Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Silecek motoru kafasına göre çalışıyor!  (Okunma sayısı 17221 defa)

Silecek motoru kafasına göre çalışıyor!
« : 22 Eylül 2009, 14:57:20 »
Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi bayramlar.

2000 model Polomun ön silecekleri ansızın çalışmayabiliyor. Örneğin 1 ay sorunsuz çalışıyor ama birden çalışmayı kesiyor, ertesi gün bakıyorum kendi kendine tamir olmuş çalışıyor. :D

Tehlikeli bir durum, otobanda falan sol şeritte süratliyken aniden dursa al başına belayı.

Su fışkırtmada ve arka sileceklerde problem yok, sadece ön silecekler yapıyor bu geçici arızayı.

Tavsiye ve varsa tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum, neden olabilir, ne yapabiliriz?

Ynt: Silecek motoru kafasına göre çalışıyor!
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2009, 18:35:04 »
bence temassızlık var soketini bi söktür ve temizlet başka bi neden göremiyorum ama yinede bilen arkadaşlar varsa paylaşabilirler..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2009, 21:53:12 »
Sağol Soner, sokete bir bakayım yarın.

« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2009, 23:22:47 »
role ye baktır bide sanırım 99 nolu role olcak golf3 lerde silecek rolesinin üzerinde 99 yazar önce rolenin hangisi oldugunu tespit et cıkmacılarda veya başka bi araçtaki silecek rolesini aracına takıp rolenin arıza tespitini yapmaya çalış

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2009, 01:08:21 »
Sağol Mikail, o da aklımda bulunsun.

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2009, 21:46:43 »
Merhaba,

Aynı sorun bende de vardı. Silecek motorunu (tek motor) değiştirdik problem kalmadı. Geçen yaz 50 TL ödemiştim.

« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2009, 02:01:02 »
Eyvallah TheSaint.

Geçen gün motorun su alabilecek kısımlarını silikonla kapladım su alma ihtimaline karşı. Bir de böyle deneyip duruma göre yeni motor alacağım ben de. Ama şimdilik problem yok, tıkır tıkır çalışıyor. :tamamdir

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2009, 10:18:42 »
Koldan şüphelendiniz mi hiç?

« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2009, 00:16:20 »
Koldan şüphelendiniz mi hiç?

Aslında koldan şüphelenmedim çünkü su fışkırtıyor, arka sileceği de çalıştırıyor, sadece ön silecek çalışmıyor zaman zaman.

Yağmur yağınca belli olacak durum, silikonlamam işe yaramazsa koldan da şüphelenmeye başlarım haliyle. ;D
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2009, 00:17:28 Gönderen: tolgapolo »

« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2009, 00:18:39 »
abi yagmurun yagmasını beklemek yerine musait bi yerin varsa sen sunni yagmur yagdırsan olamzmı

« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2009, 00:24:10 »
abi yagmurun yagmasını beklemek yerine musait bi yerin varsa sen sunni yagmur yagdırsan olamzmı

Akıl akıldan üstündür diye boşuna dememişler! ;D

Doğru söylüyorsun Mikail, arabayı yıkarken silecek motoruna bir süre su püskürtüp bir deneme yapmak yağmurlu yolda arıza bekleyip riske girmekten daha mantıklı. Yarın bir deneme yaparım hemen. :tamamdir

« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2011, 09:33:46 »
Sorun çözülmüş müydü?

« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2011, 18:58:21 »
öncelikle merhabalar arkadaşlar, benzer bir sorun bende de var yeni topic açmayayım dedim.

Benimki her zaman çalışıyor yanlız 90 derecelik açıya geldiğinde geri dönmüyor çoğu zaman, tam yukarı çıktığında kalıyor öyle bende kolu indirip bir daha kaldırıyorum devam ediyor. Bu sorun neden kaynaklanabilir, engin bilgilerinizden yararlanabilirmiyim bende?