Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracım çok yakıyor  (Okunma sayısı 16550 defa)

Ynt: aracım çok yakıyor
« Yanıtla #42 : 02 Nisan 2012, 15:38:09 »
Şehir içi hesabına çevre yolunu, otoyolu dahil etmeyin. Şimdi siz Trabzon'dan Akçaabat'a geldiğinizde şehir içi olarak hesap yaparsanız olmaz  ;) Benim şehir içinden anladığım dur-kalk 1. 2. vites, taş çatlasın 3. vitestir. Ama bu hata hep yapılıyor, çevre yolu, E-5, TEM yerleşim olarak şehir içi sayılsa da yakıt tüketimi konusunda şehir dışı saymak lazım. Bundan 10-12 yıl önce Trabzon'daki şehir içi trafikte 35 kuruştan aşağı yakmaz 6n2. Şimdi sahil yolu bitti, dolayısıyla o yoldaki tüketim de şehir içi olarak hesaba dahil oluyor ve hesap karışıyor.

Ben ışık yanar yanmaz dolduruyorum, 40 litre alıyor. En son gelen zamdan önce 189 liraydı. %80'i şehir dışı kullandım, 655 km'de ışık yandı. Doldurdum, yine 40 litrede pompa attı. Kilometrede yaklaşık 29 kuruş yapıyor. Sakin kullanırım, sıkıştırmam pek. Şehir içi 1. 2. vites, şehir dışı 100-110 km hız.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 23:04:05 Gönderen: Ragno »

« Yanıtla #43 : 03 Nisan 2012, 21:42:09 »
Şu hesap yöntemini bize de öğretin ya. Şehir içinde 22 kuruş benzin yakan bir 6n2 varsa ben de arabamı yakarım.
evet kardeş öyle bir hesap vardı ama on sene önce vardı o iş bitti. o fiyata lpg bile olmaz.biraz gerçekçi olalım arkadaşlar burda herkesin 6n2 si var kimse benim arabam üstün falan diye burda uçuk rakamlar yazmasın benzin 5 tl olmuş neyin 22 kuruşundan bahsediyorsunuz

« Yanıtla #44 : 04 Nisan 2012, 12:17:40 »
evet kardeş öyle bir hesap vardı ama on sene önce vardı o iş bitti. o fiyata lpg bile olmaz.biraz gerçekçi olalım arkadaşlar burda herkesin 6n2 si var kimse benim arabam üstün falan diye burda uçuk rakamlar yazmasın benzin 5 tl olmuş neyin 22 kuruşundan bahsediyorsunuz
bu agrasif tarzını begenmedım nedenı su kımse kımseye aracını kanıtlamaya calışmıyor bıraz daha kafanı buraya vererek okur isen herkez kendı hesaplamasını yapıyor ki benım yaptıgım hesap dogru ızmır trabzon arasına kefilim ama sehır ıcını olcmek zaten ımkansız.kımsenın arabası kımseden ustun degıl kımsenın konusması kımseden ustun degıl bunuda unutmamak lazım.Buradakı amac fikir paylaşımı laf atmak degıl...iyi forumlar... :tamamdir
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2012, 12:17:58 Gönderen: zetec_zetec »