Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polom stop ediyor !!!  (Okunma sayısı 11975 defa)

Çevrimdışı adıyaman

Otomobil
    polo 2001 6n2 1.4 a6 valf
Polom stop ediyor !!!
« : 27 Kasım 2015, 22:33:17 »
arkadaşlar 2001 model hatchback 1.4 16 valf ahw motor bir polom var. Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum. Son 5 aydır rolantide dalgalanma hatta çoğu zaman stop etme oluyor. devri alınca düz yolda giderken devir yüksek iken sıkıntı yok. ısındıktan sonra stop etmiyor ama motor silkeleme yapmaya devam ediyor. benzinde zaten komple çiğ atıyor. çok fena koku yayıyor. tüpte de aynı. bunlar hep soğukken oluyor. ama yavaşlayıp kırmızı ışığa gelince devir 1000'e gelince kendi başına stop ediyor. Ayrıca tüpe geçerken yaşıyorum ilk arabayı çalıştırırken. motor zaten al - ver (silkeleme) yapıyor. bujilerde hata yok. Araç üst kapak yaptırdım bu yaz onun için ama hala aynı. (üst kapak açtırınca sibopları değiştirdim).boğaz kelebeği temizliği yaptırdım. adaptasyonu da kendilerince yaptılar. bilgisayara bağlayınca zaten hata görünmüyor. küçük bir ilçede doğuda görev yapıyorum. servis de tüplü olduğu için bakmıyor. 2000 tl ye yakın para döktüm ama hala düzelmedi.kimi boğaz kelebeği dedi. kimi map sensörü. ama küçük bir ilçede olduğumdan ne iyi bir usta ne de çıkma parça bulup deneme şansına sahibim. ne olur yardım edin. neredeyse yok pahasına satma noktasına geldim. bu sorun kronik gibi görünüyor ama hala net bir çözüm yok maalesef. varsa eğer önerisi olan gaziantep kahramanmaraş civarında özel servis olarak. her türlü fikre öneriye açığım. teşekkür ederim.

Çevrimdışı bobmarl3y

Otomobil
    polo 6n2
Ynt: Polom stop ediyor !!!
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2015, 17:07:38 »
kompresor testi yaptır bujılere sok bak yaglama  var mi yok tüpü soktur  ustam tüp bu arabaya ıyı gelmıyor cok masraf yaptık cokk

« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2015, 21:13:37 »
Bazen sıkıntıyı çok büyük yerlerde aramamak gerekiyor çok küçük şeylerden rolanti sorunu olabiliyor başıma gelenler 1 cam duğmesi takılı kalmış araç stop edip duruyor rolantide camı açma duğmesine elim değdi birden düzeldi  yani bir elektirik kaçağı veya zorlama da yapabilir bunu 2- bobin yaktı araç bobinle distribütör değiştik araç çalıştığında sarsıntılı çalışıyor çekmiyor gaz verip alıyor az daha boğaz kelebeği değiştiriyorduk başka bir usta üzerinden çıkan distribütör u tekrar taktı rolanti çekiş hepsi duzeldi 3 motor suyu azalmış o bile rolantiyi etkiliyor hatta stop ettiriyordu
Size tavsiyem önce motor suyuna bakın elektirik kaçagı olabilecek biryer varmı onu araştırın hava filtresinde kırık çatlak veya tıkanıklık varmı hava çok veya az geliyor olabilir veya lpg enjektöru ses yapıyormu gaz kusuyor olabilir veya kesici çalışmıyordur araç hem benzin hem gaz alıyordur boğuluyordur bu hem sarsıntı hem çığ yakıt atma yapar ayrıca enjektor arızasında soğukken baya sarsıntı oluyor rölanti de
Hidrolik direksiyon muşuru arıza yapar donuşlerde stop eder fren muşuru arıza yapar frene basınca stop eder
Rolanti sorununun bu kadar küçük çozumleri varken ustalar hep en ağırına gider boğaz kelebeği sensorler üst kapak ama yazık paramıza yazık
Kullanırken biraz dikkatli olun bu saydıklarımla belki bir alaka yakalarsınız

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2016, 21:13:21 »
Once bilgisayarla kontrolü yapilmali. İvedik sanayi ere vw i tavsiye edebilirim

1#atesleme kontrol edilip elden gecirilmeli
Buji bobin buji kablosu
2#hareret müşiri buji sonrasi denenebilir.
3#vozulmezse subap iticiler vs kontrol edilmeli
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı zektayzin

« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2017, 10:37:16 »
Benim aracımda da aynı problem vardı,boğaz kelebeğive enjektörleri temizlettim ayrıca benzin filtresini değiştirdim canavar gibi oldu. Bu yapılanları yapmanı şiddetle tavsiye ederim.