Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Tavan Boyası  (Okunma sayısı 22635 defa)

Tavan Boyası
« : 29 Eylül 2007, 15:05:06 »
Önce tedirginliğimden kurtulmak istiyorum. 116 binKm.de 2000 polo comf.'ı 14.000 ytl ye aldım, ön üç parça boyalı ama değişen yok. Bu fiyat uygun mu sizce.
Benzin lambası yandığında aldığım 50 ytl lik benzinle şehir içinde 270 km yaptım. Henüz lamba yanmamıştı ama tekleme yaptığı için benzin aldım. Kilometre sayacım bozukmudur :).
Gaza yüklendiğim zaman (özellikle yüksek viteslerde "4-5") araç biraz sarsılıyo, neden olabilir?
Asıl sorun tavan boyasının soyulması. Aslında boya yerinde ama üzerindeki vernik kabuk gibi soyuluyor. Tekrar boyatmalımıyım yoksa sadece verniği yenileme şansım var mı?
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2007, 15:06:32 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
Ynt: TAVAN BOYASI
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2007, 15:11:25 »
öncelikle aramıza hoşgeldin ön üç parça değişsede boyanmış olsada önemli olan şasede bir sorun olmasın
tavan boyası zamanla güneşten solduğu için vernik soyuluyor hatta boyaya kadar iyice solduruyor
boyacının görmesi lazım ufak bir vernik soyulması ise belki ince bir zımpara ve vernik kurtarabilir ama dediğim gibi boyacının görmesi lazım biz burdan sadece tahminlerle fikir yürütüyoruz
50 ytl ye 270 km. çok iyi gitmiş bir yanlışlık var gibime geliyor normalde max. 230 km. yapar o paraya
arabanı kilometresi ve modeline göre fiyatı normal almışsın
resimlerinide paylaşırsan seviniriz aktif olman dileğiyle keyifli sohbetler
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Tavan Boyası
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2007, 15:18:33 »
qb5tp  aracın resimlerini siteye eklersen sitede konusunda uzman ve anlayan abilerimiz ve arkadaslarımız var onlar sana zamanları oldukça yardım ederler iyi forumlar umarım aktif kalırsın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2007, 15:27:58 »
Hoş bulduk. Gerçekten çok hoş buldum bu siteyi.
Fotoğrafları çeker çekmez aktarıcam.Vernik dışında boyada problem görünmüyo. Bu arada renk sedefli koyu yeşil. Boyacıya gösterdim ama bizimkiler kendilerine iş çıkartmaya meraklı olduğu için boyamak lazım dediler. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2007, 15:30:00 »
bir yere değil 2 yere daha göster en azından ondan sonra karar ver
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2007, 15:37:37 »
qb5tp 
nickinin altına ismini yazarsan memnun oluruz senin nick yazana kadar canım çıkıyor  ;)

ustalar böyle yapacak bişey yok tunç abinin dediği gibi bir kaç ustaya git senin için daha iyi olur
aracın resimlerini bekliyoruz tekrar hoşgeldin...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2007, 15:44:49 »
Sağlık dolu günlerde keyifli şürüşler dilerim.Hoş geldiniz
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2007, 15:51:46 »
ismim kubilay arkadaşlar. Hepinize teşekkürler

« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2007, 21:46:47 »
hoşgeldin.
araba 3 4 de sarsılıyor demişsin. hız artınca sarsılma var ise bence rot balanscıya git halleder.
aracın ne kadar yaktığını öğrenmek istiyorsan, depoyu fulle kilometre sayacını sıfırla. 200 km git, tekrar fulle. tekrar fullemendeki verdiğin parayı 200'e böl kilometrede ne kadar yaktığını bulursun. Allah kaza bela vermesin.
gaz ver...

« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2007, 11:41:48 »
balans değil de ateşleme yada aks (akis) kafalarında  bozulma olmuş olması beni kaygılandırıyo, gerçi dönüşlerde ses yapmıyo. Yalnızca gaza yüklenince oluyo

« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2007, 18:58:17 »
tavan işte budur arkadaşlar. Bu gün bir boyacıyla daha konuştum, fabrika hatası olduğunu, serviste şansımı denememi söyledi. Araç 7 yıllık garanti bitmiş durumda ama fabrika hatası olduğu için bi şansım var mıdır sizce?

« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2007, 19:00:37 »
Amanın fena atmış tavan, 7 yılda bu olmaması lazım.  :o

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2007, 10:20:00 »
bence şansın pek yok, tavan verniği gebermiş, muhtemelen boyada etkilenmişir. komple tavan boyanacak

« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2007, 11:56:03 »
Arkadaşlar verniğin bu şekilde atması olanaksızmış, kesin fabrika hatası diyorlar. Servise gösterdim bakalım ne sonuç çıkacak