Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo stop etme sorunu....!!!!  (Okunma sayısı 11330 defa)

Polo stop etme sorunu....!!!!
« : 16 Temmuz 2009, 21:54:58 »

Arkadaşlar merhaba
2001 model trendline ım var. 5 ay oldu alalı. Sorun başlayalı 2.5 ay oldu. sorun başlayana kadar 1000 km kadar kullandım hiçbir problem yoktu. Ne yaktığını hesaplayım diye aracı fulledim 1 ay sonra tekrar fulledim. Ertesi gün araca marş veriyorum marşı alıyor ve stop ediyor. 2.3.4 en sonunda çalıştı. 15 gün bu problemi arasıra yaptı.Aldığım benzin kötü diye düşündüm.İşin kötü tarafı her zaman yapmıyor. Servise götürdüm boğaz kelebeğini temizlediler bezin filtreleri değişti.Bilgisayara bağladılar hiçbir problem görmediler rölanti ayarı yaptılar . 2 gün sonra yine aynı sorun devam ediyordu. Dedim şu içindeki benzin bitince düzelir diye ancak o benzin bitti üstüne parça parça yarım depodan fazla benzin almışımdır. Ama halen ne zaman yapacağı belli olmamakla beraber sorun devam ediyor.. Yani aracı sabah çalıştırdım mesela 2-3 km gidiyorum marketten bişey alcam
tekrar araca gelip marşı veriyorum , araç çalışır gibi yapıyor akü ışığı yanıp kapanıyor ya da marşı alıyor 1 e takıp 5 10 metre gidiyorum aniden araba stop ediyor ondan sonra 3. 4. marşta çalışıyor yürüyüp gidiyorum. Bazen kötü durumlar yaşıyorum kırmızı ışıklarda falan. Hayır ustaya 2.defa götürdüğümde yine  bilgisayar bağladılar herhangi bir sorun da göremiyorlar ve o problemi servis teyken de yapmıyor. Forum lara baktım genelde klimalılarda buna benzer bir problem olduğu yazılıyor ama benim araçta klima da yok.Lpg de yok

Lütfen yorumları olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
Ynt: Polo stop etme sorunu....!!!!
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2009, 22:00:53 »
immobilizer olabilir anahtardan
Mk3 gti

« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2009, 22:13:25 »
Hocam bravo
Servise 2. sefer götürdüğüm de yine bilgisayarı taktılar anahtar hatası almış bir sefer  dediler yedek anahtar varmı dediler bende evde var dedim ve o günden beri yedek abnahtarla kullanıyorum ama sonuç nafile halen devam ediyor

Hatta hafta başında doğuş otoya servise verdim aracı 3 gün aracı test etmişler bilgisayar bağlamışlar tüm kontroller falan hiç bir hata vermemiş. 200 km yol yapmışlar hiç sorun yaratmamış ben geçerken uğradım adamlar bana anlatırken aracı çalıştırdılar marşı aldı 3-4 saniye sonra arac stop etti ve sonunda onlar da gördü sorunu. Ama halen bakıyorlar bulamadılar :)))

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2009, 22:18:34 »
hayret yaa benzin otomatiği ateşlemedende yapabilir.
Mk3 gti

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2009, 11:16:19 »
hocam direksiyonu yukarı aşağı kaldırıp dene çalışıp stop ettiği zaman baklım düzelecekmi arkadaşlar hemen olurmu diye atlamayın benimkide bazen yapıyor direksiyonu yukarı kaldırıp indirdiğimde düzeliyor. ;)

Çevrimdışı judas

• Benzine zam yapin
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2009, 20:08:31 »
ateslemede sorunu gibi ama oda belli olurdu...bobine baktirdinmi?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2009, 22:58:40 »
hocam direksiyonu yukarı aşağı kaldırıp dene çalışıp stop ettiği zaman baklım düzelecekmi arkadaşlar hemen olurmu diye atlamayın benimkide bazen yapıyor direksiyonu yukarı kaldırıp indirdiğimde düzeliyor. ;)
doğrudur   :tamamdir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2010, 00:03:47 »
Arkadaşlar sonunda arabamın problemi düzeldi. Bayağı bi zaman oldu hatta aracı sattım bile. Bilgi ve hizmet olsun diye yazıyorum
sorun    " kontak termiği " denilen bir parçadan çıktı. Direksiyon sökülüyor. aırbag çıkıyor onunda iç tarafında yandan anahtarın girdiği yerlerde bi yerde bir parça (allah cezasını versin). Aklınızda olsun....

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2010, 11:17:16 »
Geçmiş zaten, sizide bezdirmiş. Yeni aracınız hayırlı olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #9 : 30 Mayıs 2010, 11:54:19 »
distribütör den olabilir ona da baktırın

« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2010, 13:10:31 »
hocam bende yasadım aynı sorunu.ama benim aracım lpgli.BEn hem lpg enjektörlerini değiştirdim hem de hararet müşirini değiştirdim.Uzun zamandır yazmak istiyordum zaten bu sorunun cözümü bu iki parçanın değişimi olsa gerek.senin araçta lpg olmadığına göre hararet müşirini bi değiştir 25 tl bi şey bende işe yaradı insallah sende de yarar.

« Yanıtla #11 : 30 Mart 2014, 00:54:08 »
:9 BEN,M ARABADA DA YAPMAYA BAŞLADI STOP ETME YOK AMA 4 BİN DEVİRİ GECMİYOR SONRA BİRAZ RÖLENTIDA ÇAILIŞINVCA TAM GAZ YAPIYORUM GENE 4.5 DEVİRİ GECMİYOR NASIL OLUIYORSA BİR ANDA DÜZELİYOR