Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YAĞ KAÇAKLARI  (Okunma sayısı 27974 defa)

YAĞ KAÇAKLARI
« : 17 Ağustos 2012, 11:13:42 »
SELAM ARKADAŞLAR

KARTEL ETRAFINDA YAĞ KAÇAKLARI VAR YANİ YUKARIDA GÖZÜKMÜYO SANIRIM KARTELDEN KAÇIRIYO GİBİ GERÇİ PEK BİLGİM YOK
YUKARIDAN BAŞKA Bİ YER VARMI KAÇIRACAK  :-X

KARTEL CONTASINI MI DĞİŞTİRMEMİZ LAZIM  :( SIKIŞTIRINCA DAHA ÇOK KAÇIRIYO SANKİ
BİRDE BU YAĞLARI YIKATTIRIP ÇIKARTABİLİRMİYİZ MOTORA Bİ ZARARI OLURMU YIKATAN VARMI HİÇ

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: YAĞ KAÇAKLARI
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2012, 11:20:13 »
üst kapak contasından da yapar karter contasındanda  motoru güzel bir şekilde işin ehli birine temizlet sonra yagın nereden kacırdıgını bulursun bu halde ustaya gidersen işi bilmeyen usta arabada ki bütün contaları değiştirir sana :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2012, 11:24:23 »
hocam yağ kaçakları dediğiniz gibi
1.karter contasından olabilri çözümü siyah çonta silikon yapılıyor sökülüp temizletireler mak.50 tl gibi işçilik alırlar sanırım
2.şanzumanın vites kolu bağlantısından şanzuman yağı akıtabilir buda ordaki lastik conta değişimi ile çözülüyor conta sanırım 20-30 işçilik çok zor değil 30-40 isteyebilirler.
3.hidrolik direksiyon dan yağ kaçağı olabilir bununda çözümü direksiyon sökülüp pompa keçeleri değiştirilerek çözüm olur  300 ile 500 arası tamiri

« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2012, 11:48:08 »
HOCALARIM SAĞOLASANIZ
HUSTUM KARDEŞ SENİN DEDİĞİN GİBİ DİREKSOYONDAN OLSA DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMEMİ BENİM YAĞDA EKSİLME YOK
EVET BENİM DİROKSOYANDA TAM TURA ATARKEN Bİ TIK SESİ VAR ATLAMA GİBİ SANKİ AMA TUZLU OLDUĞU İÇİN ÖLE DEVAM EDİYOM  :melek:

YIKATMAYA GELİNCE YIKAMACIYA GÖTÜRDÜM YIKAMADI BUNLARDA SORUN DEDİ MOTOR GİDER DEDİ
BEN İSE SADECE ALTTAN KARTELİN ORAYI YIKA DEDİM ONADA SORUN OLUR DEDİ

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2012, 11:51:04 »
HOCALARIM SAĞOLASANIZ
HUSTUM KARDEŞ SENİN DEDİĞİN GİBİ DİREKSOYONDAN OLSA DİREKSİYON HİDROLİK YAĞI EKSİLMEMİ BENİM YAĞDA EKSİLME YOK
EVET BENİM DİROKSOYANDA TAM TURA ATARKEN Bİ TIK SESİ VAR ATLAMA GİBİ SANKİ AMA TUZLU OLDUĞU İÇİN ÖLE DEVAM EDİYOM  :melek:

YIKATMAYA GELİNCE YIKAMACIYA GÖTÜRDÜM YIKAMADI BUNLARDA SORUN DEDİ MOTOR GİDER DEDİ
BEN İSE SADECE ALTTAN KARTELİN ORAYI YIKA DEDİM ONADA SORUN OLUR DEDİ

bu işi bilen biri yapar yıkama işini öyle direk su ile olmaz o

Yunus EMRE

« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2012, 12:05:35 »
BİRDE KARTEL MUHAFAZASI YOK BENDE SİZDE VARMI PLASTİK OLUYOMUŞ HERALDE  :-\

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2012, 12:37:07 »
BİRDE KARTEL MUHAFAZASI YOK BENDE SİZDE VARMI PLASTİK OLUYOMUŞ HERALDE  :-\

büyük harfle yazmayın şu yazıları !!!

kartel muhafazası güvenlik için plastik olabilir ama tr sartlarında yollarda metalden olması daha iyi sanayide yapıyorlar uygun fiyata

Yunus EMRE

« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2012, 13:56:27 »
Bizim araçlarda karter muhafazası yok. Ben de geçenlerde karteri taşa vurdum. Delinmedi ama yamuldu. Söktürüp düzelttirdim. Tabi karter sökmek biraz zahmetli olduğu için diğer rutin bakımlar dahil (yağ, buji, filtreler vs..) 100 tl işçilik verdim. (toplam 290 tl tuttu).

Karter etrafına sıvı conta sürüyorlar, tahminen sizin karter uzun süredir sökülmemiş ve conta özelliğini kaybetmiştir. Söküp temizletin, ayrıca içinde yağ süzgeci var, parmak kalınlığında bir boru. Onu da temizletin sökülmüşken. İçinde çok ince delikler var ve zamanla kurum doluyor, özellikle ilk çalıştırmada sesli çalışmaya neden oluyor. Pürmüzle ısıtıp gaz yağı ile temizliyorlar.

« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2012, 14:10:57 »
SAOLUN BUNU BİLMİYORDUM HİÇ
AMA KARTER MUHAFAZASI PARÇA SATAN YERLERDE VAR İNTERNETDE KARTEL MUHAFAZASI TAKMAMALARININ NEDENİ MOTOR SESİNİ İÇERİ VERMEMEK OLABİLİR Mİ? ::)
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-19734-Volkswagen-Polo-Alt-Karter-Muhafazasi-1996-2002.html
BU ADRESTE YAZAN KARTER MUHAFAZASI 80 TL ALSAMMI DİYE DÜŞÜNÜYOM

« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2012, 01:28:15 »
Karter muhafazası konmamasının bir sebebi de, yeni araçlarda kaza anında motor aşağı düşüyor ve içeridekilere zarar vermiyor. Karter muhafazası özellikle demirse bunu engelliyor diye bişey duymuştum. Tabi şaseye değil de motora bağlanırsa motorla birlikte aşağı düşer kaza anında. Bence tamamen maliyeti düşürmek için konmuyor.

Satılan parça çok büyük bir parça değil, sadece karterin altını kapatıyor. O yüzden motor sesine pek etkisi olmaz bence.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2012, 01:28:52 Gönderen: Ragno »

« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2012, 16:51:31 »
yağ  kartel çevresinde akıntı şeklinde ise kartel üstünde havalandırma bölümünden geliyordur. bende de vardı hatta muayenede onu hafif kusur olarak belirtmişlerdi. havalandırma hortumu değişti bir iki ufak işçilikle onu hallettiler. sadece 20 tl hortum parası verdim.

« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2012, 08:34:42 »
evet ordanmış kardeş havalandırmadan yaptılar ama skıştırınca gene atıyor şimdi ne yapcam bilmiyom

Çevrimdışı skrc

« Yanıtla #12 : 07 Ekim 2012, 13:30:43 »
Ben de dün aynı durum için Bosch Car Service baktırdım.
Sorun fazla yağ koyulması ve havalandırma contalarının eskimesi ve sıkıştırınca görevini yerine getirememesiymiş.
Yağ değiştirildi VW tavsiyeli Castrol Edge 5/40 Tam sentetik 4 litre yağ koyuldu karterdeki filtreler ve yağ filtreleri temizlendi.
Contalar yenilendi.
Sorun tamamen giderildi.
"Adım, Şükrü..."

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2012, 09:37:29 »
havalandırma contasımı o ne imiş ya yeni duydum ???
bu karterin arka taraftan çıkıyo havalandırma şeysi galiba ama ne kadar yeri pis ben bişey göremedim lifte iken
senin dediğin contalar nerde nasılki bilgin varmı acep :-\