Gönderen Konu: Tekrar Poloya Dönüşüm  (Okunma sayısı 17075 defa)

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
Ynt: Tekrar Poloya Dönüşüm
« Yanıtla #14 : 15 Nisan 2012, 00:27:38 »
 >:D aramıza hoşgeldin aracının fotolarını bızımle inş. bir gün paylaşma imkanına sahıp olursun.Kazasız belasız sürüşlerle....    >:D

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 15 Nisan 2012, 13:03:11 »
Slm.Tavsiyen aklıma yattı.Gidip dediğin sert straforlardan 2 tane 2 cm liklerden aldım.10 TL.Birini deponun çıkıntı yaptığı bölgeyi oyacağım.İkisini üste üste yapıştırıp bagaj ölçülerinde kesip üzerini halıfleks ile kaplayınca düz ve hoş duracağını sanıyorum.Burada hava yağmurlu olduğundan yarın açarsa yapmayı düşünüyorum.

yaparken fotolarını bekliyorum iki strafor üst üste koyarsan aralarını mutlaka yapıştır yoksa yerlerinden oynar sürekli

aramıza hosgeldınız ;) bu soyledıgınız bende yapıcam bende aynı dertten muzderıbım yada 70 tl verıp orjınal bı kapak yaptırıcam oraya :(

o kadar para vermeye hiç gerek yok döşemeciye gitsen o bile uygun fiyata kaplar kenarlarını

Çevrimdışı POLO 2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Nisan 2012, 21:59:50 »
yaparken fotolarını bekliyorum iki strafor üst üste koyarsan aralarını mutlaka yapıştır yoksa yerlerinden oynar sürekli

o kadar para vermeye hiç gerek yok döşemeciye gitsen o bile uygun fiyata kaplar kenarlarını

Bugün hava biraz açtı.Birinci straforu bagaj ölçüsünde kesip yerleştirdim.Simit depo çıkıntılarını oyarak hallettim.2.straforuda ölçüye uygun kesip üzerine yerleştirdim.Üzerinide halıflexi serip sabitleyince dümdüz oldu.Yapıştırmaya gerek kalmadı ölçülerinde kestiğim için kayma yok.Yalnız benim gibi kendisi yapmak isteyen arkadaşlara uyarı:Bagaj ölçüsü koltuklar tarafı 86 cm.Kapak tarafı 96 cm.keserken dikkat. :tamamdir

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Nisan 2012, 22:58:06 »

bu ay yaptırıcam resımlerını cekerım burda arkadaslar ıcın paylasırım herkez ıcınde bı fıkır olur hem ;)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Nisan 2012, 23:53:50 »
aklıma gelmedi bir ara bende çekip koyim zaten hazır yapılı duruyor benimki :)

Çevrimdışı POLO 2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Nisan 2012, 00:12:44 »
Arkdşlar.Ben aracımın 6n2 grubu 1.4  16 V  trendline olduğunu sanıyordum.Bu trendline modeli nasıl bişeydir.Tereddütüm vardı.Şuan araçla birlikte bana verilen kullanım kitapçığını inceliyordum.Araç fabrika çıkış etiketi kitap kapakçığına yapıştırılmış yeni gördüm.Burada aracın şasi nosu ile 6n2 ,   1Q4,Polo 16V COMFO  , M, 5G,AHW,   ETD, LA5C,MP  bilgileri var.Bu durumda aracım Comfortline oluyor.Sizce Comfortline ile Trendline aynımıdır.Ayırıcı özellikleri varsa nelerdir.Tşk.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Nisan 2012, 01:03:07 »
Arkdşlar.Ben aracımın 6n2 grubu 1.4  16 V  trendline olduğunu sanıyordum.Bu trendline modeli nasıl bişeydir.Tereddütüm vardı.Şuan araçla birlikte bana verilen kullanım kitapçığını inceliyordum.Araç fabrika çıkış etiketi kitap kapakçığına yapıştırılmış yeni gördüm.Burada aracın şasi nosu ile 6n2 ,   1Q4,Polo 16V COMFO  , M, 5G,AHW,   ETD, LA5C,MP  bilgileri var.Bu durumda aracım Comfortline oluyor.Sizce Comfortline ile Trendline aynımıdır.Ayırıcı özellikleri varsa nelerdir.Tşk.

