Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: patatesle kilitle oto kapısı açma ?  (Okunma sayısı 4714 defa)

patatesle kilitle oto kapısı açma ?
« : 08 Eylül 2012, 12:00:16 »
arkadaşlar sanayide kapı ayarı yaparken usta dedi acaba ww arabalarındada olurmu :S youtuden videosunuda buldum

http://www.youtube.com/watch?v=fMyYlf6yFcg&feature=related

buda tenis topuyla

http://www.youtube.com/watch?v=MNaSTipOYy8&feature=related
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2012, 12:00:29 Gönderen: omer57 »
portorikolu bi kıça osmanlı tokatı

Ynt: patatesle kilitle oto kapısı açma ?
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2012, 12:22:25 »
birinci vidyoyu izlemedin yada inglizce yok hocam sende :)

« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2012, 13:25:53 »
birinci aslında ikinciyle dalga geçmiş. Ama ikincisi hakikaten olabilir mi acaba? araç da opel corsa 95-2000 sanırım.  bana mantıklı gelmedi.

ben de iple kapı açanı duymuştum. videosunu bulamadım. kapının kenarından ipi atıp içerdeki kilit sürgüsünü çekiyordu.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2012, 13:26:10 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2012, 14:57:16 »
birincinin sonunda soyle bi cumle geciyor '' bu tip şeylere inanayorsanız tam bir aptalsınız '' ancak 2.deki olay mantıklı yalnız sanırım olması için merkezi kilit sisteminin havalı olması gerekıyor ( polo 6n ) top ıcındekı hava hızlandırılarak basıncı arttılıyor ( tum gucunuzle yuklenının mantıgı) ve sankı pompadan gelıyormuscasına etkı edıyor ama benım aklıma su geldı vıdyoyu ızleyınce madem boyle olan bısey o zaman hanı su somuneyı tutusturmakda kullanılan korukleme aletlerı varya onlardan dayayalım basalım acılsın gıtsın yanı hem mantıklı buluyorum fakat suphelıyım :)

« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2012, 16:02:32 »
tenis topuyla açılıyor doğrudur, ama siz yine de hırsıza yol göstermeyin deyimini unutmayın

« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2012, 00:18:10 »
Hatta aynı çekilde pinpon topuyla bile açılabildiğini duymuştum. Pinpon topunun içinde değişik bir gaz var. Çok hafif delip bir kerede halletmek gerekiyormuş.

Ama bu yöntemlerin kolay kolay işe yarayacağını zannetmiyorum. Bir ara da, yukarıdan mercedeslerin tavanına atlayınca dört kapı açılıyor diyorlardı.

« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2012, 00:31:19 »
bence gazla alakalı olamaz cunku sız deldınız an ıcındekı gaz havaya karısırı hocam ha temas anında bı deforme ve sızıntı oluyorsa onu bılemem ayrıca tenıs topu olayı 60 sanıye fılmınde vardı :)

« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2012, 14:02:16 »
birinci vidyoyu izlemedin yada inglizce yok hocam sende :)

hocam inglizce idari seviyededir videoyu şirket bilgisayarından paylaşdıgım için sesleri dinleme durumum olmadı.

Hatta aynı çekilde pinpon topuyla bile açılabildiğini duymuştum. Pinpon topunun içinde değişik bir gaz var. Çok hafif delip bir kerede halletmek gerekiyormuş.

Ama bu yöntemlerin kolay kolay işe yarayacağını zannetmiyorum. Bir ara da, yukarıdan mercedeslerin tavanına atlayınca dört kapı açılıyor diyorlardı.

hocam bostancı yada pendik sanayadide tam hatırlayamıyorum tırnagıyla renonun tüm otolarında kapı kilidi açan usta vardı videosunu bulursam koycam
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2012, 14:04:12 Gönderen: omer57 »
portorikolu bi kıça osmanlı tokatı