Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2010 yada 2011 polo artılarını ve eksileri nelerdir yardım lütfen  (Okunma sayısı 9444 defa)

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
selam arkadaşlar benim golf 4 'üm var arabamdan cok memnunum fakat malum yakıt konusu beli bükmeye başladı. lpg yok aracımda taktırmak konusunda tereddütlüyüm. satıp 2010 yada 2011 polo temiz bulursam almayı düşünüyorum. birde aklımda ford fiyesta var ama % 90 yine tercihimi volkswagenden yana kullanacağım fakat polo hakkında pek fazla bilgim yok burada bu polanun artı ve eksilerini yazarmısınız. mesela yol tutuşu, yakıtı, kronik biir arızası varmı, serilik konularında yardımcı olurmusunuz. şimdiden herkese teşekkürler

Hocam şimdi durum şöyle.Polo var ve POLO var.1.2 70 hp trendline modelini alırsan veya 1.4 gti alırsan herşey farklı olur.Genel olarak durum şöyle.Araç çok yakışıklı.Kalite olarak zaten rakiplerinden bir adım önde.Kronik arızası bildiğim kadarı ile arka frenlerdeki gıcırtı.O da önemsenecek bir durum değil tabi ki.Yol tutuş vs bilemem çünkü kullanmadım.Ama golften biraz dar olduğu için en kötü ihtimalle 100 ile girdiğiniz virajı 85le alırsınız olay kapanır.Fiesta alacaksanız dizel almanızı öneririm.Hem yeteri kadar güçlü hem de az yakan bir aracınız olur.Fiestanın bir paketi vardı.İçi loş aydınlatmalı olan.Onu alırsanız daha memnun kalırsınız.Ancak golften sonra kesinlikle küçük gelecektir haberiniz olsun.Hele arkadaki yolcular hapishane camı gibi olan camdan bakmaktan sıkılabilirler.2 aracında kendine göre artıları var tabiki.Ama bence Paranız varsa Full polo her zaman bir adım önde olur.Arka fren disk olanları tercih ederseniz sanırım gıcırdama sorunundan da yırtmış olursunuz.Lpg olayı ise bambaşka bir dünya.Golf 4 kullanan bir arkadaşım 75000km deki aracına tüp taktırdı.Araç 98 model....14 yılda 75000 yapan bir adam tüpe bilmem kaç para para veriyor.Bunu araç önce amorti edecek.Sonra ise kâra geçirecek.Bence çok kilometre yapmıyorsanız hiç taktırmayın.Polo alırsanız 1.4 veya 1.2 aşağı yukarı aynı yakacaktır.Golf aracınızdan biraz az yaksa da şehir içi dur kalk yaparken biraz artış tabi ki olacak.Karar size kalmış.İsterseniz düşük km yapmış 2. el alarak biraz daha hesaplı bir dizel polo veya fiesta alabilirsiniz.İyi Forumlar.
Anti Lpg ci Fatih. :D

Başlığı acaba benmi açtım dedim. Benimde bundan 2 ay öncesine kadar golf 4 vardı, lpg yoktu. 50 lirayla 100 km gidemiyordum şehir içinde. neredeyse 50 kuruş yakıyordu kış aylarında. az gezdiğim içinde lpg taktırmadım. Sonra uzun araştırmalarımdan sonra polo 1.6 tdi aldım. aldım alalı üçüncü kez depoyu fulledim. ben az gezdiğim için bir ay yetiyor bana. 180 liraya depoyu doldurup 850 km yol gidiyorum neredeyse şehir içinde. buda beni oldukça tatmin etti. önceden ayda 300 liralık benzin koyup istediğim kadar gezmeye çekiniyordum şimdi 180 lirayla canım istediği her yere gidiyorum. fiziksel olarak 2010 ile 2011 arasındaki farkları çok araştırmadım ama standart olanlarında yol bilgisayarı yok buna eminim.

ben 2011 polo kullanıyorum. chev. aveo, clio, ve megane 2 nin üzerine biniyorum poloya... ben seyir halindeyken gelen sesler konusunda çok pimpirikliyim. şuan bu konuda polo beni fazlasıyla tatmin ediyor. kronikleşen yada herhangi bir hataya rastlamadım henüz. ayrıca 3 hafta önce aracıma lpg montajı yapıldı. henüz depo bitmediği için yakıt bilgisi veremiyorum. yol tutuşu ve serilik gayet iyi, ancak bu beklenti ile ilgili... ben gayet memnunum...

