Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.6 TDI Polo Kat İptali Acil Yardım !!  (Okunma sayısı 7928 defa)

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
1.6 TDI Polo Kat İptali Acil Yardım !!
« : 26 Ekim 2011, 15:03:35 »
Arkadaşlar 30.000 km de dizel polom var. Önce gti jant aldım sırada tavan kaplaması ve egsozdan almayı umduğum biraz ses var  :-[ Geçen hafta egsozcuya gittim son susturucu söküldü yerine düz boru+nikelaj kafa takıldı ses te en ufak bir değişme olmadı, Bir arkadaşım katalizörü söktürmen lazım dedi ama kararsız kaldım siz polo kullanıcılarına soruyorum..  Polo dan abarth ses almak mümkün mü ? Mmümkünse araca zararı olur mu ? ve Katalizörün sökülme durumunda yanıcak arıza lambasını yok etmenin bir yolu var mı ?

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: 1.6 TDI Polo Kat İptali Acil Yardım !!
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2011, 16:00:04 »
Paşam aracını şahin, doğan kategorisinde değerlendirip o sesi bekleme. Tecrübeli arkadaşlar gerekli cevabı mutlaka bildireceklerdir.

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2011, 16:10:07 »
yok öyle bi ses beklentim yok zaten sadece hafif tok bir ses almaya çalışıyorum amacım gti a benzetmek

« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2011, 19:40:24 »
katalizörü bana kalırsa dokunmayın bende düşünüyordum bluemotionda devasa bi katalizör var carbon emsyon oranını azaltmak için. safety moda geçer hiç uğraşma diye bilir kişilerden tavsiyeler aldım o yüzden vaz geçtim. onun dışında ses egzoz değişince zaten artıyo baya bi enteresan nasıl olmadı sizde acaba.

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2011, 19:46:56 »
nasıl bir egsoz takılmış ki? ben son susturucuyu söktükten sonra marşa bastım ses aynıydı son susturucunun boşuna takıldığını düşündüm.. Ayrıca aracım bluemotion değil o fark eder mi?
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2011, 19:47:56 Gönderen: eyuri »

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2011, 23:04:30 »
düz boru ve nikelaj kafa demişsin ...  sadece egzoz kafasımı yoksa komple abart egzozmu takıldı ?

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2011, 23:47:59 »
Son susturucu söküldü yerine 51 lik düz L boru geldi yankı yapması gerektiğini falan düşünüyorum.. üstünede sadece nikelaj takıldı abarth taksam farkeder mi? dizel poloya hiç abarth deneyen var mı ? varsa marka ne ?

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2011, 23:57:52 »
istanbulda olsaydın benim kenarda sıcak yaz günlerini bekleyen egzozu takar denerdik...

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2011, 00:15:48 »
vallahi keşke demekten başka şansım yok :D Şu kat iptali işinden anlayan kimse yok mu ya ?
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2011, 00:21:56 Gönderen: eyuri »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2011, 09:13:10 »
dizelde söksen bile ses alamazsın ilk kalkıs devirlerinde gelir ses sonrası bildğin motor sesi :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2011, 09:19:45 »
nizam ama düzgün bi abart egzoz koysa  olmazmı ya ? kat iptali düz boru ve abart şeklinde ... bi tane ibizada yapan arkadaş vardı sanki sitede  ? !

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2011, 09:33:28 »
nizam ama düzgün bi abart egzoz koysa  olmazmı ya ? kat iptali düz boru ve abart şeklinde ... bi tane ibizada yapan arkadaş vardı sanki sitede  ? !

ali alper yaptı ama sadece ilk devirlerde ses vardı sonrası yoktu. abart sesi dizellerde bu abart egzos işi yalan oluyor anca motor çok yüklü oldgunda ses alabiliyorsun stok motorla zor iş dizel arabada.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2011, 09:35:49 »
o zaman aracın orjinalliğini bozmaya değmez kesinlikle ...ha  belki blow of olabilir ilgi çekmek isteniyosa :)

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2011, 11:54:21 »
Evet olabilir benimde proje aşamamda çuf çuf :)
ADK