Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sol Önden Tak Tak Sesi ?  (Okunma sayısı 9141 defa)

Sol Önden Tak Tak Sesi ?
« : 04 Mart 2012, 20:26:23 »
Merhaba arkadaşlar. Benim 2000 Model 1.4 Comfortline'ım var. Arabamın şöyle bi sorunu çıktı ortaya yaklaşık 2 ay önce sol önden hareket halindeyken tak tak diye ses gelmeye başladı ve hemen ustama götürdüm. Götürdüğümde ses kesilmişti duyamadılar maalesef sesi fakat tüm altı akis herşeyi kontrol ettiler birşey bulamadılar. Sonra da ses 2 ay boyunca hiç gelmedi fakat şimdi tekrar başladı ardında farklı bi ustaya götürdüm ama sesi duymasına rağmen o da birşey bulamadı. Ses gene kesildi ve 1 hafta sonra tekrar başladı ses çıkarmaya şimdi tekrar ustaya götürecem fakat burada sizlere sormak istedim önceden bu sıkıntıyı yaşayan varmıdır diye yada ne olabileceğini tahmin edebilirmisiniz diye ? Çünkü arabaya bakan usta artık arabayı oraya bırakmamı ve onun tüm heryeri inceleyerek sorunu bulacağını söylediği için son kez arabayı bırakmadan önce sizlere sormayı düşündüm. Umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır. Teşekkürler şimdiden...

Ynt: Sol Önden Tak Tak Sesi ?
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2012, 22:13:24 »
Bozuk yolda yapıyorsa sanırım ben de de oluyo direksiyon kutusundan yapıyor benimde aynı sorun var bozuk yollarda tat tak sesi geliyor ustaya gösterdim direksiyon kutusundan dedi tamiri 400 tl gibi tutarmış ben daha yaptırmadım

« Yanıtla #2 : 04 Mart 2012, 22:24:22 »
Yol farketmiyor ama sürekli oluyor bende. Düz yolda da oluyor denedim çünkü heryerde. Ve ara ara kesiliyor.

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2012, 22:37:06 »
düz yoldada yapıyor demesen, salıncak tablasından direksiyon kutusundan olabilirdi ama düzde de aynı takırtı varsa aksta sorun olabilirmi acaba diye aklıma geliyor, daha bilgili arkadaşlar yorum yapacaklardır. Eğer aksla ilgili bir durumsa olmadık yerde bırakabilir ihmal etmemek lazım...  :-\ geçmiş olsun diyorum inşallah çok masraflı bişey çıkmaz, sorun çözümünden sonra paylaşırsanız seviniriz   :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2012, 22:43:30 »
Paylaşırım tabii ki inşallah olmaz. Hareket halindeyken gaz kesince ses kesiliyor ama tekrar gaz verince ses devam ediyor. Çok denedim herşeye baktım ama anlayamadım bi türlü bu sorunu.

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2012, 00:43:43 »
amortisör takozu olabilir .

« Yanıtla #6 : 15 Mart 2012, 00:38:52 »
aksta sorun var bendede vardı aynı sorun aks değişti sorun çözüldü

« Yanıtla #7 : 23 Mart 2012, 12:37:57 »
tıkırtı sebebi Z ROT lar bende de aynı sorun vardı direksiyon kutusundan zannetmiştik ama usta önde 2 adet z rot değişecek dedi ve sorun düzeldi z rot adedi 15-25 tl arası 2 adetv 30 ile 50 tl birde işçilik 20+30 gibi alırlar

« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2014, 23:10:29 »
Arkadaslar merhaba
benım aracımda dıreksıyon sola veya saga tam donuk ıken hareket edecegım zaman kasılma gıbı bır ses geliyor genelde .bayırlarda bırse lastık tam kasılınca .sorun ne olabılır.rotlar.z rotlar degıstı.