Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sibop sesi ve motor gürültüsü  (Okunma sayısı 8838 defa)

Sibop sesi ve motor gürültüsü
« : 09 Ekim 2008, 23:48:27 »
--------------------------------------------------------------------------------

Aracım polo 6n-2 1,4 16v AUA motor. Aracı çalıştırdıktan sonra 2-3 sn boyunca şıkırtı halinde rahatsız edecek derecede sibop sesi geliyor ve arkasından kesiliyor. Yağlama tamamlanınca ses kesiliyo olabilir diye düşünüyorum ama herkeste aynı ses var mı merakediyorum.

Bir diğer sorun, geçenlerde termostat açmamış, harareti 110 da farkettim. Fazla zorlamadan ve 110 dereceyi geçirmeden en uygun yerde bırakıp, ertesi gün müdehale edip termostadı değiştirdik, fakat herhangibir su kaynatma, taşırma olmadı. Bu olaydan mıdır, lastikleri değiştirmemden midir bilemiyorum ama motor gürültüsü bi hayli arttı. Aracın çekişinde ve yakıtında farkedilir bir değişim olmadı, piston ya da gömleklere zarar vermemiştir sanıyorum ancak egzoz manifolt contasından şüpheleniyorum. Benzer deneyimi olan üyelerin yorumlarını bekliyorum.

Son olarak da değişen termostat (orjinal olmasına dikkat etmeme rağmen) artık kapatmıyor, ne yapmalıyım?

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
Ynt: Sibop sesi ve motor gürültüsü
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2008, 23:37:36 »
ses ıçın once motor yagını degıştır.

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2008, 00:09:56 »
en yakın servise git.

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2008, 11:10:38 »
Abi manifolt contası olabilir senin dediğin gibi bende aracı satmadan önce böyle bi sesle karşı karşıyaydım özellikle soğuk havada motor ısınana kadar çok rahatsız ediyordu. Bu daha çok katalitiki iptal ettikten sonra oldu, eğer sen iptal işini yazın yaptıysan belki havalar soğuyunca rahatsızlık vermiş olabilir.

Termostat içinse abi bunun orjinali çok kötü belki görmüşsündür. Plastik bir parça benim polodada hararet yükselmiyordu kışın donuyordum içerde sonra gittim ki patlamış, usta orjinali 2 aya kalmadan gene patlar ben sana passatın metal olanını uydurayım çalışma sıcaklıkları flnda aynı dedi ve biraz taşladı fln uydurdu satana kadar yani 7 aylık dilimde hiç sorun yaşamadım. İstersen servisin numarasını veririm ama biraz kazıkçı bi abimizdi....

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2008, 13:05:59 »
Castrol Magmatec 10-40 kullanıyorum ve yağ değişiminin üzerinden 2000 km bile geçmedi.
Yorumlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2008, 13:40:32 »
Sibop sesi için kendinin yapacağın birşey yok.Askerde iken kullandığım askeri araçta aynı sorun vardı.
Servise git.