Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO LPG TÜKETİMİ  (Okunma sayısı 15535 defa)

POLO LPG TÜKETİMİ
« : 29 Aralık 2012, 00:01:27 »
selam. yaklaşık 15 gün önce 950 TL ye atiker marka safefast simit tüp taktırdım. depo 35 litre. ilk dolumda 31 litre gaz aldı. gazı aygazdan aldık. litresi 2,74 ten etti 85 TL. yaklaşık 100 km gittim, gaz bitti. bizim polo km. de 85 kuruş yaktı. bu normal değil tabiki. bayiye giitim. değerler yanlış girilmiş dedi bilgisayarda ayarladı.  sonra 30 TL. lik 11 litre daha gaz aldım. şimdi o gazla 88 km.de. sorum şu? bu hep böyle mi olacak. benzindeyken daha iyiydi sanki.:-)) LPG taktıracaklar bir daha düşünün derim.

Ynt: POLO LPG TÜKETİMİ
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2012, 00:48:27 »
ilk dolumu baz almayın, kafadan 10 liralık kısmı iç basınç oluşturmada kalıyor. yani bittiğinde siz o 31 lt gazın tamamını kullanmamışsınızdır. lpg iyidir ;) hayırlı olsun. araç alışınca ve havalar ısınınca tüketim baya baya bi düşer ;)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2012, 01:03:47 »
İlk 1000 KM deneyimlerle geçer

« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2012, 02:30:19 »
İlk 1000 KM deneyimlerle geçer

1000 mi? 20 tl lik gaz alsa 3. bilemedin 4. de çözer aracının ne yakacağını.

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2012, 02:43:24 »
1000 mi? 20 tl lik gaz alsa 3. bilemedin 4. de çözer aracının ne yakacağını.

Üstat araç 1000 KM'den sonra yakıt değerleri düşmeye, ince ayarlar yapılmaya başlanılmıyor mu? Yanlış mı biliyorum acaba.Ben aracının ne kadar yakacağı konusunda bir şey ifade etmedim zaten.  20 TL'lik 4 defa gaz alsa 80 TL yapar. Arkadaş 85 TL'lik almış çözememiş mesela. Keza bende 4 defa 20 TL'lik yakıta ne yakacağını falan çözemedim.İlk LPG taktırdığımda aracım çok yakıyor, stop ediyor falan diyerek LPG'ciye çok gittim.

« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2012, 03:09:03 »
şaşırdım doğrusu. Ben taktırdım ve olay bitti. sadece 10.000 km de bir gidip filtresini değiştiriyorum. Ayarını zaten pc ye bağlayıp yapıyorlar, sonra arabayı kendileri sürüp bi test ediyor ve olay bitiyor. ayar vs. yaptırmadım ben hiç. salihsefa nında dediği gibi ilk dolumda bi kısmı içerde kalıyor, sonraki dolumlarda hep aynı yakıyor araç. Benim taktırdığım yer işinin ehli olduğundan mıdır artık bilemeyecem. öyle git gel yapmadım

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2012, 09:24:44 »
şaşırdım doğrusu. Ben taktırdım ve olay bitti. sadece 10.000 km de bir gidip filtresini değiştiriyorum. Ayarını zaten pc ye bağlayıp yapıyorlar, sonra arabayı kendileri sürüp bi test ediyor ve olay bitiyor. ayar vs. yaptırmadım ben hiç. salihsefa nında dediği gibi ilk dolumda bi kısmı içerde kalıyor, sonraki dolumlarda hep aynı yakıyor araç. Benim taktırdığım yer işinin ehli olduğundan mıdır artık bilemeyecem. öyle git gel yapmadım

Usta ben kendi adıma konuşayım 1000 KM bakımı dahil belki 3-4 defa gitmişimdir.

« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2012, 17:03:46 »
yorum yazan arkadaşlara. teşekkür ederim. bugün yine bir ayar yaptırdım. bakalım ilerleyen zamanlarda sonucu göreceğiz.

« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2012, 17:51:18 »
Ben de 1 ay kadar önce BRC taktırdım. Özellikle sordum, alışma süresi var mıdır? varsa kaç km falan diye. Yok dedi, biz ayarlarını yaptık, güle güle kullanın dedi. Ve ilk montajdan sonra ayarlar için 20 liralık gaz aldık, ayarlar yapıldı vs. bitene kadar kullandım 110 km gitti şehir dışı. BP gaz almıştık usta ile, litre fiyatına bakmadım ama çok da ucuz değildir. O ilk değeri bi daha yakalayamadım. şehir içi, şehir dışı 20-22 kuruş arası yakıyor şu an. (aldığım gazın litresi 2.70)

« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2012, 15:52:44 »
Slm.İşinin ehli bir gazcı ustaya bilgisayara bağlatarak ayar yapılınca alışma devresi falan olmaz.Salihsefa yeğenin ddiği gibi ilk doldurma yanıltmasın.Şimdiki değerler 20-22 krş de normal dir.2.70 tl gaz olmuş daha aşağı olmaz,ha az yaksın ama performans olmasın dersen yakıt az yakmaya ayarlasın biraz daha az olur ama çekiş,performans çok düşer.Güle güle kullan arkadaşım.Ben 2001 Polo 1.4 kullanıyorum.Çok memnunum bende tek noksan klima yok bu yüzden satıp klimalı almayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2012, 18:51:36 Gönderen: POLO 2001 »

« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2012, 16:37:09 »
100 kilometrede 30küsür litre yakması ayardan falan olamaz, zira altındaki o araba 1.4 motoruyla onu yakamaz, hepsini eksozdan atması lazım

kaçak var mı baktınız mı?

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #11 : 30 Aralık 2012, 18:29:32 »
yorum yazan arkadaşlara. teşekkür ederim. bugün yine bir ayar yaptırdım. bakalım ilerleyen zamanlarda sonucu göreceğiz.

Hiçbir araç bu kadar yakmaz ?  bide 1.4 motor ise arkadaşımda sizin araçtan var 20 kuruş civarı yakıyor daha az yaktığıda oluyor. Benim 1.6 25 kuruş yakıyorum.