Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo merkezi kilit pompası  (Okunma sayısı 44158 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: polo merkezi kilit pompası
« Yanıtla #28 : 27 Haziran 2008, 15:32:50 »
arkadaşlar bu pompa konusunda bende de sorun vardı bunlarla ilgili değil ama aklınızda bulunsun...

aracı aldığımda pompa iptal edilmişti... satan alarm bozuk düzelir dedi, meğer pompa varmış sonradan öğrendik...
neyse pompayı bağladık ses var ancak kapanmıyor yada kapanması uzun sürüyordu...

yeterli hava vermediğine karar veren usta değiştirelim dedi...

arkasından kendim depo kapağını kilitleyen hortumu kapattım... böylece yeterli hava diğer kilitlere yönelmiş oldu, şimdi her seferinde düzgün ve makul bir sürede kapanıp açılıyor...

malum pahalı bir parça böyle bir çöçzüm olduğuda aklınızda bulunsun...

farklı bi çözüm vay be ? helal :tamamdir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #29 : 30 Haziran 2008, 08:44:45 »
hocam senin problem pompanın az hava basmasından kaynaklanmış.
pompanın içerisinde bu iş için bir ayar mekanizması var. ama açıp oynamanı kesinlikle tavsiye etmem.
ellediğin anda elinde kalıyor çünkü, başıma geldi.
ayrıca bu sıkıntı çok yakında başına bir iş açabilir.
aracını terk ederken tam kilitlenip kilitlenmediğini kontrol etmeni tavsiye ederim.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #30 : 30 Haziran 2008, 16:26:31 »
hocam senin problem pompanın az hava basmasından kaynaklanmış.
pompanın içerisinde bu iş için bir ayar mekanizması var. ama açıp oynamanı kesinlikle tavsiye etmem.
ellediğin anda elinde kalıyor çünkü, başıma geldi.
ayrıca bu sıkıntı çok yakında başına bir iş açabilir.
aracını terk ederken tam kilitlenip kilitlenmediğini kontrol etmeni tavsiye ederim.

Bencede anlayan bir tamircide ayarını yapalicekse yaptırmasında fayda var.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #31 : 01 Temmuz 2008, 11:30:27 »
evet benim pompa az hava basıyordu, ancaak o kadar çok onarım görmüşkü artık kurcalanacak tarafı kalmamış malesef...

servisler parçayı hemen değiştirir, sanayi onarma yolunu arar ama her onarımda bizim motor biraz daha değişmiş....

son halide bu idare ettiği kadar... ama dediğiniz doğru inerken kontrol ediyorum...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #32 : 29 Eylül 2008, 16:49:07 »
MERKEZİ KİLİT POMPAM ARIZA YAPMIŞTI geçen sene elektronikçi ye tamir ettirdim acemilikle 80 ytl ye bu sene yine arıza yaptı moralim bozuldu. çıkmacı aradım,tamir yaptırmam dedim ve buldum. Ankara bu işlerde cennet,  ihtiyacı olana Yıldız sanayi sitesi 4.blokta
OTO hakan 0312 385 9042
TAŞDEMİR OTO 05326271252    125 YTLye sıfır gibi pırıl pompa buldum ve pazarlığa tabi. Kargo var.

SORUNUN nereden KAYNAKLANDIĞINI buldum. Arka sağ stopun(benimki değişmişti) üst kısmından su içeri giriyor.Stopun üsütnü silikonladım kaporta boyasıyla boyadım. Pompayı dik koyuyorum ve altınada banyo süngeri koydum. henüz su almadı sık sıkı bakıyorum.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2009, 23:41:24 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #33 : 30 Mart 2009, 23:26:09 »
Sonunda benimde başıma geldi..
bu akşam alarmla kapıyı açtım alarm devreden çıktı ama merkezi kilit pompası çalışmadı!!
sol kapıdan açayım dedim oda ne anahtar giriyor ama dönmüyor biraz baktım kapıyı zorlamışlar, diğer kapıya geçtim biraz zorda olsa açıldı ama tek kapı açıldı pompa halen çalışmadı, bagaj kapağını açmak istedim burasıda aynı şekilde anahtar bile girmedi zorlanmış!! arka koltuklardan pompaya ulaştım soketini çıkarıp baktım biraz oksit yapmış güç bela temizlmeye çalıştım temizleyemedim tam olarak ama halen daha çalışmıyor..Stoplardan su alma problemi yok kupkuru zaten motorun orada bez var o bile kupkuru..Miladı doldu hrlde gündüz vakti bir bakıcam artık :/
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #34 : 29 Nisan 2009, 00:35:13 »
Arkadaşlar merhaba aynı sorunlar bendede vardı.Aracı ilk aldığımda hiç çalışmıyordu sonra bir arkadaşım temizledi yaını kirini aldı çalışmaya başladı.Ama çok gürültülü çalışıyor.sizin sorunların aksine buda açıp hemen kilitliyor neden olabilir aceba?
Birde pompanın yenisini almak yerine elektirkli merkezi kilit sistemleri satılıyor.Her kapı için ayrı ayrı fiyat olarakda tanesi 10 tl civarı sizce bu iş görürmü ve pompa yerine eski sistemi iptal edip böyle bir yola gitmek mantıklı mı?

« Yanıtla #35 : 10 Temmuz 2011, 02:48:07 »
mrb arkadaşlar pompası arızalanlar arasına bende katıldım :-[ ama benimki farklı bi arızalı sizler arasındada başına gelen var mı sormak istiyorum.arızama gelincede pompa sorunsuz çalışıyor kapıları açıyor kilitliyor ancak dün gece araba kontak ve farlar kapalı oldugu sag farını otomatik yakmaya başladı gece boyu ugraştım ama sorunu bulamadım sabah ilk işim sanayi oldu araba arızaya düşmüş ondan sag farı otomatik yakıyormuş epey araştırma sonunda pompada arıza oldugunu bulduk pompayı söktük sorun kalmadı takıp çalıştırdıgımızda otomatik olarak sigortalar atıyor ne yapabilirim sizce tamir ettirmeli miyim yenisini mi almalıyım?sigortalar atınca göstergelerde çalışmıyor teybin vs.sigortasını attırıyor pompa kapılarınıda kilitleyemiyorum  :(

« Yanıtla #36 : 02 Kasım 2011, 11:42:06 »
Merhaba arkadaşlar;
kilit pompası arızalananlar kervanındayım. pompa bulamıyorum bir iki yerde buldum çıkma parçaya 150-200 arası fiyat veriyorlar. bunun daha uygun bir yolu var mıdır? bilenler yardımcı olabilir mi?

« Yanıtla #37 : 18 Kasım 2011, 19:11:51 »
Arkadaşlar aynı konumu bilmiyorum aracı yeni aldım sayılır kapıları her açıp kapamamda sağ arka taraftan "vıııııııııı" diye yaklaşık 15-20 saniye kadar süren rahatsız edici bir ses geliyor. Alakasız olabilir ama motor rahat çalışsın diye enjeksiyonmu dedim fakat bir süre sonra banada saçma gelmeye başladı :) sonuç olarak bu pompa ile ilgili sanırım ve arızalımı ya da arıza çıkarıcam az kaldı uyarısımıdır, parça değişimi onarıma göre dahamı mantıklıdır ?

« Yanıtla #38 : 26 Kasım 2011, 10:02:44 »
Pompa bozulursa yerine elektrikli sistemi yaptırmak daha ucuz ve mantıklı bence . Hem de hızlı açılıp kapanır.