mi?
Kesin vardır ama götürdüğünüz servisin programı güncel olmayabilir.
 aynı motor skoda fabia, VW up, skoda citigoda da kullanılıyor, bu yüzden her serviste işlem yapılamayabilir.
Kolay gelsin.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı yusiem

Otomobil
    vw polo
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2015, 00:57:15 »
Motor titriyor ise ateşlemelere bak.. Zarar gördü ise orijinal bir ateşleme al motordaki titreme çözülür tabiki şuda bir nebze nedenidir ki 3silindir bir araçtır.. Normalde de
boşta çalışırken biraz titrer..
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 00:58:22 Gönderen: yusiem »

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2015, 09:27:54 »
3 silindir motorlarda diğer motorlara göre sarsıntı fazladır.Ama anormal bi durum söz konusuysa bi özel servise goturun
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.