trendline comfortline'ın bir alt sınıfıdır aralarında pek bir fark yoktur klima çelik jant gibi ufak tefek şeyler var şimdiki gibi değil tabi 2001 kasaların sınıflarını tam bilmiyorum ama arada pek bir fark olmadığını söyleyebilirim

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Nisan 2012, 09:41:49 »

opsiyonlarını eklemeden, trendline dan comfortline nın fazlası :

1- kapı ve tampon çıtaları gövde rengi,
2-ABS,
3-Klima,
olarak biliyorum. Yağmur sensörü trendlinelarda da var sanırım.
fabrikasyon çelik jant, sunroof ve dijital klima + fazladan 2 hava yastığı ve 101 HP olanıda Highline.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı POLO 2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Nisan 2012, 10:47:41 »
opsiyonlarını eklemeden, trendline dan comfortline nın fazlası :

1- kapı ve tampon çıtaları gövde rengi,
2-ABS,
3-Klima,
olarak biliyorum. Yağmur sensörü trendlinelarda da var sanırım.
fabrikasyon çelik jant, sunroof ve dijital klima + fazladan 2 hava yastığı ve 101 HP olanıda Highline.

Slm Ustam kapı çıtaları aynı renk ama ABS yok,Klima yok,Yağmur sensörü yok,çelik jant var.Birde bu arabanın motor gücü nedir.Kaç HP?Ruhsatta 52 HP yazıyor ama ben yanlış sanıyorum.Daha önceki arabamda 1.6 olmasına rağmen 1,4 yazıyordu.Servisten  1.6 olduğuna dair belge alıp öyle düzelttirmiştim.Yukarıdaki fabrika etiketine göre bilen arkadaşlar bilgi verirseniz

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Nisan 2012, 11:22:18 »
kapı çıtaları sonradan boyatılmıştır, çelik jantlarda keza öyledir. birde 52 hp değil 52 Kw yazıyordur ruhsatta oda yaklaşık 75Hp ye denk geliyor.
fabrikasyon orjinal jantlar ilandaki aracın jantlarından. ama bunlar sadece highline modellerde üzerinde geliyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-full-full-sunrooflu-2001-model-vw-polo-1-4-16vl-80859042/detay
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı POLO 2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Nisan 2012, 11:41:04 »
kapı çıtaları sonradan boyatılmıştır, çelik jantlarda keza öyledir. birde 52 hp değil 52 Kw yazıyordur ruhsatta oda yaklaşık 75Hp ye denk geliyor.
fabrikasyon orjinal jantlar ilandaki aracın jantlarından. ama bunlar sadece highline modellerde üzerinde geliyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-full-full-sunrooflu-2001-model-vw-polo-1-4-16vl-80859042/detay

Slm Pardon ustam 52 hp yazmışım.Şimdi ruhsatı açıp baktım. 53 Kw yazıyor.Kaç olduğunu nasıl anlarım.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Nisan 2012, 11:48:21 »
Slm Pardon ustam 52 hp yazmışım.Şimdi ruhsatı açıp baktım. 53 Kw yazıyor.Kaç olduğunu nasıl anlarım.

http://www.birimcevir.com/guc-birimleri/guc-birimleri.aspx

Çevrimdışı POLO 2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Nisan 2012, 11:58:03 »
http://www.birimcevir.com/guc-birimleri/guc-birimleri.aspx

Saol yeğenim.Onu sormadım.Aracımın kaç kw olduğunu nasıl anlarım.Önceki aracım1.6 olduğu halde ruhsata 1.4 işliydi.Servisinden 1.6 olduğuna dair rapor götürüp öyle düzeltilmişti.Motor gözüme büyük görülüyor onun için tereddütteyim.Yoksa yine servise gidecem.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Nisan 2012, 12:47:41 »
ruhsatta yazmıyorsa emsallerine bak aynı ozelliktekilere onlarla aynı olur zaten ama kafana yatmazsa servise götür garanti olsun :)