Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Şanzuman Yağı  (Okunma sayısı 12415 defa)

Polo Şanzuman Yağı
« : 02 Aralık 2008, 13:36:52 »
Arkadaşlar bi sorum olucak.. Bizim araçlarda Şanzuman yağı değiştirilmiyormu. Sürekli gittiğim ustama sordum ve değişmediğini söyledi motor yağı gibi değil özelliğini kaybetmez dedi :S .. 1 vitesim çok sertleşti aracım 135bn km de.. gerçekten değişmiyormu bu yağ yoksa değiştirmeyimi bilmiyor :D  bi yardımcı olursanız sevinirim..
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Ynt: Polo Şanzuman Yağı
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2008, 14:41:18 »
aracın manuel mi otomatik mi?

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2008, 14:52:58 »
valla ben golfün baskı balatası değişirken şanzıman yağını değiştirmek istiyodum
ustam şanzıman yağı değişmez dedi.
sonra fren hidroliği değiştirmek için yetkili servise gittiğimde, oradaki servis yetkilisine sordum oda aracın manuel ise şanzıman yağını değiştirmeye gerek yok dedi. dolayısıyla değiştirmedim.

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2008, 15:53:53 »
aracın manuel mi otomatik mi?
otomatik olunca değiştirmek mi gerekiyor. ne zaman???

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2008, 17:43:54 »
otomatik araç kullanmadığım için kesin birşey bilmiyorum
ama otomatik viteste değişmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.
otomatik kullanan arkadaşlar konuyu görünce yazar sanırım, ne zaman değişeceğini falan.  :)

« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2008, 17:45:31 »
baskı balatam değişti arada şanzıman yağınıda değiştirdiler. sonuçda sıcak-soğuk-sıcak-soğuk yağ özelliğini ister istemez yitirir. bide 6-7 yıllık araçlardan bahsediyoruz. kesin birşey söyleyemiycem ama piyasada "şanzıman yağı" ve "şanzıman yağı katkısı" bile satıldıgına göre bolca...değişiyordur yani :D dolaylı yoldan sonuca ulaşmak bu olsa gerek...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2008, 19:32:22 »
Bende nezaman arabanın normal bakımları için servise gitsem söylüyorum şanzıman yağını değiştirelimdiye hiç bir usta yanaşmıyor gerek yok deyip geçiştiriyorlar ama birgün mutlaka değiştiricem  ???

« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2008, 20:10:22 »
aracım manuel vites.. Ustamda değişmez dedi değiştirirsen orjinalini tutmaz falan dedi bende anlamadım sonuçta ille özelliğini kaybedicektir diye düşünüyorum..

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2008, 21:19:15 »
Babama sordum şimdi... dedi ki..

normal şartlarda değiştirilmemesi lazım dedi.. ancak eksilmişse bir şekilde tamamlanır üzeri dedi...   :)
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2008, 22:49:04 »
yağ modeline bak usta gevur yapmış :D :D

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2008, 10:03:31 »
yaa boşverin masraf çıkarmayın, kriz var zaten..
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2008, 16:13:35 »
Şanzuman yağı normalde değişmez eksilmişse ki oda pek nadirdir.Bir iki diş çevirimi ilave edilir.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır