Gönderen Konu: Ugultu Geliyor  (Okunma sayısı 11985 defa)

Çevrimdışı gulduryuzumu16

• Profili Görüntüle
Ugultu Geliyor
« : 08 Kasım 2012, 17:45:43 »
Arkadaslar Benim Arac polo 2001 comfort aracımdan 20.30 km hızla gıderken cok fazla ugultu gelıyor ama hızlanınca ugultunun sesi azalıyor.

tamırcıye goturdum aracı kaldırıp 4 tekeride cevırdı,sag arka bılya bozuk dedi orjınal parca aldım taktı,sonra ses hale kesılmedi devam edıyor,

dedıkı şanzımanın ıcındekı belyadan yapıyor dedı acaba bu gıbı sorunu olan arkadaslar varmı varsa yardım edebılırmı,

sorun şanzımanın ıcındekı bılyadan oldugunu kesın soylese yaptıracagım guvenemıyorum.

servis e gıdıp arızanın kesın suradan gelıyor dıyebılır mı?

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Ugultu Geliyor
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2012, 08:36:22 »
bilya sorunu gibi ama değişti diyorsun.

araca biri oturup sürerken tek tek camı açıp dinleyecek. o şekilde bulursun.

bende de vardı. hanım 120 ile sürerken ben yarı beline kadar camdan sarkmış tekerleri dinliyordum. o şekilde bulduk  ;D
Araba binmek içindir..

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2012, 09:26:47 »
artık öyle deneyecegim.banada bılya sesi gıbı gelıyor.servise goturdugum zaman bana dıyebılırmı su tekerlektekı bılya bozuk diye.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2012, 11:13:23 »
artık öyle deneyecegim.banada bılya sesi gıbı gelıyor.servise goturdugum zaman bana dıyebılırmı su tekerlektekı bılya bozuk diye.

hakiki ustaysa eliyle çevirince bile anlar. kulak lazım. bilya değilse, ön takıma baksınlar. motoru da çalışırken kaputu aç bir kontrol et gaz verip.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2012, 11:30:02 »
bilya sorunu gibi ama değişti diyorsun.

araca biri oturup sürerken tek tek camı açıp dinleyecek. o şekilde bulursun.

bende de vardı. hanım 120 ile sürerken ben yarı beline kadar camdan sarkmış tekerleri dinliyordum. o şekilde bulduk  ;D

120  :o hemde direksiyonda yenge var :o   -  şu çılgın türkler işte  :D
abi böle deneyecekseniz bırakın uğultu yapsın :) Allah muhafaza...
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2012, 11:30:30 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2012, 22:50:20 »
bugun dogus otoya gıttım oda şanzımanın ıcınden ses geldıgını soyledı.arac alısır durumdayken tornavıdayı ucunu koydu sanzımanın ustune kulagını dayadı oyle tespıt ettı.şanzıman dagılacak dedı ıcınden gelıyor dıyor.maalıyetı 1.000 lıra dedı :-[
dedım bırak kalsın artık nerde trak orda bırak ;D

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2012, 18:54:32 »
Bende de 2 haftadır ses geliyor şanzıman bilyasından. Özel servisler çok daha uygun fiyata yapıyor, yakın bir zamanda ben de şanzımanı indirteceğim ustada :) Eğer bilya dağılırsa akabinde şanzıman da dağılır, çok daha büyük masraf çıkar. Ses iyice artmaya başladığında artık şansa bağlı olur dağılması. Ama şanzıman sesi mi iyice emin olun, debriyaja basınca ses kesiliyorsa şanzımandır.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2012, 23:21:56 »
yarın gıdıyorum bende sanzıman bılyasını degıstırtcegım,debrıyaj seti alıp taktıracagım,birde vites kolunda cok bosluk var onu yaptıracagım,yag kacagı var keceyı degıstırecegım bakalım ne kadar tutacak tamırcı 500 tl gozden cıkart demıstı.
bugun 2. vıteste ibre 80 gordu.cok sıkıstırdım arabayı.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2012, 08:38:15 »
yetkili servis 1000 dediyse iyi demiş. şanzuman değişince, dışarda da 1000 liraya yaklaşır
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı heyhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2012, 09:09:35 »
teker bilyalarının bozuk olup olmadığını tamirciden çok rot balanscı bilir rot blanscıların makina var kaldırıyo tekeri döndürüyo ne olduğu ortaya çıkıyo zaten sende kulağınla duyuyosun bende arka bilya bozuktu porya bilyası onu değiştridim 85 tl ufacık bilya  ???

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2012, 13:56:58 »
arkadaslar tamırcıden geldım sımdı.şanzıman ındıgı halde ses halen devam edıyor.sanzıman ıcındekı bılyeler hepsi saglammıs.tamırcı dıyor sımdı lastıklerden yapıyor dıyor.ama daha lastıgı degıstırelı 1 sene oldu.nasıl ses yapsın ki.ustundekı lastık 185.65.14 ıdı
ben 175.65.14 taktım acaba bu yuzden olsa lastıgı takar takmaz yapardı 1 seneden bu yana kullanıyorum ses son 1 aydır var.
debrıyajı degısımı,yag kacagı kecesi.sanzıman yagı.vıteste bosluk vardı. hepsi 410 lıra tuttu.
ama bır turlu ugultu gıtmedı:(

Çevrimdışı heyhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2012, 09:09:32 »
alsana ustalık şaheseri boşyere para harcatıyolar adama deneme yanılma yöntemiyle iş olurmu yaa
atasözü ekmeği ekmekciye verecen bi ekmekde üstüne fazla verecen derler atalar

bi rot balanscıya git lastikleri tek tek kaldırıp makineyle çevirsin bi tekerlerle ilgili bişeyse meydana çıkar zaten

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2012, 01:06:52 »
arkadaslar dananın kuyrugu bugun koptu.
ugultunun sorunu lastıklerden miş.lastıklerı degıstrdım ses kesıldı.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2012, 07:26:55 »
arkadaslar dananın kuyrugu bugun koptu.
ugultunun sorunu lastıklerden miş.lastıklerı degıstrdım ses kesıldı.

Hadi geçmiş olsun usta. Güle güle kullanın