Gönderen Konu: Tavan Boyası  (Okunma sayısı 22715 defa)

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
Ynt: Tavan Boyası
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2007, 14:30:34 »
Kubilay bence senden önceki sahibi yanlış bi uygulama yapmış bana öyle geliyor. Vernik soyulması benim aracın da belirli noktalarında var ama tırnak büyüklüğü kadar. Birçok boyacıyla görüştüm komple boyamamız lazım diyip kestirip attılar. Bence bir çözümü olmalı bunun. Kesin boyatacak olursan bence boyatmadan önce tavanın fotoğraflarını farklı açılardan çekip sakla satarken sorun olursa gösterirsin, yoksa devrik falan derler. Bi çözüm bulursan bana da söylersen sevinirim.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Ekim 2007, 15:33:44 »
öncelikle aramıza hoşgeldin ön üç parça değişsede boyanmış olsada önemli olan şasede bir sorun olmasın
tavan boyası zamanla güneşten solduğu için vernik soyuluyor hatta boyaya kadar iyice solduruyor
boyacının görmesi lazım ufak bir vernik soyulması ise belki ince bir zımpara ve vernik kurtarabilir ama dediğim gibi boyacının görmesi lazım biz burdan sadece tahminlerle fikir yürütüyoruz
50 ytl ye 270 km. çok iyi gitmiş bir yanlışlık var gibime geliyor normalde max. 230 km. yapar o paraya
arabanı kilometresi ve modeline göre fiyatı normal almışsın
resimlerinide paylaşırsan seviniriz aktif olman dileğiyle keyifli sohbetler
Valla dostum aynı problem 100 aracın 65 inde vardır.Bendede başlamıştı.Daha ilk farkettiğimde boyacıya gittim.Yapılabilecek tek şey parçayı komple boyamak olduğunu söyledi.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2007, 15:43:55 Gönderen: fay78 »
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Ekim 2007, 21:39:50 »
Sık rastlanılan boya solması vs. gibi bi sorun değil ama. Böyle kabuk gibi soyulan bi verniğe hiç rastlamadım ben. Başka bi markanın yetkili servisinden yönlendirdiler beni, sonradan yapılacak hiçbir uygulamanın bu sonucu doğurmayacağını söylüyolar. Boya atıldıktan sonra verniğe geçilmeden arabanın banttan çıkarılmış olacağını (yani verniğin boya kuruduktan sonra atıldığını) yada boya ve vernik tinerinin farklı olmasının bu sonucu doğuracağını söylediler. Sonuçta onlar da boyacı ve verdikleri fiyat piyasa boyacılarıyla aynıydı, hemen boyayalım deseler boyatabilirdim de. İyi esnaflar hala varmış :tamamdir

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Ekim 2007, 07:42:59 »
Sık rastlanılan boya solması vs. gibi bi sorun değil ama. Böyle kabuk gibi soyulan bi verniğe hiç rastlamadım ben. Başka bi markanın yetkili servisinden yönlendirdiler beni, sonradan yapılacak hiçbir uygulamanın bu sonucu doğurmayacağını söylüyolar. Boya atıldıktan sonra verniğe geçilmeden arabanın banttan çıkarılmış olacağını (yani verniğin boya kuruduktan sonra atıldığını) yada boya ve vernik tinerinin farklı olmasının bu sonucu doğuracağını söylediler. Sonuçta onlar da boyacı ve verdikleri fiyat piyasa boyacılarıyla aynıydı, hemen boyayalım deseler boyatabilirdim de. İyi esnaflar hala varmış :tamamdir
Ne dersek boşa arkadaşım.Sonuçta parça başı boya 100-150 ytl arasında...Aslında hiç uğraşmayıp usta birine boyatmalıyız.Benim tavan seninki kadar olmasada küçük parçalar halinde dökülüyor.
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Ekim 2007, 10:25:09 »
Haklısın Tuna ama Volkswagen gibi bi firmaya da yakışmıyor bu. Sonuçta hatalarından dolayı seneler sonra da olsa araç çağıran büyük firmalar bunlar. Şansımızı deneyelim bence. Sorun sadece para da değil, tabiki bi değer kaybı ve şüphe yaratacak tavanın boyanması. Boyatmadan önce görüntüleyeceğim ama yine de servisten, fabrika hatasından dolayı tekrar boyandığına dair bi yazı da alabilirsem daha iyi olacak.

