Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: poloma bakım yaptım fiyat iyimi ?  (Okunma sayısı 3241 defa)

poloma bakım yaptım fiyat iyimi ?
« : 09 Kasım 2011, 16:14:55 »
arkadaşlar aracımı aldığımdan beri baskı balatayı değiştirmek istiyodum yetkili servise sordum sadece baskı balata ve debriaj teline ve işçiliğine 750 tl fiyat çıkardılar  :( bende hal böyle olunca kendi ustama gittim ustama durumu anlattım dedim baskı balata e debriaj teli değişcek orjinl parçlarla oda olur dedi.

yapılanlar.
baskı balata bilya
debriaj teli
tahliye kanallarını açtı tıklalıydı
koltukların kızaklarını yğladı
kapıları yğladı
boğaz kelebğini temizledi
aracı bilgisayara bağlayıp  hata kodunun olup olmadını (hata varmı diye ) baktı
5-30 mobil 1 yağ koydu
yağ filtresin değişti orjinal

polen filtesini değişti
bu arada bskı balatanın içindeki3 pıllu uzun bi parça vardı o da kırılmış onuda değişti orjinaliyle  

bunların hepsi olurken aracımın bşındaydım bende ufak tefk şeylerde yardım ettim mesela çay söyledim  :D
toplamda bana çıkarılan fiyat 650 tl!!! sizce nasıl ?  birde aracım soğukken saçma sapan çalışıyor devir dalgalanıyo sanki stop etcek gibi oluyo ama etmiyo neden ?
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2011, 16:16:05 Gönderen: ceceduman »

Ynt: poloma bakım yaptım fiyat iyimi ?
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2011, 17:13:43 »
Rölanti dalgalanması boğaz kelebeğindendir büyük ihtimalle. Tektar bi adaptasyon yaptırmayı deneyin. Adaptasyon yapılırken hata verip adaptasyonu yapılamazsa maalesef yeni boğaz kelebeği gerekecek. Başıma geldi, oradan biliyorum.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2011, 17:14:33 Gönderen: Ragno »

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2011, 22:56:30 »
fiyat güzel. zaten baskı balata değiştirmek zor iş. işçiliği pahalı. bu arada rolantideki dalgalanma boğaz kelebeğinden.. temizlendiği halde aynıysa değiştireceksin başka çare yok

« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2011, 09:09:40 »
hadi yaa  :-[ peki değişmessek neolur... genelde iyi şeyler olmaz ama :(

« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2011, 12:38:57 »
değişmezsen ışıklarda durduğun zaman araba dalgalanma yapar rolanti düşer yükselir devir saatinde bunu görebilirsin. düşük devirde çalışır. motor ilk çalıştığında stop edebilir. klima açınca stop eder.sürekli araba düşük devir yüzünden stop edince çevrede görenler acemi sürücü diyebilirler:) benim aynı problem vardı araba soğukken çalıştırınca sürekli gaz verirdim sönmemesi için. yolda giderken bile stop ettiği olurdu. temizletmek adaptasyon hikaye. bu poloda kroniktir. ben geçen ocakta 350tl yan sanayi aldım değiştirdim. servis 860+kdv+işçilik falan demişti. gerek yok.araba saat gibi oldu

« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2011, 16:39:43 »
Sadece devirde dalgalanmayla kalsa iyi. Klimayı çalıştırmak kesinlikle mümkün olmuyor zaten. Bir süre sonra neredeyse her debriyaja basışta stop etmeye başlıyor ve motorun sıcak veya soğuk olması fark etmiyor. Düşünün, 90'la gidiyorsunuz, 5. vitese atacaksınız, ayağınızı debriyajda biraz fazla tutun pat stop ediyor! Direksiyon, fren sertleşiyor. Tehlikeye bakın! O yüzden fazla ihmal etmeyin bence. Yetkili servise gerek yok bence. Mayıs ayı civarı değiştirdim; 450 lira parça, 30 lira işçilik.

« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2011, 19:44:46 »
bi o eksikti :) onuda değiştiriyim arabaya sadece gaz ve benzin alıcam :) Allahtan arıza çıkarmıyo sadece bakımlarını yapıyorum çok şükür aracımdan çok memnunum canım polomm  :sevgi:

« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2011, 00:03:30 »
üstad bende bkım yaptırdım geçenlerde..ama benimki bi hayli detaylı oldu..
yapılanlar şunlar..

triger seti (çift kayış)
debriyaj seti
ön takım
yağ değişimi
hava ve polen filtresi
manifold çatlağı onarımı
genel bakım

toplam parça dahil 1100 tl

sanırım seninki biraz pahalı olmuş..

benim ustam "ANKARA ULUDAĞ VW ÖZEL SERVİSİ"

« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2011, 16:22:47 »
evet seninkine göre biraz pahalı ama sen aldğın parçaları orjinlmi aldın ? benim kilerin hepsi orjinal + işçilikten 150 falan aldılar.