Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO YETKİLİ SERVİS AĞIR BAKIM...  (Okunma sayısı 4393 defa)

POLO YETKİLİ SERVİS AĞIR BAKIM...
« : 04 Ekim 2011, 21:38:45 »
herkese selam 2000 model vw polo comfortline sahibiyim.aracım 142 binde. arabanın triger,devirdaim,buji, filtreler yağ vs değişme zamanı gelmişti.  öncelikle praktikerde castrol magnatec 10/40 yağ 69 tl idi. ben bir bp istasyonundan 68 e buldum aldım yağımı kendim götürdüm. malum yetkili servislerde gözümüz korkmuştu çok pahalı sandım. ancak servise gittiğimde aldığım yağın 60 tl olduğunu öğrenince şaşırdım.
dışarda özel servislerde bahsettiğim bakımın 700 tl den aşağı çıkmayacağını soruşturdum. her zaman gittiğim özel servis bile bana o civarda bir hesap çıkardı triger setinin markasını da yan sanayi oldugunu bile bile. neyse yetkili servis triger seti(gergiler, kayış,devirdaim), yağ buji tüm filtreler, hidrolik yağ,alt takım bakımı 800 tl tuttu ve bonuscard a 10 taksite böldü. ayrıca lastiklerimin yopranmış oldugunu söylediler ben de farkındaydım michelin energy saver lastiğin 4 tanesini 600 e sayacağını ve onu da 10 taksite böleceğini söyledi. tamam dedik herşey süper oldu araba kendine geldi.
sözün kısası biz yıllarca yetkili servisleri gözümüzde çok pahalı diye büyüttük ama özel servisler de artık bunlardan fiyat olarak çok farklı değil. ayrıca 2 yıl parça ve 1 yıl yol yardımı ve çekici garantisi verdiler.
aracımız malum alman arabası ve parçalar pahalı o nedenle aslan besleyen yediğine bakmaz derler. arkadaşım clio nun triger setini 80 tl+40 tl işçilikle değiştirdi. arada dünya kadar fark var ama ben aracımı değişmem. herkese kazasız belasız sürüşler.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2011, 21:40:48 Gönderen: etihus »

Ynt: POLO YETKİLİ SERVİS AĞIR BAKIM...
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2011, 10:09:24 »
bende baskı balata ve debriaj telimi değiştirmem gerekiyor korkuyorum açıkcası gitmeye 700 tl den aşağı fiyat vermezler gibi geliyor  :(