Çevrimdışı zeynep

• Rüya'larını gerçekleştirmek istiyorsan,Hemen uyan.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Ekim 2007, 18:04:08 »
h.g arkadaşım tavan fena gözüküyor ama bozma moralini iyi bir boyacı halleder kazasız belasız kullanman dileğiyle

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Ekim 2007, 16:52:28 »
Kubilay benim araçta da az da olsa var demiştim. Bir-iki gün önce araştırdım, boya koruma işiyle ilgilenen bir yerdi. Aracın tümü için bi bakım paketleri var, bu tür vernik kavlamalarını da verniği komple kaldırıp yeniden parlatarak çözüyorlarmış. Bu paketin fiyatı 250 ytl civarında.  :tamamdir
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Ekim 2007, 09:56:39 »
Bu arabamı almadan önce başka bi 6n2 ye bakmıştım aynı senin araba gibiydi boya ustası vw boyası bu hale kolay kolay gelmez demişti.ister istemez insanın içine bi şüpe doğuyo ama...   Allahtan benim delikli 6n1 nanede bu sorun yok insallah halledersin

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Ekim 2007, 22:10:48 »
İlginize teşekkürler arkadaşlar. H.b. Servis verniğin kalktığı kısımların orjinal olduğunu kabul etti ama bayrama kadar döneceklerdi, yarın arıycam. Kemal olumlu bi sonuç çıkmazsa boya korumacının adresini senden isteyebilirim.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Ekim 2007, 23:19:31 »
geçmiş olsun  arkadaşım.Gerçekten kötü görünüyor tavanın durumu.bencede fotoğraflarını çek ve boyattı tavanını hiç uğraşmaya değmez. yaktığın benzine zamanına gelmez karşılığı. sonuçta yetkilideki  adamda boyayacak bu tavanı fabrikaya geri gitmeyecekki aracın.
parça başı boya fiyatı 100-150 arası piyasada, 170-300 ytl arası yetkili servislerde.
Ancak tavanın 2 parça olarak sayılır minimum 150-200 ytl ye mal olur adam gibi işçiliğiyle.Kolay gelsin..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Ekim 2007, 21:58:28 »
İlginize teşekkürler arkadaşlar. H.b. Servis verniğin kalktığı kısımların orjinal olduğunu kabul etti ama bayrama kadar döneceklerdi, yarın arıycam. Kemal olumlu bi sonuç çıkmazsa boya korumacının adresini senden isteyebilirim.
tamam dostum konuşuruz..
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Ekim 2007, 23:24:25 »
İş başa düştü gibi görünüyo. Adreslerini verirsen bi görüşeyim kemal. Bir de otomobilin tamamı için mi 250 ytl yoksa sadece tavan mı? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2007, 14:48:09 »
servise yaptırmayacaksan bile ellerinden yazılı olarak bir rapor al aracın resimlerini her açıdan çek yoksa satarken alıcıya dert anlatamazsın.

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Kasım 2007, 10:12:26 »
İş başa düştü gibi görünüyo. Adreslerini verirsen bi görüşeyim kemal. Bir de otomobilin tamamı için mi 250 ytl yoksa sadece tavan mı? Şimdiden teşekkürler.
Bana tamamı diye söyledilerdi Kubilay. Yine de sen bi yüz yüze görüş, aracı görsünler bakalım ne diyecekler. Dediğim yer Eryaman'da Optimum Alışveriş Merkezi'nin otoparkından girince arka tarafta Albatros diye bir yer. Yeni açıldı. Bi görüş belki faydası olur. Yaptıracak vb olursan Ozmo'nun dediği gibi fotolarını çek önceden.
Her şey sende gizli...