Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo karartılmış cam  (Okunma sayısı 9623 defa)

polo karartılmış cam
« : 23 Aralık 2009, 21:44:50 »
Bu gün filmlerim ve öndeki yazı yüzünden ceza yedim herkez film konusunda sıkıntı yaşıyor

merak ettiğim şey bazen bmw mercedes gibi araçlarda görüyorum arabanın kendiliğinden orjinal karartılmış camı var yani fabrika çıkışı film felan değil sanırım onlarda polis yönünden sorun çıkmıyormuş

acaba bizim pololarda da öyle birşey varmı ? sonradan taktırılması problem çıkartırmı

birde bu arabaya film için veya diğer eylemler için ruhsata işlettirilirmi ?

yardım için teşekkürler
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 21:46:41 Gönderen: Pessimist »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: polo karartılmış cam
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2009, 11:40:33 »
%70 ışık geçirgenliğinin altında kalan tüm filimler cezaya tabidir ve polisler isterse söktürebilir.ne yazıkki film ve renkli cam gibi aksesuarlar ruhsata işlenmiyor bir aralar bu konu çok konuşulmuştu orjinal cam karartmayı lazer ile yapıyorlar diye biliyorum yaklaşık 600-1000 $ gibi bir maliyet çıkartıyorlardı şimdiki fiyatlarını ise bilmiyorum.

« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2009, 18:43:57 »
sıyah cam arkaya serbesttır on camlarada yan aynaların gorusunu kapattıgı ve yola cıkarken gelen arabaları gormeyi engelledıgı icin yasaktır van araclarda zaten arka cam yok, bunun yerıne fılm sac olması bısey degıstırmez surus acısından arka camlar bı ıse yaramaz 1 numara fılme kımse bısey demez arkaya 2 yada 3 cektır on camlara 1 ozaman fark anlasılır ve ceza yemessın gorusu engellemıyor

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2009, 19:49:13 »
2918 sayılı trafik kanununa bağlı trafik yönetmeliğininin 63. maddesinin son fıkrası aynen şu şekilde;
"Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır. "
2918 sayılı trafik kanununun 30. maddesinin (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir."

her şartta yasak serbest diye bir şey yok Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kanunu bilmemek mazeret kabul edilemez

« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2009, 23:47:14 »
:) kanunen yasak olduğunu bende biliyorum sorum o değildi
renkli cam aksesuara işlenmez demişssin
sanırırm polislere orjinal cam dediğimizde yani cam öyle sonrada eklenmiş bir film değil dediğimizde birşey demiyorlar
neyse teşekkür ederim yardımlarınız için

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2009, 23:50:58 »
araç itjal edilirken yada üretilirken yerli üretimse tabi sanayi bakanlığından ona göre onay alınıyor aracın üstündeki aksesuarlar belirtildiğinde o modele özgüyse problem çıkarmıyorlar mesela subaru imperezaların arkasındaki o kocama spolier gibi.

« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2009, 09:49:08 »
o subaru imprezalara da ceza kesiyorlar.  hatta subarı forumlarına bakarsanız bu dertten müzdarip olduklarını görürsünüz.  bi türlü dertlerini anlatamıyorlar. trafik polisleri acayip zaten. geçen  krşehir ankara yolunda gidiyorum , sağda trafik polisi 60 km hızla gidiyor. ben de 75-80 ile solladım onu. sonra baktım bana arkadan uzunları yakıyor. sağa çektim durdum. bana diyor ki sis farların açık ."dedim sis farım yok ki açık olsun", baktı "haa" diyo  ;D para istiyodu herhalde ben de salaklığa verdim ilgilenmedim.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2009, 13:12:29 »
o subaru imprezalara da ceza kesiyorlar.  hatta subarı forumlarına bakarsanız bu dertten müzdarip olduklarını görürsünüz.  bi türlü dertlerini anlatamıyorlar. trafik polisleri acayip zaten. geçen  krşehir ankara yolunda gidiyorum , sağda trafik polisi 60 km hızla gidiyor. ben de 75-80 ile solladım onu. sonra baktım bana arkadan uzunları yakıyor. sağa çektim durdum. bana diyor ki sis farların açık ."dedim sis farım yok ki açık olsun", baktı "haa" diyo  ;D para istiyodu herhalde ben de salaklığa verdim ilgilenmedim.
hahahahaha oda iyimiş gerçi benim filmleri çıkarttırmadı sadece ön yazıları söktü kendi elleriyle ....
baktı gözlerimin içine küfür ettiğimi anladı  ;D
- adın ne lan senin
- uğur abi
- kızma be uğurum bende emir kuluyum küfür etme bana tamammı
- yok abi estfrllah  >:D
- tamam lan sana sadece emniyet kemerinden ceza yazacam ama sakın teşekkür ederken el kol işareti yapma anlarlarsa başım belaya girer
- tamam abi  ::) :bekleriz:

muhtemelen emniyet kemerinden baslar sırasıyla keser cezaları boy boy bakalım kaç günde gelecek
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2009, 13:17:15 Gönderen: Pessimist »