Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO ilginç gösterge Hareketleri....  (Okunma sayısı 10339 defa)

POLO ilginç gösterge Hareketleri....
« : 04 Mart 2010, 12:57:15 »
   Selamlar değerli arkadaşlar.Bende 2001 1.4 Polo comforline var.Yalnız bu araca benden önceki sahibi uzaktan kumanda taktırmış.Ben nasıl olduğunu pek bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla aracın orjinalinde uzaktan kumanda yok.Araçta olan değişikliklere gelince aşağıdaki olaylar meydana gelmektedir.....:
1 --araç seyir halindeyken 4 lü flashörler ara ara yanıp yanıp sönüyor...
2 --bazen  göstergedeki, ABS ikaz lambası bir müddet yanıp sonra kendiliğnden kayboluyor..
3 --Araç seyir halinde iken Merkezi kilit kendiliğinden kitleniyor....

Araçta olan değişiklikler bunlar.Aracı ANTALYA ALVİN' e kontrol için götürdüm   ilaveler sonradan yapıldığı için Biz bakamayız dediler...yalnız aracın tehlikeli bir durum içinde olmadığını söylediler..sizlerden ricam böyle yukarda belirtiğim gösterge  değişiklikleri başına gelen varmı acaba önerileriniz bekliyorum.şimdiden emeğinize ve ellerinize sağlık......
:o
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Ynt: POLO ilginç gösterge Hareketleri....
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2010, 13:42:03 »
bazı alarm sistemlerinde frene basıldığında kapılar kilitlenir. buna bir dikkat edin. hava yastığı ikaz lambası direksiyonu tam sağa yada sola cevirdiğiniz demi yanıyor bi ona bakın. araç seyir halinde iken 4lülerin yanması sonradan takılan merkezi kilit ile ilgili bir sorundur muhtemelen. poloların çok eski modellerinde bile merkezi kilit var diye biliyorum. örn bendeki 97 ve merkezi kilit var.

« Yanıtla #2 : 04 Mart 2010, 15:33:36 »
aracın kapıları otomatik olarak 15 km sürate gelince kilitleniyorsa sorun yoktur sonradan ayarlanabilir abs ikazı ile merkezi kilit arasında bağlantı olma ihtimali düşük yani aracınızın abs sisteminde arıza olabilir kontrol ettirmenizi öneririm
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2010, 16:29:19 »
bazı alarm sistemlerinde frene basıldığında kapılar kilitlenir. buna bir dikkat edin. hava yastığı ikaz lambası direksiyonu tam sağa yada sola cevirdiğiniz demi yanıyor bi ona bakın. araç seyir halinde iken 4lülerin yanması sonradan takılan merkezi kilit ile ilgili bir sorundur muhtemelen. poloların çok eski modellerinde bile merkezi kilit var diye biliyorum. örn bendeki 97 ve merkezi kilit var.

NICKNEYIME kardeşim ilgin için çok tşk.ler ama benım hava yastığı ıle veya merkezi kilidin sonra takılması ile ilgili sorunum yokkı....(MERKEZİ KİLİT ARAÇTA ALINDIĞINDA STANDART OPSİYON ) Merkezi kilit sonradan ilave değil uzaktan kumanda sonradan ilave.buna bağlı olarak uzaktan kıtlenıp açılıyor araç....
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2010, 22:29:10 »
Abi sonradan takılan alarmlar vw lere uyum sağlayamıyor.Bu can bus sisteminden ve konfor modülünden ileri geliyor herhalde.

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2010, 15:24:19 »
akü kutup başlarına, kablosuna, gevşek  ezik vs varmı bi kontrol ediver.

