Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Servis lambası ??  (Okunma sayısı 11537 defa)

Servis lambası ??
« : 16 Temmuz 2012, 09:43:38 »
Merhaba Arkadaşlar ;

Dün akşam aracın servis lambası yandı bir anda gitmedi de ?

SERVISE OIL   yazıyor yağ hatası veriyor da aracın yağını değiştireli 2000 km olmadı baktım yağ durumunda da bi şey yok eksilme katılaşma yok ?

Şanzıman yağ filan mı değişecek aklıma o geldi ? Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

POLO 6N2

Ynt: Servis lambası ??
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2012, 11:02:59 »
Bu konu hakında forumlarda çok bilgi var. arama kısımdan tarasan iyi olur.

"1998 - ...

- Kontak kapalı iken hız ölçerin altındaki seyehat göstergesi sıfırlama düğmesini basılı tutun.

- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.

- Kontağı kapatın.

- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.

vwtr.net

1995-1997

eski tip kadranda silme,

-km sayacında toplam km gözükmeli,

-kontağı açın odometre düğmesine basın,

-kontağı kapatın ve düğmeyi bırakın OEL yazısı beliricek,

-saatin dakikasını ayarlamaya yarayan düğmeye silenene kadar basılı tutun.
"
http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/service-uyari-yazisinin-silinmesi-t627.0.html

umarın işini görürü

Çevrimdışı falconxtc

Otomobil
    Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2012, 12:22:40 »
Araç gitmedi diyorsanız bir problem olabilir. Öncelikle uyarı ekranını sıfırlamanızı eğer hala problem devam ederse aracınızı iyi bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim. Mesela görünürde bir sorun yoksa bir ihtimal yağ filtresinde olabilir ben poloyu aldığımda bir tanıdığa vermiştim oda yağ değiştirirken filtreyi değiştirmemiş sadece yağı değiştirmiş onun yüzünde yolda bir anda uyarı aldım ve araç dediğiniz gibi gitmemezlik yapmıştı ben de yağ ile filtreyi değiştirip ekranı sıfırlamıştım ondan sonra düzelmişti.

« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 12:57:42 »
Bu konu hakında forumlarda çok bilgi var. arama kısımdan tarasan iyi olur.

"1998 - ...

- Kontak kapalı iken hız ölçerin altındaki seyehat göstergesi sıfırlama düğmesini basılı tutun.

- Kontağı açın ve sıfırlama düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Ekranda boş alanlar belirecektir. Böylece servis göstergesi sıfırlanmış olur.

- Kontağı kapatın.

- Diğer servislerin sıfırlanmasında da aynı işlemi tekrarlayın.

vwtr.net

1995-1997

eski tip kadranda silme,

-km sayacında toplam km gözükmeli,

-kontağı açın odometre düğmesine basın,

-kontağı kapatın ve düğmeyi bırakın OEL yazısı beliricek,

-saatin dakikasını ayarlamaya yarayan düğmeye silenene kadar basılı tutun.
"
http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/service-uyari-yazisinin-silinmesi-t627.0.html

umarın işini görürü

kardeş ben servis lambası nı söndürmek için yazmadım sıkıntının kaynağı ne olabilir diye sordum servis lambasının nasıl söndüreleceğini zaten biliyorum.
POLO 6N2

« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 12:59:01 »
Araç gitmedi diyorsanız bir problem olabilir. Öncelikle uyarı ekranını sıfırlamanızı eğer hala problem devam ederse aracınızı iyi bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim. Mesela görünürde bir sorun yoksa bir ihtimal yağ filtresinde olabilir ben poloyu aldığımda bir tanıdığa vermiştim oda yağ değiştirirken filtreyi değiştirmemiş sadece yağı değiştirmiş onun yüzünde yolda bir anda uyarı aldım ve araç dediğiniz gibi gitmemezlik yapmıştı ben de yağ ile filtreyi değiştirip ekranı sıfırlamıştım ondan sonra düzelmişti.

yok kardeşim araç yolda kalmadı motor yağından sıkıntı yok yağ lambası yanmadı sadece km göstergesi nde SERVIS OIL yanıyor onu anlamadım ben neden yandı bir anda diye yağını da kontrol ettim sıkıntı yoktu acaba dedim şanzıman yağı filan mı eksik diye sordum ?
POLO 6N2

« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 13:50:14 »

yok kardeşim araç yolda kalmadı motor yağından sıkıntı yok yağ lambası yanmadı sadece km göstergesi nde SERVIS OIL yanıyor onu anlamadım ben neden yandı bir anda diye yağını da kontrol ettim sıkıntı yoktu acaba dedim şanzıman yağı filan mı eksik diye sordum ?

10000 bakımı yapıldıktan sonra (yağ - filtre) bakım beyne işlenmemişse vag ile araç km saymayı sıfırlamıyor, yanlış bilmiyorsam sıfırlandıktan her 15000 km sonra bu yazı çıkacak şekilde ayarlanmış ve sizde bir önceki değişim ve sıfırlamadan sonra 13000 km geçince değiştirdiyseniz 2000km kadar gidince yazı çıkmıştır. bu yazı yağların herhangi birinde eksik halinde değil bakım periyodu geldiğinde çıkıyor diye biliyorum, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2012, 16:24:16 »
anladım salih sağol  aynen bahsettiğin gibi olabilir çünkü yağ değişimi için gittiğimde sadece SERVICE yazıyordu SERVISE OIL değildi şimdi SERVISE OIL yandı haklısın zamanı şimdi gelmiştir de biz önceki değişimde km yi sıfırlatmadık sanırım.

Tekrar sağol kardeşim
POLO 6N2

« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2012, 18:59:31 »
rica ederim tevfik, teyit eden arkadaşlar olursa sevinirim, tecrübe etmediğim için durumu %100 emin değilim  :tamamdir

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2012, 09:45:06 »
kardeş dün gittim servis e o zaman makina bağlayıp söndürmüştüm ama bizi cihazda sıkıntı olmuş o gün yaptığım bütün araçların servise tekrar yandı buraya geldiler hepsi dedi :)

Tekrar söndürdü herhangi bir sıkıntı yok Allah tan.
POLO 6N2

« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2012, 02:13:00 »
iyi hadi gözün aydın ;)

« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2012, 10:31:50 »
Eyw kardeşim
POLO 6N2