Gönderen Konu: rampada çekiş sorunu  (Okunma sayısı 12541 defa)

Çevrimdışı Evrenos

• Profili Görüntüle
rampada çekiş sorunu
« : 29 Temmuz 2008, 19:40:46 »
SeLam arkada$Lar 3 ay önce 2004 poLo basicline aLdim 30 binde. araba gayet temiz bakimLarida yaptiriLmi$ Fakat arac rampada cekişi düşüyor 5 Le ciktigim rampada 4 e 3 e iniyorum:S tamircilere gösterdim aracin sagir kullaniLmi$ dediLer ne yapmam Lazim ayrica debriyajda kaciriyor . ve cokta pahaLi 600 YTL isdedi servis:S

Çevrimdışı emrahisilti

• Profili Görüntüle
Ynt: rampada çekiş sorunu
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2008, 20:36:57 »
30binde debriyajın kaçırmaması gerekir kaçırıyorsa çokta temiz kullanılmış bir araç değil.debriyaj setini 250ytl civarına özel serviste değiştirebilirsin

Çevrimdışı icedes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2008, 23:39:24 »
SeLam arkada$Lar 3 ay önce 2004 poLo basicline aLdim 30 binde. araba gayet temiz bakimLarida yaptiriLmi$ Fakat arac rampada cekişi düşüyor 5 Le ciktigim rampada 4 e 3 e iniyorum:S tamircilere gösterdim aracin sagir kullaniLmi$ dediLer ne yapmam Lazim ayrica debriyajda kaciriyor . ve cokta pahaLi 600 YTL isdedi servis:S

2004 model bi araba hele ki polo ne kadar sert kullanılmış olabilirki? hele ki bakımları yaptırılmış diyorsunuz, bence servisi boşverin iyi bi usta bulun ona gidin forumdan tavsiye alabilirsiniz ben aracımı satarker servis 6n2 nin tamponları sac dedi,o yüzden ben bi daha servisin önünden bile geçmem...

Aracınızda çok sıkıntı olacağını sanmıyorum yokuşta vites küçültmen mutlaka gerekecek çünkü bu araba 1.4 80hp civarı ama normaldede gitmiyorsa katalitik konvektöre baktır hatta arıza ışığın yanmazsa iptal et, filtreleri, yağını bi değiştir, debriyajıda servis dışında daha ucuza değiştirebilirsin...

Çevrimdışı Evrenos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Temmuz 2008, 23:51:41 »
debriyajdan oLaßilme ihtimaLi varmi? birde $u sorun var servis di$i sordum debriyajda problem var ama bu gidi$e engeL oLmaz en az 1 sene daha götürür seni dediler. yag filtreLeri Yagi yeni değişti. rampada beni bir $ahin geceßilirmi? geciyor maLesef ßundan önce palio vardi yine 1.4 ayni yoku$u 100km hizLa zorLanmadan cikiyordum:S arka eksoz orta eksozda yeni deği$ti titizimdir biraz zamani geLmi$tir die düşünüp deği$tirdim. o kadar masraf ediyorum ama isdedigim randimani aLamiyorum. en son ustalarin dedigine inanacam arac sagir kuLLaniLmi$ oLaßiLir cünki $ehir di$i yapmami$ gibi ßir $ey 4 sene zarfinda. saygiLar

Çevrimdışı mc_serkan_126

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2008, 00:09:11 »
debriyajdan oLaßilme ihtimaLi varmi? birde $u sorun var servis di$i sordum debriyajda problem var ama bu gidi$e engeL oLmaz en az 1 sene daha götürür seni dediler. yag filtreLeri Yagi yeni değişti. rampada beni bir $ahin geceßilirmi? geciyor maLesef ßundan önce palio vardi yine 1.4 ayni yoku$u 100km hizLa zorLanmadan cikiyordum:S arka eksoz orta eksozda yeni deği$ti titizimdir biraz zamani geLmi$tir die düşünüp deği$tirdim. o kadar masraf ediyorum ama isdedigim randimani aLamiyorum. en son ustalarin dedigine inanacam arac sagir kuLLaniLmi$ oLaßiLir cünki $ehir di$i yapmami$ gibi ßir $ey 4 sene zarfinda. saygiLar
Mesajlarınıza daha doğru cevaplar alabilmek, anlaşılabilirliği artırmak ve Türkçe'mizi korumak adına lütfen mesajlarınızı Türkçe yazım ve noktalama kurallarına uyarak yazmaya çalışınız. Türkçe karşılığı olan İngilizce kelimeleri kullanmamaya özen gösteriniz. Konu başlıkları veya mesajının tamamı büyük, kirlilik yaratan, Türkçe'mizi katleden mesajlar, konu içeriğini belli etmeyen "Yardım", "Acil" tarzı başlıklı konular silinmektedir.
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

Çevrimdışı Evrenos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2008, 00:14:37 »
ßundan Sonra daha dikkatLi olamaya Gayret ederim uyarıLarınız için tşk'Ler.

Çevrimdışı oncan

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2008, 02:06:08 »
bende'de 2004 model polo 1,4 75 hp basic var aynı sorun bendede var. araba yokuşta yığılıyor. gaz yemiyor. düz yolda herhangi bir sorun yok. cevaplarınız için teşekkür ederim. (bakımını yeni yaptırdım )

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #7 : 09 Ağustos 2008, 13:23:21 »
muhtemelen aracın 30binde değildir.km si düşürülmüş olabilir.motorun da sanırım zayıf baskı diski zayıf bile olsa 3, 4. viteste pek etkilemez ilk kalkışta daha çok belli eder.bence aracın geçmişini bi araştır inşallah ben yanılıyorumdur.
Mk3 gti

Çevrimdışı rager007

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2008, 17:10:48 »

ARKADAŞLAR  BENDEDE  2003   TDİ  VAR 85  BİNDE   AYNI ŞEKİLDE  TURBO DİZEL 3 CİLİNDİR  YOKUŞU 3000 DEVİRİ GEÇİRİP ÇIKIYORUM  ..