Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: öneriniz gerekli,lütfen  (Okunma sayısı 5018 defa)

öneriniz gerekli,lütfen
« : 02 Nisan 2009, 23:48:12 »
Merhaba Arkadaşlar,

Cumartesi günü her zaman gittiğim servise aşağıdaki nedenlerden dolayı gitmeyi planlıyorum.

1- Farlarımın toz gibi,  sisli puslu bir görüntüsü var.( Daha önce bu problemden bahsetmiştim.)Telefonda, farları üzerinden temizlediklerini aslında benim gördüklerimin toz değilde farın önündeki deformasyondan kaynaklandığından bahsettiler. 80-90 TL kadar masraf gerekebilirmiş. Bu mantıklı mı sizce?

2. Ön cam problemi ( keyfine göre çalışan ) muhtemelen ne kadar tutar?

3. Otomobilin koltuklarını, bilumum bisküvi eziklerine, 22 den 33 numaraya kadar çamurlu çamursuz ayakkabı izlerinden, parmak ıslatılıp üzerine basılmayı beklerken aralara düşmüş zavallı susam tanelerine ,açıldıktan sonra gazı kaçsın diye baş parmak ile tıkanıp aşağı yukarı kol hareketleri sonucu bu işkenceye dayanmaktansa, bırakırım gazımı da derken arada kendinide biliçsizce heba eden beypazarı maden suyuna ve  gazlı gazsız bütün meşrubatlara, vesaire vesaire nedenlerden dolayı kaplatmak istiyorum. Kabaca maliyetini konusunda bir fikriniz var mı?

Yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim.
Sevgi ve Saygılarımla.

Ynt: öneriniz gerekli,lütfen
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2009, 00:20:41 »
usta otomabilin icinde piknik yapmak zor olsa gerek, hele o susam tanelerine icim parcalandı  :'(
iç detaylı temizlikde yerlerine özenle yerleştirilmiş olan bisküviler ,susamlar yerlerinden 100 (yazıylan yüz) sade Türk Lirasına edilmektedirler arz ederim.

« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2009, 08:25:24 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Evli ve çocuklu dedikleri bu olsa gerek...

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2009, 13:25:56 »
Sigara paketi yokmu ya :) Benim cebimden sürekli araya düşüyo ara sıra 2  3 paket ellenmemiş sigara buluyorum cok seviniyorum valla :) geçen 1 zippo buldum yan koltugun altında gözlerim parladı sahibini aramak gibi bi düşüncem yok açıkcası :)

« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2009, 13:39:23 »
Benzetmelerinize hayran kaldım  :D

1. Far temizliğini servisin yapacağını sanmıyorum.Farın camı sökülüp detaylı bir temizlik yapılabilir ve bahsedilen rakamlar doğrudur 80-100 civarı maliyeti olur.Fakat bulabilirseniz temiz çıkma far da alabilirsiniz.Sonuçta far açılacak temizlenecek ve tekrar takılacak.Bu işlmeler sırasında dikkat etmek lazım.Kırılabilir ya da geriye takarken sağlam yapılmazsa farların su alabilir yada içi nemlenebilir.

2.Cam problemi hakkında detaylı topikler mevcut.Serviste sorunun çözümü için parça tamiri yapılmaz direk değiştirilir.Cam motorunda sorun varsa cam motoru değiştirilir, tuşta sorun varsa tuş ve ekipmanları değiştirilir.Cam motoru için 2001 passatta 450 lira fiyat çekmişlerdi.Sizinkisi de serviste o fiyatları bulur.Bobinajcıya gidin eğer cam motorunda problme varsa çıkarır bakar, kapositörler falan değişcekse değişir ya da teller birbirine karışmışsa çıkarır doğru düzgün sarar 40-50 lira maliyeti olur.Ya da özel servislerden 60-100 arası yeni bir cam motoru bulabilirsiniz.Fakat sizin sorun büyük ihtimalle tuştan kaynaklanıyor.Servise götürün bakalım verecekleri fiyata göre yol izlersiniz.

3. Bunun için yapılacak şey oto temizlemeye gitmek :) Komple detaylı kuaförler için burda 50 lira istiyorlar.Eğer koltuklarda sigara yanığı falan yoksa komple kuaför işe yarar ve tertemiz olur.Gittiğiniz yer Autoking yada zeabarth gibi biryerse bu rakam 150-200 i bulur.Güvendiğiniz bir oto yıkamacıya gitmenizi tavsiye ederim.Eğer döşemeler yenilecekse bunun maliyeti de 200 ü bulur belki de geçer.Tabi 2-3 günlükte işçilik hesaba katılır.Eğer koltuk kılıfı düşünürseniz ki ben nefret ederim kalitesine göre 40-100 arasında masrafı olur.Bence döşeme eski değilse sadece kirliyse önce bi kuaför yaptırın olmazsa öyle döşemeyi değiştirirsiniz.

Sağlıcakla kalınız.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2009, 23:30:55 »
1- temzilik ilk başvurulacak şey. Camlar temizlenince parıl parıl oluyor Felicia da 30tl idi. Bizimkiler klipsli çıkabilen tarzda değil çıkar diyorlarsa yenisinden iyidir 80tl ye değer.

2- Kapı içinde soketler var bende tırnak kırılmış gevşiyor bi çalışıyor bi çalışmıyordu. Koli bandıyla bantladım düzeldi.

3- Komple temizlik 50-100arası tutturduklarına. Koltuk kılıfı Araca göre ayarlayan 90-120tl arası kılıfçılar var. Bana tavan kapı temizliğine 80-100 dediler 30a yaptırdım gayet güzel oldu.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2009, 17:43:03 »
Merhaba Arkadaşlar,

Önerileriniz ve yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Henüz bahsettiğim işlemleri tamamlayamadım. Sizleri haberdar ederim.

Sevgi ve Saygılarımla.

« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2009, 20:36:57 »

Foton 1999 arkadaşım aman diyim far temizliği yaptıracaksan dikkatli olsun yapacak kişi :) Ben sol far sol sinyali kırdım 120 liramı aldılar cebimden ona göre. Gerçi ben kaza yaptım da kırdım ama fiyatını söyliim dedim. :)) Gerçi benimki 96 model.