Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw polo !!!!LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!  (Okunma sayısı 12587 defa)

vw polo !!!!LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!
« : 06 Haziran 2010, 09:57:18 »
Arkadaşlar 2001 model Google  geçen hafta baskı balata setini değiştirdim ve sonrasında bir 150 km(şehirler arası) yol yaptıktan sonra yolda giderken aniden kendi kendine gaz verdi ve  gaz çekti ardından egzosta bir patlama ve aracım stop ettii.
Egzos patlamasında siyah bir dumanda çıktı. Ankarada vw servisi olmayan bir ustaya götürdüm motorun üzerinde bir kabloyu sildi ve egzostaki patlama olayı bitti (deneme sürüşlerinde oyleydı)ve asıl sorunlar başladı. aracı bir türlü çalıştıramadık. marşa basıyoruz ama yakıt pompasına elektrik gitmediği için bir türlü araç çalışmıyor. bir iki usta geldi gördü. biri bir bilgisayar taktı imo olmuş araç dedi sonradan takılma bir araç alarmım vardım(aracın benden önceki sahibi takmış) bunlar imo yu bozar dedi adam gitti. araç beş altı sefer çalıştı daha sonra tekrar çalışmadı bu sonradan takılma alarm ile aç kapa yapınca çalışır vaziyete geldi. araç çalışınca boğaz kelebeğini değiştirmek için aracı bır vw ozel servisine bıraktık adamlar boğaz kelebeğini değiştirip adaptasyonu yaptı ve deneme sürüşüne çıktılar araç deneme sürüşünden geldikten sonra yine çalışmaz hale geldi benzin pompasına elektrik gitmez oldu tekrar ve bu sefer sonradan takılma alarmı aç kapa yapıncada çalışmamaya başladı. adamlar beyınden olabılır dedıler beynı elektronıkçıye götürdüler ordanda geldı takıldı yıne aynı sorun.
Bu arada araç bilgisayara da bağlanmıyor şu an ustanın dediğine göre.
Çok sıkıldım yemın ediyorum ;yeni aldık ve ağız tadıyla bınemedık şu arabaya bir bilgisi olan lütfen yardım etsin.

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2010, 10:43:22 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
Ynt: vw polo !!!!LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2010, 10:34:36 »
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım önceki adamlarda sırf bunun için satmış olabilirler, servise götürdüysen onlar tamamen yapmadan geri vermezler aracı ama servis olduğu için sana biraz pahalıya patlayabilir ayrıca başka bir konuda daha yazmıştım aklında bulunsun arkadaşım eğer servis soruruna bir çare bulamazsa vw ile irtibata geç ve şikayetini anlat servisin bulamadığını söyle eğer bu raddeye gelirsen aracın yeni bir polo ile değiştirilebilir aklında bulunsun tekrar geçmiş olsun

« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2010, 11:24:40 »
yetkili servise değil özel servise götürdüm şu an araç orda araca bir iki hafta bindik hatta belki 1000 km yapmışızdır.
Maddi ve manevi olarak bittim.Allah yardımcım olsun ne diyim.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2010, 11:28:55 »
önceki aldığın adamla irtibata geçmeyi denedin mi belki ondada vardı bu sorunlar?

« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2010, 11:32:35 »
Adam sadece boğazda sorun vardı diyor ama güvenemiyorum sonuçta.

« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2010, 11:43:32 »
vw böyle yeni poloyla değiştiriyor mu? ne iyimiş ben hemen götürüyüm nereye götürülmesi gerekiyorsa
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2010, 12:30:07 »
o şekilde değil arkadaşımın başına gelmişti ve vw servisleri sorunun çözümünü bulamadılar oda vw ile irtibata geçip şikayetini anlattı fabrika tekrar baktı ve çözümünü bulamayınca yeni model polo ile aracı değiştirdi

« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2010, 13:51:47 »
o şekilde değil arkadaşımın başına gelmişti ve vw servisleri sorunun çözümünü bulamadılar oda vw ile irtibata geçip şikayetini anlattı fabrika tekrar baktı ve çözümünü bulamayınca yeni model polo ile aracı değiştirdi

valla çok iyiymiş , mustafa kardeşimle bizim arabayı direk değiştirirer yaptığımız masrafları anlatınca , hatta golf verirler  ;D

vw böyle yeni poloyla değiştiriyor mu? ne iyimiş ben hemen götürüyüm nereye götürülmesi gerekiyorsa

« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2010, 14:31:27 »
valla ne iyi olur. deseler ki almanyaya gel söz değiştirecez yarın yola çıkarım hemen.  ;D
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2010, 15:13:29 »

murat arkadaşımızın başına gelen de çok kötü , öncelikle geçmiş olsun diyeyim , inşallah çok masrafa girmeden halleder sorununu , ama bana sanki ecuyla alakalı bi sorunuş gibi geldi , çünkü bütün belirtiler var , öncelikle araç makineye bağlanmıyo , sonraki sorunlara bakıyorum , elektrik sistemiyle alakalı , boğaz kelebeğini neden değiştirmişler ilk etapta anlamadım , kaldı ki sorun boğaz kelebeğinden olsa araç şu durumda olmazdı ,

bnm sana öncelikli tavsiyem bi ecuyu kontrol ettir , inş o da bozuk değildir , tahminim çok da pahalıdır , onun dışında diyeceğim güvenilir ustalar bul , servise gitme , serviste 5 e yaptıracağın işi 20 ye yaptırıyosun , tabi bu söylediğim her servis için geçerli değil , ama bi çoğu insanları salak yerine koyuyo ve kazıklıyo , yoksa insanlar bu kadar sanayilerde fink atmaz , bunun dışında  hangi şehirde yaşıyosun , aynı şehirde olan arkadaşlar seni bildik servislere ve ustalara yönlendirsinler , bunun için ayrı bi başlıkta açabilirsin , inş en kısa zmnda aracın düzelir  :tamamdir

« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2010, 17:21:54 »
ecu ya elektronikçi baktı bir sorun yok gibi gözüküyor benzin pompası ve ateşleme sistemine elektrik gitmiyor yarın elektrikçi tesisata bakacak. aracın gösterge lambaları falan normal çalışıyor anlamadım gittii.umarım elektrik tesisatı ile ilgili basit bir sorundur.

« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2010, 17:37:55 »
ecu ya elektronikçi baktı bir sorun yok gibi gözüküyor benzin pompası ve ateşleme sistemine elektrik gitmiyor yarın elektrikçi tesisata bakacak. aracın gösterge lambaları falan normal çalışıyor anlamadım gittii.umarım elektrik tesisatı ile ilgili basit bir sorundur.

sigprta sistemin  bozulmuş olabilir , ecu nun bozuk olmaması iyi , anlattığına göre iyi bi elektrik ustasının halledebileceği bi sorun gbi görünüyor , inş bi an önce düzelir , bilirim insan bu gbi durumlarda çok siniri bozuluyo

« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2010, 22:18:57 »
İyi akşamlar. Yaklaşık 1 ay önce durduğum yerde hafif hafif gaz verirken araç boğuldu ve müthiş bir egzost patlamasından sonra saçmalamaya başladı. Bazen aracı 10 dk çalıştıramıyordum, bazen de hemen çalışıyordu. 3-4 kez yolda gaza birden basınca stop etti, zar zor çalıştı vs. Daha sonra sorunun bobinden olduğu, bobinin resmen eridiğini bulduk. Hafif zorlayana kadar görevini yapıyor fakat zorlayınca ve aklına estikçe ateşlemeyi kesiyordu. Bir yerden bir bobin bulun ve deneyin, söküp takması çok basit, sadece 2 vida ve 2 fiş var. Veya bir ustaya denettirin.

« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2010, 22:32:05 »
ya bobin arızası bnmde başıma gelmişti , ama hiç böyle yapmadı , sadece çalışmadı araba , bnm bildiğim zaten bob,n bozulunca araba hiç çalışmaz , garip daha neler duycaz bakalım  :)