« Yanıtla #6 : 05 Mart 2010, 15:39:22 »
Değerli arkadaşlar akü kutup başlarını kontrol ettım ama nafile kayda değer bır gelişme olmuyor yalnız polo38 arkadaşım tolga " can bus sisteminden " derken konuyu tam çözemedim açıklık getirimisin rica etsem kolaylıklar gelsın herkese..... :-\

« Yanıtla #7 : 06 Mart 2010, 20:40:31 »
aYNI arabadan bendede var bende sırf aracımın anahtarı kumandalı olsun dıe gıttım alarm taktırdım basıma gelmeyen kalmadı yolda gıderken dedıgın gıbı teyp farlar vs gbı elektırık aksamları kendılınden yanıodu arabyı park edıodum araba kıtlı dusun bı bakıorum ewın camından arka stoplar yanıyor airbag dıreksıyon vs gösterge lambaları bendede yandı servıse gıdıp lap top baglıdılar arbaaya bı program atılar 3 gun bsy yoktu arabayı ewımın ilersıne bıraktım kapıda polısle uyandım alarm sabaha kadr calmıs gene aynı yere gıttım aynı sekılde program attılar gene gecmedı sorun kökunden hallederek alarmı sökturdum ve 200 dolar werıp orjınal dogus otoda kumanda sistemı taktırdım suan hıc bı sorunum yok taktırdı alarm çin malıdır buyuk ıhtımal ve elektronıc beynını karıstırdığı söylendı demek ıstedım alarmı söktur yoksa bı sorun gecmez....       .....gecmıs olsun....
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

« Yanıtla #8 : 06 Mart 2010, 22:15:22 »
evet haklısın polouc7188 kardeşim mantıklı geliyor banada elektronik beyınle uyum sağlamadığı için olabilir.uygulama  yapacağım....
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 22:15:58 Gönderen: acn10 »

« Yanıtla #9 : 07 Mart 2010, 00:42:45 »
Abi merhaba. Bu can bus sistemi derken bizim araçlarda konfor modülü var.Bu çok güzel birşey ama sonradan orjinal olmayan herşeye karşı hemen antikor üretiyor.Bu uzaktan kumanda düzeneği konfor modülü ile uyum sağlayamadığı için beyin de rastgele komutlar verebiliyor.En iyisi bu sistemi söktürmek ve orjinalini takmak olacak bence.   Polouc7188  alternatör konusunda yorum yapmamıştın  ne oldu son durum?Hala yanık sigortayla mı dolaşıyorsun?

« Yanıtla #10 : 07 Mart 2010, 16:58:06 »
Abi merhaba. Bu can bus sistemi derken bizim araçlarda konfor modülü var.Bu çok güzel birşey ama sonradan orjinal olmayan herşeye karşı hemen antikor üretiyor.Bu uzaktan kumanda düzeneği konfor modülü ile uyum sağlayamadığı için beyin de rastgele komutlar verebiliyor.En iyisi bu sistemi söktürmek ve orjinalini takmak olacak bence.   Polouc7188  alternatör konusunda yorum yapmamıştın  ne oldu son durum?Hala yanık sigortayla mı dolaşıyorsun?

Tolga kardeşim çok teşekkürler doğru mantıklı bır onerı servise götürüp değerlendireceğim .....sağolasınız kolay gelsın herkese :D

« Yanıtla #11 : 14 Mart 2010, 15:45:52 »
polo 38 meraba wallaa aynı halan öle dolsaıyorum ben bı sorunum yok ama aklımda en ufak bsy olsun dırek tabloyu degıstırcem :))
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

« Yanıtla #12 : 26 Mart 2010, 01:12:32 »
Değerli arkadaşlar sizlere izah ettiğim sorunum çözüldü...sizlere bilgi açısından yapılan işlemi anlatmak ıstıyorum...aracımın sağ kapısının açma kolu  üzerinde bulunan kilit yuvasına yabancı madde sokularak içindeki kilit ayı ve kilit mili kırıldığından..sizlere yukarda izah ettiğim arızalar meydana geliyormuş.....nedeni ise aracın beynini direk etkiliyormuş.....bilgilerinize arz olunur.......

« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2010, 19:11:09 »
Selam arkadaşlar. Benim 99 model 1.6 hb polomun gösterge saatinde benzin ve hararet çalışmıyor. Tamire götürdüm Beylikdüzü civarında anlayan usta yok. Gösterge saati değişecek diyorlar. Yenisi servisinde 1500 T.L. Çıkması 300 T.L.den başlıyor. Çıkması güvenilir olurmu bilmiyorum. İstanbulda gösterge saati tamiri yapan yer var mı? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.