Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yağ Işığı ..  (Okunma sayısı 8053 defa)

Yağ Işığı ..
« : 10 Kasım 2008, 04:17:19 »
Herkese merhaba.. Arkadaşlar aracı ilk çalıştırdığımda bazen yağ ışığım yanıyor ve uyarı veriyor.. Bi usta yağ pompası arızalıdır dedi fakat başka bir usta yağ pompası arızalı olsa yağlama yapmaz normal gözüküyor dedi..  yağda eksilme söz konusu değil. bide arada çok sıkıştırırsam yanıyor.. bunun sebebi nedir. yağ müşürümde problem olabilirmi acaba. Gerçi 1 aydır Uyarı vermedi ..  Bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim.. Saygılar
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Yağ Işığı ..
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2008, 09:42:39 »
Yağ müşürünü değiştir öncelikle, bendede yandı cuma günü değiştirdim halloldu.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2008, 13:03:48 »
öncelikle müşürü kontrol ettirmelisin, aslında bi yağ değişiminde karteri açtırıp pompayıda bi temizletmekte fayda var. artık tapadan yağ değişimi yapmıyorlar makine ile yapılan değişimde karterde zamanla biriken tortu vs.rezalet bi hal alıyo. benim ışık böyle söndü.müdahale etmesen 1-2 bin ytl.

« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2008, 21:55:25 »
her zaman yanmıyor ama çok ilgnç. ama yinede yağ değişiminde bi pompayı temizletirim. teşekkürler

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2008, 22:27:06 »
Yağ pompan tıkanmış olabilir. Aynısı başıma geldi...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2008, 22:56:27 »
vala bizim dobloda dada öle arada sırda yanıo kafasına göre takılıo vala ben söledim patrona 2 haftadır problem cıkarmadı hala kullanıorum öle

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2008, 23:10:51 »
şuan benim arabada da aynı problem var ama benim arabanın ne müşürü nede pomosı tıkalı direk yağ yakıyor daha 35.000 km de :( 45 günde bir 1litre ekliyorum sıkıştıırsam 30 günde yağ ışığı yanıyor.ubap lastiklerini yaptırıcam ama kıyamıyorum motorumu bu km de  açtırmaya şimdilik ilave ederek biniyorum

« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2008, 23:11:54 »
kardes
motora kıyamıosun ama basına daha buguk bi iş cıkmadan bence yaptır derim
allah korusun buguk problemler cıkarır

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2008, 00:26:01 »
Motor ihmale gelmez, bana bakmayın torpilliydim ucuz yırttım :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2008, 00:35:59 »
şuan benim arabada da aynı problem var ama benim arabanın ne müşürü nede pomosı tıkalı direk yağ yakıyor daha 35.000 km de :( 45 günde bir 1litre ekliyorum sıkıştıırsam 30 günde yağ ışığı yanıyor.ubap lastiklerini yaptırıcam ama kıyamıyorum motorumu bu km de  açtırmaya şimdilik ilave ederek biniyorum
Kullandığın yağı değiştir.Bp yeşil kutuda olanları 3000 km likler 2000 kmde yağ eksiltmeye başlıyorlar.Benim başıma geldi.

« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2008, 03:13:46 »
Yağ pompan tıkanmış olabilir. Aynısı başıma geldi...

yağ pompam tıkalı olsa yağlama yapmaz ama dimi :S  yani herşey normal gözüküyor. müşür alıp denicem bakalım

« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2008, 20:13:56 »
şimdi servisten geliorum dobloda da yag ısıgı bi yanıp bi sönüodu gittim onun yanmasının 3 sebebi varmıs
1,si yag müşürü
2,si yag pompası
3,sü yag filitresinden ben müşürle kurtardım darısı basınıza ;D

« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2008, 21:38:55 »
yağ filitremi değiştirdim
Yağı değiştirdim.
Pompaya baktırdım  sorun yok demekki müşürden kaynaklanıyorr  :D içime su serpildi resmen :tamamdir