Gönderen Konu: Yardım !!! Sol Fardan Gelen Çark Sesi  (Okunma sayısı 4792 defa)

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
Yardım !!! Sol Fardan Gelen Çark Sesi
« : 25 Ağustos 2012, 13:18:05 »
arkadaşlar kısaları yakınca sureklı sol fardan sürekli bir çark sesi geliyor sağda ıse sadece ılk actıgım zaman geliyor.sol tarafta oyleydı ama 2 gunden berı sol fardan sanki içinde yazıcı varmış gıbı sureklıı bıseyler yapmaya çalışan bır çark işini yapamıyormuş gibi surekli çalışıyor ve sesi kesilmiyor.Bunun nedeni nedir nasıl çözümlenir.Fikir öneri Yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı immortalboss

• Profili Görüntüle
Ynt: Yardım !!! Sol Fardan Gelen Çark Sesi
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2012, 14:56:55 »
Sol fardan dediğiniz için söylüyorum.Belki bir şekilde şase yapan,elektrik geçiren bir kablo far yükseklik ayarını çalıştırıyor olabilir.Bu da ayarlanırken ses yapıyordur.Başka o şekilde ses çıkaracak bir parça olduğunu sanmıyorum farda.Bence en hızlı şekilde bir elektrikçiye gitmekte yarar var.Çünkü far yükseklik motoru çok fazla çalışacak şekilde tasarlanmadığı için bozulabilir ya da ömrü kısalabilir. ;) Geçmiş olsun.

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2012, 15:07:30 »
akü tarafındaki fardan geliyor ses dişli kırılmış yada dişli yerinden çıkmış olsa sureklı çalışırmı yoksa elektrik tesisatındamı bır problem var

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2012, 17:26:36 »
arkadaşlar yardım +++

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2012, 16:57:22 »
dişliden değildir, kısa devre olabilir veya xenonsa farlar balastında bi sıkıntı olabilir. düz ampülse ışıkta kısılma felan yapar ampül bozuk olsa..
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2012, 11:37:54 »
aracı vw servısıne verdım sorun bulunup çözuldu sol far altındakı far ayar motoru arızalanmış değişimi yapıldı 90 tl sadece parça malıyetı....