Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: servis bile bulamadı  (Okunma sayısı 8043 defa)

servis bile bulamadı
« : 18 Mart 2008, 21:32:24 »
selam arkadaslar arabamdaki arıza yuzunden servise gittim aracı evirdiler cevirdiler arabanın bişi yok dedider ama halen devam ediyor sorum arabamı calıstırıp 20-25 km yol yapıyorum  stop edip 30-45 dk arası bizaman sonra mars basıyorum ama calısmıyor  motorda hareket var ama calısmıyor ve motordan yogun benzin kokusu geliyor aradan 2saat gibi bi zaman sonra araban hic bişi yokmus gibi calısıyo . LUTFEN YARDIM

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: servis bile bulamadı
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2008, 22:10:22 »
bu serivsler bilgisayarda çıkmayan neyi bulmuşlarki senin arızanı bulsunlar sanırım problemin benzin otomatiği problemine benziyor ısındıktan sonra soğuyana kadar benzin çekemiyormuş gibi görünüyor.

« Yanıtla #2 : 18 Mart 2008, 22:18:03 »
ama mars basıyorum motor almıyor ama arabadan yogun benzın kokusu gelıyor

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2008, 18:29:32 »
0312 278 38 89  ara bünyamin ustayı iste halletsin!!!numarayı barış tan aldım de

« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2012, 19:09:06 »
Sanırım kardeş benzin pompasındadır ya da anahtar immobilezirındadır. anahtarı elinde salla eğer içinde ufak bir şey haraket ediyormuş gibi oluyorsa içini aç muhtamelen immbolizer yerinde çıkmıştır onu yerine otuttur.Benim başıma geldi böyle bi sorun 2 kere benzin pompası değiştirdim ama sorun anahtardamış immobilezeri yerine oturtunca düzeldi. Benzin pompası ya da immobilezer dan dır diye düşünüyorum senin sorun..
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 19:09:26 Gönderen: 6n2polo »

« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2012, 19:49:46 »
bobinden olabilir soğuyana kadar çalışmıyordur

« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2012, 20:09:44 »
Hararet müşiri de olabilir. Yoğun benzin kokusu varsa yakıtı çiğ atıyordur çalışma esnasında. Hararet müşirinde sorun varsa genelde arıza kaydı vermez ve ilk çalışmada yakıtı ayarlayamadığından araç boğulur ve çalışmada sıkıntı yaratır.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2012, 12:08:16 »
Hararet müşiri de olabilir. Yoğun benzin kokusu varsa yakıtı çiğ atıyordur çalışma esnasında. Hararet müşirinde sorun varsa genelde arıza kaydı vermez ve ilk çalışmada yakıtı ayarlayamadığından araç boğulur ve çalışmada sıkıntı yaratır.
:tamamdir  bencede
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2012, 13:27:13 »
:tamamdir  bencede
sakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2012, 19:09:17 »
bu servislerın zaten allah......... tobe yarabbım yaa nefret ettırıyolar kendılerınden >:(

« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2012, 12:03:55 »
ama mars basıyorum motor almıyor ama arabadan yogun benzın kokusu gelıyor

konuyla alakası yok ama yardımcı olması açısından söylemek istedim.ben 5 yılda iki kere motora giden benzin borusunu değiştirdim(gaz kelebeğinin sol tarafında 20-30 cm lik ince boru).lpg li araçlarda basınçtan dolayı çatlama oluyormuş.kılcal şekilde yarıklar...benzin kokusu beni de rahatsız ediyordu gerçi arabada hiç. bir performans vs sorun yoktu ama koku acayip rahatsız ediyordu.hatta ustalar benzini motor çiğ atmaya başlamıştır, motor inecek vs bile dediler.tesadüfen bulundu sorun allah korumuş araba yanabilir miş te...
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2012, 12:05:39 Gönderen: polo35 »

« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2012, 14:30:49 »
evet ben yanan polo gördüm hurdalıkta bu tür şeylerden yanıyo demekki :-X

« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2012, 22:32:57 »
benzer sorunu bende yaşamıştım. Motorun hareret müşürü arızalanmıştı. (su müşürünün yanındaki parça değişmişti) Ustam, değişn parça için 'motorun sıcaklığını ölçüp, benzin akışını ayarlayan parça' demişti :) parçanın adını hatırlayamadım :)

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2014, 22:17:30 »
Bobin arızası
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.