Çevrimdışı buyukvardar

bugün bursa neskar opele de gittim corsa'nın  sanruflu modeline 35 bin tl diyorlar eski kasa astraya da 33,500. bizim vokswogen de gram indirim yapmıyor. 3 il gezdim bursa doğuş, sakarya , eskişehir hiç biride bir kuruş indiirm yapmıyor. artı iki aydan öncede araç temin edemiyorlar. benimde gönlümde yatan polo ama böylede nasıl olacak bilmiyorum.

Çevrimdışı buyukvardar

yok arkadaşlar terçihim 1,4 benzinliden yana kullanmak istiyorum dizelle uğraşamam motor sesi biraz benzinliye  göre fazla ve motor soğukkken pançar motoru gibi çalışıyor hepsini geçtim bakımları benzinliye göre biraz daha ağır. serilikten kastım maksimum kadranda son hızınız ne oldu. 180 km hıza çok çabuk ulaşabiliyor mu mesela. ve 1,4 benzinlinin şehir içi ve şehir dışı normal kullanımlarad yakıt tüketimi nedir.

1.4 benzinli 195 ı gördüm otobanda. Ş.içi km de ort 27 krş yakıyor. Sessiz, konforlu tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2012, 19:26:28 Gönderen: Mahony »
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

Bileciğin neresindensin fatih ?
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2012, 19:25:59 Gönderen: Mahony »
Deutsch spreche,schwer spreche,VW fahre O.o

1,4 benzinli aracımla full akaryakıttan 170 tl ye yedek depo hariç fullediğim zaman normal kullanımda 680 km yaptım.Buda 0,25 kuruşa denk geliyor.bence gayet normal.tabi sürekli normal kullanmak kaydıyla.basarsam 0,30 kuruşu buluyor.
G T I

Çevrimdışı buyukvardar

Bileciğin neresindensin fatih ?
merkezdeyim aslen sakaryalıyım 6 senedirde burdayım

Çevrimdışı buyukvardar

1,4 benzinli aracımla full akaryakıttan 170 tl ye yedek depo hariç fullediğim zaman normal kullanımda 680 km yaptım.Buda 0,25 kuruşa denk geliyor.bence gayet normal.tabi sürekli normal kullanmak kaydıyla.basarsam 0,30 kuruşu buluyor.
valla yakıt süpermiş yaa lpg ye bile gerek yok eğer böyleyse. ben geçen gün yedek depo dahil 270 tl ye doldurdum depoyu 2 sefer bursaya gittim geldim 601 km de benzin yine kırmızıya yakındı yani benzini fullemeden önceki yerine geldi. valla iki 3 gündür lpg taktırmak için sağlam yer arıyorum bulamadım desem yeri var. ha deyince de arabayı satamaszın zaten gideyim hemen polo alayım acenteye versem çok ucuza gidecek offf of iki ara bi derede kaldım. aslında golf den çok memnunun ama yakıt işte. şehir içi 450 500 e yakın yakıt tüketiyor.

bugün bursa neskar opele de gittim corsa'nın  sanruflu modeline 35 bin tl diyorlar eski kasa astraya da 33,500. bizim vokswogen de gram indirim yapmıyor. 3 il gezdim bursa doğuş, sakarya , eskişehir hiç biride bir kuruş indiirm yapmıyor. artı iki aydan öncede araç temin edemiyorlar. benimde gönlümde yatan polo ama böylede nasıl olacak bilmiyorum.
fahtih bey e yazmak isterim. bende baya araştırdım ve sonunda polo almaya karar verdim ve karar verdikten sonra 1 hafta içinde arabama kavuştum. isterseniz nasıl bulduğumuda yazıyım. arabayı almaya kar<r verdim ve bayiye gittim onlar 3 ay bekleyeceğimi söylediler bende kesinlikle bekleyememe dedim onlarda sistemlerinden girip hangi bayinin elinde var veya hangisine gelecek ama müşterisi yok baktılar ve bana 3 araç buldular hazır olan. bende 3 ünden en kafama yatanı gidip aldım. kayseride yaşıyorum tokattaki kafama yattı bende gidip aldım. 
sanada bu şekilde tavsiye ederim eğer bulamazsan araba veya bayiler ilgilenmezse ben yardımcı olurum beni arayabilirsin. benim arabam 1.4 benzinli lpg taktırdım plakayi çıkarmadan. ve iç döşeme rengi krem. confortline

kolay gelsin