Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Radyator Fanım Çalışmıyor !  (Okunma sayısı 45054 defa)

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
Ynt: Radyator Fanım Çalışmıyor !
« Yanıtla #14 : 25 Aralık 2008, 19:07:38 »
Termostat kapağı nadir rastlansan da kırılabiliyor ve termostat kapalı kalıyor. Isınan motor suyu radyatöre geçemediği için (fan müşiri sadece radyatördeki suyu kontrol ediyor) fan açmayacaktır. Bu da diğer olasılık. Eğer servise kadar yoğun trafikte gidilecekse bi usta getirip termostadı çıkartmakta fayda var. Bir de yeni termostatı (orjinal olmasına dikkat edin) taktıktan sonra, radyatör hortumunu bağlamadan önce kısa bi parça hortum takıp üfleterek test ettirin. Termostat yuvasına oturmayıp, tam kapatmazsa şu kış günü buz gibi dolaşırsınız, motor için de hiç iyi değil. Geçmiş olsun
Bu arada termostat 25 YTL, kapak 15 YTL (yanlış hatırlamıyosam)

arızayı bildiniz efem.. alkışlarımız size :)
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2008, 20:34:36 »
Amaç yardımcı olabilmek ama usta zaten halletmiş bunu. Ama fiyatları yanlış hatırlamışım sanırım, termostat 15 kapak 10 olmalı .

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #16 : 26 Aralık 2008, 10:51:27 »
Amaç yardımcı olabilmek ama usta zaten halletmiş bunu. Ama fiyatları yanlış hatırlamışım sanırım, termostat 15 kapak 10 olmalı .

Doğrudur + 10 YTL de işçilik alır 35 YTL ye(Benim maliyet oydu Mayıs 2008) hallolacak basit ama önemli bir sorun
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2008, 14:19:17 »
Arkadaşlar... bu olay fanım bozulmadan öncede gerçekleşmişti. nedenini biliyorsunuzdur siz.

şimdi benim gösterge 90 a gelince fan çalışmaya başlıyor her şey normal fakat.. yolda giderken yani atıyorum sabit 90 kilometre hızla gidiyorum. hararet göstergesi en alt seviyeye iniyor. bunun bir sakıncası var mı? yoksa normal bir şey mi ?
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #18 : 27 Aralık 2008, 15:28:23 »
en alt seviyeye inmesi   normal değil.
Mk3 gti

« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2008, 21:59:27 »
Hararet müşirinde sorun olabilir ya da jakında temassızlık vardır. Müşir ECU ya motor soğuk bilgisi gönderdiği için araç zengin karışım yakacak ve benzin sarfiyatı artacaktır.

« Yanıtla #20 : 29 Aralık 2008, 20:53:22 »
benim hararet göstergeside en dipte. bu havada 90 derece motor ısısı ile gezmek biraz zor sanki ?
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #21 : 30 Aralık 2008, 08:43:31 »
benim hararet göstergeside en dipte. bu havada 90 derece motor ısısı ile gezmek biraz zor sanki ?

hmm havadan olabilir diyosun yani di mi.. ne bileyim tunacım.. son 1 haftadır o kadar çok şey geldiki arabamın başına artık her şeyden korkar oldum...

« Yanıtla #22 : 30 Aralık 2008, 20:17:30 »
gerçi bnm termostat bozuk onunda çok büyük etkisi var ama serhatcm sonuçta hava -1 derece şuanda 90 km süratte az diil...  Hararetin düşük olmasını ben normal karşılıyorum

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #23 : 30 Aralık 2008, 20:20:12 »
gerçi bnm termostat bozuk onunda çok büyük etkisi var ama serhatcm sonuçta hava -1 derece şuanda 90 km süratte az diil...  Hararetin düşük olmasını ben normal karşılıyorum

saol tunacım ya.. rahattlattın beni valla.. büyük ihtimalle benimde gösterge bozuk abi büyük ihtimalle ondan çünkü arızası yapılırken heryere bakıldı..

« Yanıtla #24 : 30 Aralık 2008, 20:41:30 »
arkadaşlar bende de aynı problem var biraz gittikten sonra hareret göstergesi düşüyor ama benim ki yazdan beri öyle havalardan deil yani termostatda yeni değişti sayılır daha 6 ay olmadı. Neden olabilir acaba termostat yan sanayi de ondan mı kaynaklanıyor arkadaşların bilgisi varsa sevinirim

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #25 : 30 Aralık 2008, 21:32:25 »
arkadaşlar bende de aynı problem var biraz gittikten sonra hareret göstergesi düşüyor ama benim ki yazdan beri öyle havalardan deil yani termostatda yeni değişti sayılır daha 6 ay olmadı. Neden olabilir acaba termostat yan sanayi de ondan mı kaynaklanıyor arkadaşların bilgisi varsa sevinirim

hah bakalım kaç kişide daha çıkacak... umarım önemli bir şey değildir.

« Yanıtla #26 : 30 Aralık 2008, 22:03:35 »
termostat yan sanayi olması tabiki etken... Orjinal parça kullanmaya gayret et dostum.

serhat ibren falan bozuk değil için rahat olsn :P

« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2009, 11:25:45 »
Park Ederken 90 Dan 95 Çıkıp Sonra Hemen İnen Hararet İbrem Buqün Park Ederken 90 - 95 - 100 hatta 110 kadar dayandı Boşa atıp açtım moturu fan Çalışmıyor.Motor Sıcak Suyuna Bakarsam Fışkırcağını Düşünerek Arabayı Soğumaya Bıraktım Biraz Soğuduktan Sonra Suyuna Bakıcam.İnş Sudandır.Akşam Eve Geri Dönerken Gene Yükselirse Klimayı Açın Düzelir Demişler Soğukta Mı ÇAlıştırcaz Klimayı Arkadaşlar Saygılar :)
İi Forumlar...
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)