Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Polo Aldim ve Fikir İstiyorum..  (Okunma sayısı 8323 defa)

Yeni Polo Aldim ve Fikir İstiyorum..
« : 25 Mart 2012, 17:30:59 »
Selam arkadaşlar
2 gün önce bi abı nın tavsıyesı uzerıne ustaya dahi goturmeden  2001 model polo comfortlıne aldık. trgamer de kaza sorgusu yaptım 2005 de 2007 de 2009 da 2011 de olmak uzere toplam 4 kaza yapmiş ve 4500 tl lık hasar yaptrımış arabayı 16.500 tl ye aldık. 152 620 km de otomatık kararan dıkız aynası hıdrolık dıreksıyon abs klıma 2 cam otomatık yagmur sensoru gıbı bır takım donanımları varmıs ama arabanın kazasından dolayı ıcıme kurt düştü bu sabah bı baktım daha once park ettıgım yerlere gece yag damlatmış.ayrıca dıreksıyonu tam cevırınce araca bır tıtreme gelıyor klımayı acarsamda arac devırden düşüyor cok gec kavrama yapıyor gıbı gelıyor ( daha once toyota corolla kullanmıstım cok serıydı o yuzden gec kavrama yapıyor dıyorum) ayrıca arabayı her calıstırmamda kapatmamda babajdakı sag tarafdakı  ilk yardım setının oradakı ne oldugunu bılmedıgım bır motordan iyyyuvvvvvv gıbı uzun bı ses gelıyor acaba bız bu aracı almakda hata mı ettık yada cok mu kazık yedık sız eskı arkadaslardan yardım ve bılgı ıstıyorum. Tşkler..

Ynt: Yeni Polo Aldim ve Fikir İstiyorum..
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2012, 17:49:57 »
Öncelikle hayırlı olsun, Allah kazasız binmeyi nasip etsin.

LPG varmı bilmiyorum ama , Ankarada benzinlisinin piyasası 17000 den az değil.

Arkadan elen ses bana bensin pomasında geliyormuş gibi geldi, gerçi formda tam ne olduğunu yazacak arkadaşlar var, onlar cevaplar.
Bende 2000 Klasik var , klima permormansı etkiliyor.

« Yanıtla #2 : 25 Mart 2012, 19:09:02 »
o iyuuuuuvvvv sesının gelme nedenı arkada merkezı kılıt motoru vardır 1 benzın kapagını kılıtler 2 bagaj kapagını kılıtlemesını saglar.ve o ıyuuuvvv sesı benım aracımdada cıkmaktadır.dedıgım gıbı depo kapagını kılıtlıyor ve bagajını o ses normal.

« Yanıtla #3 : 25 Mart 2012, 19:23:28 »
Arkadan gelen ses aracı kilitlerken geliyorsa merkezi kilit pompasının sesi. Bu modellerde havalı olduğu için öyle ses geliyor.

Yağ damlatma olayına bakmak lazım. Ön taraftan damlattıysa direksiyon hidrolik yağı olabilir, benimki de çok az damlatıyor. Kaputu kaldırınca sol tarafta yeşil kapaklı yerde direksiyon hidrolik yağı var, bi kontrol edin. Ben eksildikçe ekletiyorum. Eğer ondansa orijinal VW direksiyon hidroliği koydurun, yeşil kapaklı bir kutusu var. Diğerlerinin keçelere zarar verdiği söyleniyor. Direksiyonu da sona dayamayın, direksiyon pompası zorlandığı için araç da titriyor, pompaya zarar verebilirsiniz. Direksiyonu hafif salarsanız titreme geçecektir.

Bu araçların kronik sorunu boğaz kelebeği. 8-10 bin kilometrede bir temizletmek gerekiyor. Zor bir şey değil. Klimayı açınca düşen devir çok büyük ihtimalle bu yüzden.

Kendiliğinden kararan ayna, yağmur sensörü, ısımalı yan aynalar (arka cam rezistansını çalıştırınca aynalar ve cam suyunu da ısıtıyor), bagajda çakmaklık, 4 disk fren gibi çoğu yeni model araçta bile olmayan ya da opsiyonel olarak sunulan özellikleri var.

Güzel ve çok donanımlı bir araç aldınız, içiniz rahat olsun. Güle güle kullanın.

