Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Emniyet Kemer Lambası yanıyor.  (Okunma sayısı 13679 defa)

Emniyet Kemer Lambası yanıyor.
« : 28 Eylül 2012, 12:56:06 »
Slm.Dün aracıma bindiğimde emniyet kemeri lambası yandı.Kemeri taktığım halde sönmüyor.Sürücü ve yolcu kemerleri ikiside takılı yine sönmedi.Neden olabilir.

Ynt: Emniyet Kemer Lambası yanıyor.
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2012, 16:10:36 »
o lambanın yeri olduğunu biliyorum göstergeleriizde ama hiç yandığını görmedim. bu gti larda felan aktif heralde die düşünüyordum. sizin göstergeler sapıtmış olmasın abi? önceden çalışıyomuydu ? kemer takınca sön çıkarınca yan şeklinde?
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2012, 16:33:13 »
o kemer değil de AirBag lambası olmasın? Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda sesli ya da görüntülü kemer ikazı yok. Kontağı açınca yanan, kemer ikazına benzeyen airbag lambası var.

« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2012, 20:42:05 »
o kemer değil de AirBag lambası olmasın? Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda sesli ya da görüntülü kemer ikazı yok. Kontağı açınca yanan, kemer ikazına benzeyen airbag lambası var.

gösterge paneline dikkatlice bakın var kemer ikaz kısmı ama yandığını hiç görmedim ben :)

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2012, 22:57:15 »

Slm.Kontağı açınca bütün lambalar yanıp bir süre sonra sönüyor.Kontağa basıp çalıştırıyorum.Gösterge panosunda oturan adam kemeri bağlı şekilde olan yanık kalıyor.Airbağ ları geçen kontrol ettirdim,sağlam ve orijinal olduğu söylendi.Airbağ lambası kemer lambasına benzermidir.

« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2012, 11:35:51 »
Tam emin olmasam da bahsettiğiniz o lamba airbag lambası diye biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim. Airbag lerde bi sargı gibi bir şey var ve lehimle tutturulmuş. Zamanla sıcaktan vs. o lehim çatlıyor ve lamba yanıyor.  Bir arkadaşın başına gelmişti.

« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2012, 22:53:10 »
airbag ışığı sarı olur, kemer ikazı kırmızı  :tamamdir

« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2012, 13:36:10 »
Slm.Evet sarı ışıklı yandığına göre airbağ arızası olması gerek.İyice incelemedim ama sanırım koltuğun altında bir bağlantı noktası olması lazım,oradan yapması lazım.Hatta burada daha öncede böyle bir konu paylaşılmıştı galiba...Pazartesi elektrikçime götürmek en iyisi.Mekanik alet biyerlerde mutlaka arıza veriyor.Herkese kazasız sürüşler.

« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2012, 20:09:23 »
Slm.Bugün elektrikçime gittim.Bilgisayara bağlayıp kontrol etti.Arızanın olmadığı hava yastıklarının orijinal olduğu söylendi.Sadece arada iltişim eksikliği olduğu dolayısiyle iletişim eksikliği hatası verdiği belirtildi.Düzeltildi ve ışıkta normale döndü.Şimdi kontak açıldığında 3 saniye kadar bütün ışıklar yanıyor sonra sönüyor.Yani herşey normale döndü.Benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlara yardımcı olmasını dilerim.

« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2012, 21:52:00 »
geçmiş olsun gözünüz aydın abi, masraf çıkarmamış  :tamamdir

« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2012, 23:50:33 »
geçmiş olsun gözünüz aydın abi, masraf çıkarmamış  :tamamdir

Slm.Evet yeğen,şükür masraf çıkarmadı.Extradan bide kontağı kapatınca üç bip sesi geliyordu.Sonra kesiliyordu.O sesde tüp sisteminin bakım zamanı geldiğini ikaz ediyormuş.Onuda yaptırdım.Şimdi sorun yok.Temennin için teşekkürler.