Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw polo !!!!LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!  (Okunma sayısı 12590 defa)

Ynt: vw polo !!!!LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2010, 22:46:23 »
Bende öyle biliyordum, daha önce de yaktım. Hatta sorunu çok derinlerde aradık acaba ne olabilir diye. Sonra bobine baktığımızda bu şekilde çalışıyor, kesiyor, saçmalıyordu. Değiştirdik araba canlandı birden :)

« Yanıtla #15 : 06 Haziran 2010, 22:48:32 »
peki makineye bağlattınız mı arıza tespiti için , orda da mı bobini göstermedi ?? ???

« Yanıtla #16 : 07 Haziran 2010, 01:21:01 »
Makineye bağlatmaya gerek kalmadı, araç çalışırken bobinden elektrik kaçırdığını gördük, sesi de duyulmayacak gibi değildi. Sonra söktüğümüzde erimiş halde olduğunu farkettik. Birde o halde araba çalışıyordu, rolantisi çok düzgün ama gaza basınca boğuluyor, ateşleme yapmıyordu. Gaza kademeli basılırsa araç çok rahat 6-7 bin devire çıkıyor ama birden yüklenince 2 bin bile demeden stop ediyordu. Değişince tüm sorunlar gitti bir anda.

« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2010, 08:17:16 »
en son stop ettiğinde bilgisayara da bağlanmaz oldu bilmiyorum kafayı yıyecem bu gun elektrikçi gelecek o bakacak hayırlısı İnşallah bobindendir. bilgisayara bağlandığında bobin arızası değilde şase olduğunu göstermişti. ama şu an bilgisayara da bağlanmıyor.

« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2010, 14:55:04 »
Arkadaşlar arabayı çalıştı sorun beyindenmiş beyne su kaçmış. Çıkma bir beyin bulundu inşallah bir daha sorun vermez yarım saat sonra sevisten çıkacak artık arabaya binerken korka korka kontağı çevireceğim ama düşününce çıkmasını bulabilmiş olmamız bile nasip şükür Allah'a.

« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2010, 19:42:18 »
Arkadaşlar arabayı çalıştı sorun beyindenmiş beyne su kaçmış. Çıkma bir beyin bulundu inşallah bir daha sorun vermez yarım saat sonra sevisten çıkacak artık arabaya binerken korka korka kontağı çevireceğim ama düşününce çıkmasını bulabilmiş olmamız bile nasip şükür Allah'a.

bn sna dedim ama dimi  :D bu arada sakın motoru basınçlı suyla yıkatma , bizim motorlara yaramıyo , aklında olsun , bi de sna kaça patladı bu operasyon ?? fiyatı söylersen fikir sahibi oluruz , tekrar geçmiş olsun , umarım tekrarlamaz  :tamamdir

« Yanıtla #20 : 07 Haziran 2010, 22:18:02 »
tekrarlamaz inşallah.boğaz kelebeği değişimi dahil 1150 tl. :o

aracı  yıkarken ecu ya su kaçırmışız  bir daha elime bir sünger alır yıkarım ;yağmurda şemsiye falan açarım ecu nun üzerine.

Allah kimseye böyle bir sıkıntı yaşatmasın.

bilgisayar başka bir sorun göstermedı şöyle bir iki yıl rahat rahat binerim inşallah.

« Yanıtla #21 : 07 Haziran 2010, 22:34:00 »
iyi yine çok diil , dha fazlasını bekliyodum işin doğrusu , aklında olsun bizim araçlara su yaramıyo , kesinlikle basıçlı suyla temizlettirme , geçmiş olsun , tekrarlamaz umarım  :tamamdir