(yoksa kullanma kılavuzunu gönderebilirim)
« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 19:28:04 Gönderen: Ragno »

« Yanıtla #4 : 25 Mart 2012, 19:31:04 »
dostum onelıkle hayırlı olsun bıraz fazla para vermıssın sıkma canını olan olmus sımdı sorunlara gelelım.
1.yag damlatma olayını gormedıgımız ıcın bısey dıyemıyorum gostermen gerek
2.dıreksıyonu tam cevırınce ozellıkle ara durdugu yerde kasılma yapar yuke bındıgı ıcın bu normal bı durum
3.klımayı acıncada dusen devır normal kılımayı acıyosun :) neden dusutugunu bılmıyorum ama normal.
4.arkadan gelen ses te benzın kapagının kılıdı + butun kılıtlerı calıstıran motorun orda olması oda normal.
5.arac 75 bg hafıf ve serı bı arac gaza asılınca sanıyenın onda 3 kadar bı bekleme suresı var evet ama hafıfe alıncak kadar baygın bı araba asla degıl bende 101bg var herseyı orjınal modıfıye yok...benım dıyen 110 bg arabayı tokatlarım :)

kendımden bı yazı yazmak ıstedım.bundan 1 ay oncesınde ben kendı aracımı satıyodum dukyan acmak ıcın yenı almıstım aracımı cok severek ve cok arastırarak aldım 1 kaza sı vardı sadece 300tl lık bı hasar tampondan.cızıklerı onemsemıyorum.aracımı aldım 5 bın tl lık masraf ettım 4 lasstık sıfır trıger set baskı balata debrıaj set debrıaj telı tupunu ben taktım cam flımı cektırdım bezay ampuller alarm ve aklıma gelmeyen bı cok masraf cam sıleceklerını bıle en az 2 ayda 5 kez degısmısımdır...yanı şunu demek ıstıyorum okadar tıtız bır ınsanım kı babam olsa arabada sıgara ıcırtmedım anahtar teslım yaptım arabamı ve uzulerek satılıga cıkardım aracım 2001 model 105 bınde conftline ve benim ıstedıgım nakit para 16  bin tl sonra dukyan işi olmadı bende satmaktan vaz gectıım sımdı sadece gazını koyup delı gıbı gezıyorum hee akılam gelmısken son olarak yaptıgım masrfa kolonları degıstım jblgto marka 220 tl lık compenat takımı taktım bırde anfı baglattım arabam sımdı benım evım gıbı :) insallahpişman olmazsın ;)

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2012, 19:31:40 »
tramer kazalarina cok takilmayin ya sonucta sigorta kaydi belli olmaz noldugu yani
dreksyonu tam cevirince titreme yapmasi anormal bisey degil bence kullandigim butun hidrolik araclarda oluyo o dediginiz
klimayi acinca devirden dusmesi normal zaten klima motordan guc alarak calisiyo sonucta araciniz buyuk ihtimalle 1.4  2.3 arabada bile dusuruyo rolantiyi ve cekisi yeni araclkarda bu bole degil sanirim
kontagi cevirdiginizde marsa basmadan once gelen ses ise o normal benzin pompasi benzi basiyo eger araci kilitleyip actiginizda cikiyosa oda merkezi kilit motorunun sesi oda normal hava ile calisiyo cunku

« Yanıtla #6 : 25 Mart 2012, 19:33:59 »
zamanlama super baskan :D

« Yanıtla #8 : 25 Mart 2012, 20:01:50 »
bende aracımı 110.000 km de almıştım 16.400 e patlamıstı.ufak tefek masraf xenon spoiler air intake yay derken 17 yı buldum :) daha jant lastik yok işin içinde ama aracımdan çok memnunum.en ufak sızıntısı akarı kokarı cazırtısı cuzurtusu yok.

« Yanıtla #9 : 25 Mart 2012, 20:26:13 »
Guzel arac almissin umarim fazla sorun cikarmaz. Hayirli olsun
« Son Düzenleme: 25 Mart 2012, 20:27:08 Gönderen: m1s1r »

« Yanıtla #10 : 25 Mart 2012, 21:28:31 »
bende aracımı 110.000 km de almıştım 16.400 e patlamıstı.ufak tefek masraf xenon spoiler air intake yay derken 17 yı buldum :) daha jant lastik yok işin içinde ama aracımdan çok memnunum.en ufak sızıntısı akarı kokarı cazırtısı cuzurtusu yok.

mavi kasalar için acaba spoiler bulablirmiyim ?

« Yanıtla #11 : 25 Mart 2012, 21:30:22 »
vaybee c.lıne fıyatları bayagı yuksek arkadaslar bende 2000 model 1.4hıghlıne var lastıkler yenı trıger yenı 105bın km de lpg lı kazasız 3-4 parca boya var sızce hangı fıyata vermelıyım

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #12 : 25 Mart 2012, 22:54:32 »
iyi günler kullanınnn ;)
quattro

« Yanıtla #13 : 25 Mart 2012, 23:03:58 »
mavi kasalar için acaba spoiler bulablirmiyim ?
benım arac o senın mavı aracının aynısı kardesım.sıparış gecerız aracın renk kodunu soylersıno renkte sana gelır montajını yaparsın.ben montajını yaptım aracın arkasını topladı.ınternettekı gordugun kucuk tabırı caızse dandık bır durusu yok.gti spoiler olarak geciyor zaten.ılgılenırsen pm at bana ordan gorusuruz.