Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yakıt gösterge ve lambası Hk...  (Okunma sayısı 5644 defa)

Yakıt gösterge ve lambası Hk...
« : 23 Ocak 2009, 23:13:18 »
Merhabalar;

6n2 polomun benzin deposu 1/2 iken park ettim çalıştırdığımda ise çeyreğinde altında gösteriyordu ve doğal olarak lambayıda yakmıştı. Hoppala dedim 2dk da benzinimi uçurdular acaba diye yada depommu delik acaba diyerekten bıraktığım yere gittim baktım, kupkuru... Sonra, birkaç km gittikten sonra ibre yüklesmeye başladı ve tam yarıma gelmesede yarım depoya yaklaştı ibre. Fakat bu seferde lamba sömüyordü. 3-4 kere kontağı açtım kapattım durduğum yerde; ibre yükseliyor fakat lamba sönmüyor.
Bu durum hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse sevinirim...

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
Ynt: Yakıt gösterge ve lambası Hk...
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2009, 19:59:01 »
her seferinde benimde başıma gelen bir durum bu. sadece yarısına geldiğinde değil depo hangi seviyede olursa olsun ilerledikten bir süre sonra  ibre yükseliyor. nedenini bilmiyorum. umarım sorumuza cevap bulabiliriz.
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2009, 16:24:29 »
6n2 poloların göstergesinde farklı bir özellik var.
benimde aracım 6n2. araçta yol bilgisayarı yok, fakat yakıt göstergesinde ufak bir özellik var.
aracın o anki yaktığı yakıt miktarına göre depodaki yakıtı fazla veya eksik gösteriyor.
tam anlatamadım ama örneğin şehir içi dur kalklı bir yerde ilerliyorsunuz,
işte burada depodaki yakıt az gösteriyor çünkü araç çok yakıyor.
sonrada önünüz açıldı ve şehirdışı sayılabilecek bir yola geldiniz hemen birkça dakika içinde o sıradaki yakıt tüketiminize göre depoyu daha dolu gösteriyor.
bir nevi gidilecek yol hesabı gibi bir özellik.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2009, 16:29:24 »
bu arabayı bıraktığın yerle iniş ve yokuş gibi yerlerde benzin deposunun şamandırısı eğime göre artıp yada eksik gösterebilir.yola çıktığındada düzelir.normaldir bi özellik falanda değildir her arabadada yapar.
Mk3 gti

« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2009, 19:55:00 »
Tekrardan merhabalar;
Arabamı cumartesi günü servise götürdüm. (Götürmeden öncede 10tl lik benzin aldım. Belki şamandıra takılmıştır diye.)
Serviste bilgisayara bağladılar, hiç bir hata görünmüyordü. Fakat yarım depo benzinle hala lamba yanıyordu. Usta şamandıra takılmıştır olabilir dedi. Şamandıranın fişini çekince gösterge lambası söndü, doğal olarak ibrede kımıldamadı. Şamandırya söküp bakmak gerektiğini içinde çok ince kabloların olduğunu ve kurtarabilme durumunun yüksek olduğunu söyledi. En kötü ihtimal ise şamandıranın değişimi olur dedi. Benim de yola çıkmam gerekiyordu, usta hiçbir sıkıntı yaratmayacağını söyledi ve daha sonra ugrarım diyerek ayrıldım. İstanbul gişelere gelmeden Mehmetçik vakfı tesislerinde durdum, tam çıkarken bi benzin alayım bakayım değişiklik olacakmı dedim. 50tl lik daha benzin aldım veeee lamba söndü:) Bugün ustaya anlattım olayı şamandıra takılı kalmıştır benzin alıncada düzelmiştirdir. Problem yok dedi.
Olayı sanırım bu kadarla atlattım.
Herkese keyifli sürüşler...