Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLOM VE ÇIKARDIĞI ARIZALAR  (Okunma sayısı 10037 defa)

POLOM VE ÇIKARDIĞI ARIZALAR
« : 21 Haziran 2012, 17:09:25 »
 Arabam 2001 model polo tredline , Sizin  polonuz nasıl bilmiyorum ama ben 2007 de aldım ve aldığımdan bu yana arabamın çıkardığı arıza ve değiştirdiğim parçalar şöyşe: Boğaz kelebeği gaz müşürü değişti 3 defa temizliği yapıldı. 10 bin km önce debriyaj baskı balata değiştirmeme rağmen şansıman keçesinden yağ kaçırdığı için tekrar debriyaj kaçırmaya başladı,30 devirden sonra gaza basıyosun araba bağırıyor devir göstergesi yükseliyor fakat araba gitmiyordu. 2 defa debriyaj baskı balata değişti.Şansıman bilyesi ötüyordu değişti,ön ve arka balatalar değişti,arka sağ amortüsör kilitledi arka amörtüsörler değişti, ön sağ teker bilye dağıttı değişti,silecek motoru tamir edildi,cam açma kapama düğmeleri şöför tarafı değişti,bagajdan toz alıyordu bagaj havalandırmaları poşet gibi naylon birşeylerle kapatıldı hala toz alıyor, ön sağ tarafın kapı kilidi bozuldu hala bozuk, termostat  açmadı araba hararete kalktı termostat değişti 2 ay sonra takılan çakma termostat bu sefer kapamamaya başladı tekrar orjinal termostat ile değişti ,buhar veya hava hortumu gibi birşey var o yırtıldı motorun üst sol tarafında o değişti.2001 polomun  2007 mayıs ayından bu zamana kadar bana yaşattıkları bunlar.Araba işi de biraz şans işi sanırım.Benim merak ettiğim  sizin Polonuz da bu tarz arızalar çıkardı mı? yoksa benim şansızlığım mı yazarsanız sevinirim...
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2012, 17:28:35 Gönderen: sonsuz22 »

Toz alma
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2012, 17:11:31 »
Ben bu içeri toz alma sorununu bir türlü çözemedim. Benzer arızaları yaşayanlar nasıl çözüm bulduklarını da yazarsa sevinirim... :
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2012, 17:21:04 Gönderen: sonsuz22 »

Ynt: POLOM VE ÇIKARDIĞI ARIZALAR
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2012, 22:41:29 »
2007 den buyana az bile bence, birazda sizin ihmal etmenizden veya yansanayi parçaya kaçmanızdan olmuş gibi, geçen eylülden bu yana radyatör fanı sardı orjinaliyle değişti, motor kulağı değişti, bahsettiğiniz hortumun yırtılması beklenmeden değişti vw parçaları pahalı kabulde yansanayi malzemeler daha pahalıya geliyor.. içeri toz alma sorununu kapı fitillerine silikon sprey sıkarak çözebilirsiniz, oto hırdavatçıları ve hepsiburada.com gibi sitelerde mevcut, sitede konusu var.12 yıllık araçlara çok görmeyin bu arızaları bence. tekerinize taş değmesin  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2012, 10:45:28 »
şanssızlık bu olsa gerek . . .

« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2012, 13:19:13 »
şubatta aldım 2001 highline : alır almaz debriyaja basınca stop ediyordu  boğaz kelebeği değişti orjinal 500tlye .. o dediğiniz hortum bendede yırtık şu anda bantladım ..şöför tarafı  camı zor açılıyor  .. şu sıralar debriyaja basınca  rolanti yine yükselip alçalıyor baya.. kelebeği temizlettiricem ..sorunlarım bu kadar şimdilik

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2012, 23:07:06 »
hemen bahçeye çıkıcam ve aramabın tekerini öpücem  :sevgi: evet araba işi birazda sans ısı ama arkadasın dedıgı gıbı ıhmalde olabılır ...

« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2012, 10:28:58 »
Bu arada unuttum bu kış sabah arabamı çalıştırdığımda arabanın altı yağ içinde kaldı , keçe patlatmış.

« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2012, 21:14:54 »
bak ben başlıyım sorunlarımı anlatmaya debriyaj teli bozuldu, bir gün yağmur yağıyordu stoplardan su yedi    merkezi kilit bozuldu, devir daim su sızıntı sorunu yaptı 3 kez antifriz koyduk her seferinde kaçırmaya devam etti zar  zor çözüldü sorun , bi kezde  yolda giderken birden vites kutusu arıza yaptı 1-2 ve geri vites kayboldu eve kadar 3le gelmiştim bi de  geri vites yok ittire ittire döndürmüştüm :D , sağ yolcu koltuğu cam düğmesi durup durup bozuldu, termostat müşürümü ne yolda giderken yerinden çıkmış nasıl çıkıyorsa dumanlar gelmeye başlayınca anladık :D  başka ne yaşadım bu polo ile valla hatırlamayacak kadar çok şey yaşadım bi daha polo mu adını bile anmam :D
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2012, 21:18:36 Gönderen: trex_st »

« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2012, 01:04:19 »
bak ben başlıyım sorunlarımı anlatmaya debriyaj teli bozuldu, bir gün yağmur yağıyordu stoplardan su yedi    merkezi kilit bozuldu, devir daim su sızıntı sorunu yaptı 3 kez antifriz koyduk her seferinde kaçırmaya devam etti zar  zor çözüldü sorun , bi kezde  yolda giderken birden vites kutusu arıza yaptı 1-2 ve geri vites kayboldu eve kadar 3le gelmiştim bi de  geri vites yok ittire ittire döndürmüştüm :D , sağ yolcu koltuğu cam düğmesi durup durup bozuldu, termostat müşürümü ne yolda giderken yerinden çıkmış nasıl çıkıyorsa dumanlar gelmeye başlayınca anladık :D  başka ne yaşadım bu polo ile valla hatırlamayacak kadar çok şey yaşadım bi daha polo mu adını bile anmam :D

töbe yarabbim töbeee :D emin sin dime o araba poloydu :D

« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2012, 01:20:22 »

töbe yarabbim töbeee :D emin sin dime o araba poloydu :D

:)

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2012, 14:06:23 »
1.kapıları kilitleyince ön camları otomatik açıyordu sorun merkezi kilit motoru su almış
2.arka bagaj ve ön camlardan su alıyordu  sorun arka stopların fitili ve ön camların içindeki naylon koruma tamir edildi
3.kışın ısınmıyordu termostat takılı değilmiş mutemelen arızalanmış çıkartılmış
4.vitese zor geçme sorunu vites altından ayar yapıldı
5.şanzuman yağ kaşırma altından conta değiştirildi
6.karterden yağ kaçakları silikon conta yapıldı
7.cam suyu bidonu altından su kaçırıyordu t aparat değiştirildi
8.göstergede km göstergesinin gece aydınlatması yanmıyordu gösterge söküldü tamir edildi
9.kasisli yollarda tak tak vurma sesi vardı z rotlar değiştirildi
10.spiral ve arka egzoslar değiştirildi
11.ön kosolda çik çik sesi havalndırma kanal çıkışı araya cift taraflı bant yapıştırılarak kesildi
12.far ve stop ampülleri değişti
aklıma gelenler bunlar haricinde tiriger seti akü alalrm gibi işlerde yapıldı

« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2012, 16:33:13 »
Arkadaşlar şimdide klima ile ilgili sorun var.Klimanın, cama, ayaklara veren yönlendirme düğmesi arızalandı şuanda sadece cama veriyor.Klimacıya  gittim torpidonun ordan bişeyleri söktü teli kırılmış dedi, böyle kullan parça bulursan değiştiririz dedi edirne'de o parçayı bulamadım şu an öyle duruyor.Bu arada geçen yaz gaz doldurmama rağmen şu an yine klima soğutmuyor.Bu klimanın yönlendirmesini sağlayan parçayı nerden bulabilirim yardım ederseniz sevinirim.

« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2012, 08:14:40 »
Merhabalar, aracım 1.4 Polo Comfortline 3 ay oldu alalı yaklaşık. 1.5 ay önce aracım genelde yüksek hızlarda giderken ani bir sarsma yaptı ve bunu sık olmasada ara ara tekrarladı. 2 ustaya götürdüm ayrı ayrı aracımda bujiler, buji kabloları,bobin, yakıt pompası ve filitresi değişti . En son servise götürdüm Çorum da onlarda bobini değiştirip sorunu düzelttiklerini söylemişlerdi ancak sorun hala devam ediyor. Nedir bu iş anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.