Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo ön otomotık cam sorunu  (Okunma sayısı 17983 defa)

polo ön otomotık cam sorunu
« : 27 Mart 2009, 19:47:06 »
selam arkadaşlar ben bıktım artık bu kapı döşemelerini söküp camı yapmaktan tık diye ses geliyor ama çalışmıyor döşemeyi sökuyorum motora tık tık vuruyorum düzeliyor 2 tarafta aynen 5 gün sonra tekrar çalışmıyor  gene açıyorum tık tık vuruyorum düzeliyor neden yapar bunu ya yardım edin motorumu sökeyim bıraz karışık duruyor yoksa 1ö kere sökmüştüm  :'(

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: polo ön otomotık cam sorunu
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2009, 20:02:45 »
cam motorunun kömürleri bitmiş olabilir o yüzden çalışmıyor olabilir iyi bir camcıya gösterirseniz sorunu halledecektir.Eğer aracınız tek kapı ise cam motorlarının gücü büyük olan camı kaldırmaya ne yazıkki yeterli gelmiyor o yüzdende zorlandığı çok oluyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2009, 20:04:29 »
Ya motor içi bir parçada temassızlık var. Yada Motor ömür tamamlıyor sıkışma yapıyor. İki haldede dediğin gibi çalışır hale geçer. Kablo temassızlığı ise kendin yapabilirsin. Bence motordaki burçlar(varsa) elektriği tam iletmiyor. Bitik yada yayları bozulmuş. Marş motoru filan tamir eden yerler bobinajcılar çözebilir.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 31 Mart 2009, 17:03:37 »
Merhaba,

Arkadaşımın bahsettiği problem sanırım benimkisi ile aynı. Çözüm bulabildin mi acaba arkadaşların önerileri ile ?

Sevgi ve saygılarımla.

« Yanıtla #4 : 31 Mart 2009, 18:26:15 »
Aynı sorun sanırım 2 sene önce falan benimde başıma geldi o zamanlar dayımın boşta yatan 2001 model passatını kullanırken.Cam motorunu söktük aynı sizin dediğiniz gibi tık tık diye ses geliyor ama camı kaldırıp indirmiyordu.Servis değiştmesi gerektiğini söyledi.Yanılmıyorsam 450 lira da fiyat çekti.Elektronik mühendisi kuzenim ile beraberce yaptık belki de 10 liraya sorunu hallettik.Elektrikten anlamıyorsanız herhangi bir bobinajcıya giderek sorunu halledebilirsiniz küçük maliyetlerle.Ya da çevrenizde bulunan özel servislere fiyat sorabilirsiniz.Bizim burda bi özel serviste gördüm geçen gün.Komple cam motorunu 60-80 liraya veriyor.Siz arızayı bobinajcı da düzeltemezseniz cam motoru için fiyat araştırması yapın.Bahsettiğim fiyatlardan fazla ise bana ulaşın ben burdan alır gönderirim.
Passat topiğinde 2 sene önce yazdığım topiğin linkini de vereyim belki işinize yarayacak bir bilgi çıkar:
http://www.vwtr.net/forum/genel/cam-motoru-t2306.0.html

« Yanıtla #5 : 31 Mart 2009, 19:06:52 »
Bende de aynı sorun var 1998 tek poloda  bir arkadasım kapıyı hızla kapattı sonra cam calısmamaya basladı aynen senınkı gıbı sonra başka bir arkadas kapıyı normalden hızlı kapattı bu sefer calısmaya basladı... ben de soktum dosemeyı felan bır sey goremedım...calıstıgı ıcın de daha da karsıtırmadım....su an calısıyor...

« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2009, 00:07:29 »
Vallaha ne yalan söyleyeyim bende de buna benzer bir problem var ama benimki daha hafif sanırım.
Benim yandaki cam ise yani sürücü değil yolcu bölümündeki cam benim tarafımdan indirilemiyor ama düğme ile kaldırılabiliyor.

Anlatamadım galiba. Ben aşşağı ya bastığımda cam açılmıyor ama cam açık iken kapatılabiliyor. Karşı tarafta aşşağıya basıldığında cam açılıyor ve kapatma tuşu ile de kapanıyor. Yani benim sorunum sürücü tarafından yan camı indirememek ne saçma bir problemdir anlamadım motordo bir problem yok sanırım tuş da birşey var ama bende anlamayacağımdan açıp bakmadım döşemeyi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2009, 23:23:37 »
Vallaha ne yalan söyleyeyim bende de buna benzer bir problem var ama benimki daha hafif sanırım.
Benim yandaki cam ise yani sürücü değil yolcu bölümündeki cam benim tarafımdan indirilemiyor ama düğme ile kaldırılabiliyor.

Anlatamadım galiba. Ben aşşağı ya bastığımda cam açılmıyor ama cam açık iken kapatılabiliyor. Karşı tarafta aşşağıya basıldığında cam açılıyor ve kapatma tuşu ile de kapanıyor. Yani benim sorunum sürücü tarafından yan camı indirememek ne saçma bir problemdir anlamadım motordo bir problem yok sanırım tuş da birşey var ama bende anlamayacağımdan açıp bakmadım döşemeyi.

Sendeki düğme problemi bendede vardı. Soldaki ikidüğmeyi değiştirdiğinde inip kalması lazım. 35tl idi ben aldığımda. Vw parçacılarında var. Yansanayi var mı? Bilen varsa :-\
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2009, 00:08:01 »
 bende farklı bir bakış açısı sunayım. diğer arkadaşların yorumlarına katılıyorum....
  bunlardan önce cam sigortasına ve ve rölesine bir bakın derim sağlam görünsede değiştirin derim..

« Yanıtla #9 : 28 Mart 2012, 21:30:22 »
bende çok acayip bir ses olyor aynı sorun bended vardı gittip usta temizledi zımparaldı taktı çalışıyor fakat ilginç birsey oldu araba kapaıl iken stop halinde iken sol ön kapıdan tık tık diye sürekli saat çalışır gibi bir ses geliyor arabayı çalıştırdğımda kesiliyor hatta daha arbanın kontağına anahtarı soktuğumda bile kesiliyor ama arabayı stop ettikten sonra tekrar bir 5dk sonra yine sol kapıdan tık tık diye ses gelmeye başlıyor arabanın bütün aksamları kapalı olduğu halde bu çalıışır gibi ses nasıl geliyor anlamıyor m böyle bir olay başına gelen arkadaş oldumu yardımlarınızı bekliyorum