Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: topraklı yoldan gidince arabanın içine toz toprak giriyor  (Okunma sayısı 12798 defa)

merhaba arkadaşlar ben ankarada oturuyorum görevim gereği karsa geldim buralar hep tozlu topraklı yol

tozlu ve topraklı yoldan gidince arabanın içine hep toz giriyor en özellikle bagajdan giriyor acaba nedendir

acaba fititllerden mi ?

başka bir ihtimalde olabilirmi
 fitiller pahalı sanırım burda iyi bir usta bulurmuyum bilmiyorum sanırım erzuruma gidicem

yardımcı olursanız sevinirim başına gelmiş biri olabilir acaba nereden giriyor kapıdan girdiği kesin ama bu sorunu fitilleri değiştirerekmi çözerim yoksa kapı ayarlaması filanmı olur

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: topraklı yoldan gidince arabanın içine toz toprak giriyor
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2011, 17:39:48 »
fitiller asınımış olabilir veya araba seyir halindeyken fitillere biriken toz kapıyı her acıp kapattıgınızda içeri dogru gider biliyorsunuz en hayvani sekilde bagaj kapıları kapatilır uzun yollardan sonra fitilleri temizlemeyi unutmayın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2011, 18:06:12 »
normalde toz girmiyor içeri topraklı yola girilince dikiz aynasından arkaya bakmak dahi istemiyorum birtek topraklı yolda oluyor oda seyir halinde iken acaba kapılar tam kapanmadığından mı giriyor vidasımı gevşedi acaba yoksa fitillerdemi bir sıkıntı var anlamadım

« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2011, 19:46:15 »
Kapı fitilleri sertleşmiş olabilir. Önce temizleyip sonra würth silikon sprey sıkmayı deneyin. En kalitelisi o çünkü. http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2011, 00:52:06 »
sanırım peteklerden geliyor petekleri kapatınca bide klima ayarlarından cama verince ve birazda hızlı gidince içeri toz girmiyor

sanırım çözdüm olayı teşekkür ederim

ama yinede fitillerin değişmesi lazım

teşekkürler