Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: spor hava filtresi kullananlar . . .  (Okunma sayısı 10892 defa)

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
spor hava filtresi kullananlar . . .
« : 28 Kasım 2011, 15:17:21 »
arkadaşlar performans için hava filtresi kullanan varmı ? nedir nasıldır neyin nesidir ?artıları eksileri nelerdir . . . tşk

Ynt: spor hava filtresi kullananlar . . .
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2011, 18:48:59 »
 :tamamdir iyi soru bu K&N filtre felan yok 10 Bg artı katıyomuş bi faydası varmı hakkaten, yakıt - performans oranı nasıldır?
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2011, 19:05:28 »
spor filitre kullandım kit halinde alırsan aracına göre max 10 hp güç veriyo ama kutu içi alırsa K&N felan 3-4 hp arası güç veriyor  kutu içi filtre yakıtı pek artımıyor ama açık filtre biraz artş gösteriyor yakıtda ama aracın motorundan gelen çook tatlı bi ses seni gaza getirmeye yetiyor ve bi okadar fazla ara gazı ve devirli kullanıyorsun :)

Çevrimdışı ozk.26

« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2011, 09:30:59 »
bizim 6n2 lere hangileri uyar

« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2011, 10:03:55 »
:tamamdir iyi soru bu K&N filtre felan yok 10 Bg artı katıyomuş bi faydası varmı hakkaten, yakıt - performans oranı nasıldır?
250 bg lik arabada 10 bg verebilir anca :D

« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2011, 10:23:19 »
bizim 6n2 lere hangileri uyar
bence en ideaili k&n kutu içi olan modeldir her arabaya uygun modeli mevcut ve bidaha filtre değiştirmiyorsun bakımlarında sadece temizliğini yapıosun yaklasık olaraka 300.000 km garanatisi var dıye bilıyorum

« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2011, 23:50:30 »
10 bg mi  :D
tamamen hurafe 2-3 bg versin öpün başınıza koyun

« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2011, 00:06:02 »
10 bg mi  :D
tamamen hurafe 2-3 bg versin öpün başınıza koyun
kendim teskte sokup öltürmedim ama bi çok kişi kit halinde felan 10 hp katıyor diyo yani kendim sadece mantar olarak fiat bravo da kullandım ben ses için taktım güç için değil kutu içi ama mümkün değil 10 hp felan katmıyo onu iyi biliyorum

« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2011, 13:00:41 »
çok yakıyosa kalsın hacı lazım değil  :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ozk.26

« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2011, 13:23:00 »
bugün taktırdım bakalım güzel tok bir ses veriyor . . .

« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2011, 00:26:21 »
Spor filtre yakıtı arttırmaz, sadece ses duymak için siz basarsınız, yakıt ondan artar :) Performansa katkısı bizim arabalar için neredeyse yoktur, hafif bir rahatlık sağlar, o da pek hissedilmez. Ancak eski filtreniz tıkalıysa yeni filtre taktığınızda araç canlanır, bu da performans arttırmış gibi hissettirir, oysa ki orjinal gidişine dönüyor aracınız :)  İmkanınız varsa takın, çıkardığı ses hakikaten çok güzeldir. 16v araçlarda 8v araçlara göre daha çok ses çıkartır.

Çevrimdışı ozk.26

« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2011, 09:47:37 »
ses duyulmaya deyiyor ama :)

« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2011, 15:49:26 »
ses duyulmaya deyiyor ama :)

Kesinlikle. Orjinal filtreye dönmeyi düşünemiyorum bile :) Orjinal haliyle 1-2 kez denedim, gaza basınca mızmızlanan çocuk gibi ses çıkartıyor araba :)
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2011, 15:49:35 Gönderen: atego »

« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2011, 19:14:20 »
arkadaşlar herşeyi okudum tamam :) fakat nerden alabilceğimizi söyleyen birisi varmı ? :) birde fiyatları nelerdir nasıl monta edicej yada biz edebilirmiyiz ? :)