Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO Kolon ve subwoofer tavsiyesi  (Okunma sayısı 12286 defa)

POLO Kolon ve subwoofer tavsiyesi
« : 04 Aralık 2008, 22:30:42 »
Arkadaşlar, 2000 model Polo comfortline aracım var. Şu an ön kapılarda orjinal kolonun yerine aldığım Sony XPlod 45 wattlık ikişer kolon takılı. (Arka kapılarda kolon yok) Fakat yeterince iyi ses ve bas ses alamıyorum. Bunun için subwoofer, ya da bass  veya mid kolon mu taktırmalıyım, tavsiyelerde bulunabilir misiniz?

Ynt: POLO Kolon ve subwoofer tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2008, 23:24:52 »
45watt kapı kolonum var demişsiniz, eğer bu ses yeterli gelmiyorsa istediğiniz ses için mid,sub vs... gibi ekipmanların yanında bir de anfi beslemeniz olması gerekicektir,arka kapılara kolon takabilirsiniz ama bana göre yeterli gelmiyecektir bu ses size, anfi beslemesi olayına girdiğinizde, anfi, mid, sub gibi bir cok urunun geniş marka ve model ağı ile karsı karsıya kalıcaksınız, polo gibi bir aracta bir cok kombinasyon denedim, guzel bir sistem için bagajtan fedakarlık etmeniz gerekicektir, ama teypten beslemeyi dusunuyorsanız arka kapılardan cok arka pandizota kolon yerlestirmenizi öneririm...

« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2008, 23:34:53 »
zaten 45 w kolonlardan okdar verim bekleme önler ve arkalara mid takım eger cok abartılı bişi istemiosan yeter veyada önlere mid arka pandizotada eskiden tabir ettigimiz 85 tipi kolonlarla gene güzel bir ses alırsın die düşünüorum  eralp senin düşüncen nedir kardesim benim bu fikrim konusunda

« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2008, 23:45:09 »
eralp senin düşüncen nedir kardesim benim bu fikrim konusunda

arkaya 85 guzel olur,katılıyorum ouz sana, gerçi o kadar sey denedim denek polo uzerinde baş agrımadan en guzel ses aldıgım, sistem şu oldu, önler orjinal kolonlar ve tizler, arka pandizotta 4 tane 20 cm bass 2 tane tweeter, anfisiz teypten besleme. teypte orjinal teybi blaupunkt rcr 128 idi, herkes anfi falan var sanıyodu aracta guzel tok bir ses veriyor 6n lerde, anfi ıvır zıvır bass falan ugrasmak zor oluyor... arabanın heryeri kablo doluyor... titreşimlerden araç yıpranıyor vs...

« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2008, 00:07:26 »
teşekkürler arkadaşlar, volkssport, uzun zaman oldu sana da selam ve teşekkürler :)

Bende Sony  470US 50x4 teyp var.
Peki aracın arka tarafına tek bir subwoofer taktırsak nasıl olur. Zaten yer yok orayı kolon için kesiyorlar.
Mesela 30 cm subwooferlar var JBL in, fiyatları da 140 YTl civarı.

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2008, 17:50:04 »
Yeterince iyi ses alamıyorum demişsiniz ilk mesajınızda,Siz arkaya Subwoofer koyduğunuz zaman ses biraz daha boğulacak ve sırf bas dinliyeceksiniz.Dinlediğiniz müzikten soğucaksınız. Diğer abilerimin dediği gibi bende ovalli öneriyorum :)
Vw Polo 6N

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2008, 20:50:40 »
vala kardesim hersey sana kalmıs istersen iki oval yap medefe ye bide bas oturt aynı mdf ye hiç degilse bagajtan tararruf yapmarsın bagaj hacminbide bass ın kabin olarak kullanır gene güzel ses akırsın

« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2008, 21:22:52 »
teşekkürler arkadaşlar, volkssport, uzun zaman oldu sana da selam ve teşekkürler :)

Bende Sony  470US 50x4 teyp var.
Peki aracın arka tarafına tek bir subwoofer taktırsak nasıl olur. Zaten yer yok orayı kolon için kesiyorlar.
Mesela 30 cm subwooferlar var JBL in, fiyatları da 140 YTl civarı.

İllaha sub koyucam dersen 30 cm Jbl dense guzel ufak bir kabinle 25 cm bass öneririm, bagaj hacmi 25 cm için cok ideal, 30 cm bass mevcut kolonlarınızla bass sesine bogulursunuz, muzik zevki yerine muzik eziyetine dönusmesini istemem, ersan(polo_gti) kardeşime katılıyorum bu konuda...  en uygun sistem 25 cm bir bass ön kapılara birer mid, arka pandizotada bir çift oval 6x9 (85lik) kolon...

Sağol kardeşim önemli değil sanada selamlar...

« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2008, 21:24:22 »
Yeterince iyi ses alamıyorum demişsiniz ilk mesajınızda,Siz arkaya Subwoofer koyduğunuz zaman ses biraz daha boğulacak ve sırf bas dinliyeceksiniz.Dinlediğiniz müzikten soğucaksınız. Diğer abilerimin dediği gibi bende ovalli öneriyorum :)

Ersan imzadaki listeyi yukledin mi araca sen, bass sesine neden boğuldumuz belli oluyo listeden...  >:D >:D >:D

« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2008, 23:50:41 »
laaa olm audiobahn demek yenilik demek audiobahn demek güm güm demek olayın bittigi konu demek konu kapnmıştır  ;D

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2008, 14:51:38 »
Ersan imzadaki listeyi yukledin mi araca sen, bass sesine neden boğuldumuz belli oluyo listeden...  >:D >:D >:D
Şuan imzadaki sistem yüklü araçta :D
Önde orjinal kolonlar var o kadar sırf bas  >:D
Bas-amfi Satılık. :) Sonumuz Audiobahn İmmortal  :saygılar
Vw Polo 6N

« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2008, 22:29:04 »
benim aracımda  pioneer dh2050 teyp  ön kapılarda jbl mid tis takımı bagajda vibe fli 30cm 1000 watt aktif bass var ve mükemmel ses alıyorum.. pahalıya kaçmadan böyle bişi yapmanı tavsiye ederm arkadaşım saygılar
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2008, 00:25:31 »
Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
saygılar.

« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2008, 17:11:41 »
Bende 2001 Polo tridline var.
arabanin ilk sahibi benim ve halen kullanmaktayım.aracımda pioneer anfi + pioneer mp3 player bulunmakta
orjinal teyp i iptal ettim cünkü çok dandik çıktı doğrusu :))
ön kapıdaki kolonlar patladığı için değiştirdim.yerlerine sony 90w hoparlör koydum.
yukarıdaki tizler halen patlak halde duruyor değiştirmedim..
arka bagaj medefesini çıkartip yerine agaçtan orjinalinin aynisi bir tane yaptırdım ve şuan üzerinde 4 tane pioneer 300w'lık hoparlör bulunmakta ve müzikten okadar fazla haz alıyorum ki anlatamam doğrusu bagaja birtane sub koymak istiyorum ama
malum sebeplerden dolayı bagajımız çok küçük onuda kapatmak istemiyorum
ANLAYACAGINIZ ARACINIZA 6 ADET KALİTELİ HOPARLÖR
BİRDE ANFİ KOYARSANIZ ÇOK AŞIRI PAHALI BİRŞEY YAPMANIZA GEREK YOK
ÇOK ÇOK KALİTELİ BİR MÜZİK DİNLERSİNİZ.