Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön park sensörü  (Okunma sayısı 3403 defa)

ön park sensörü
« : 26 Mart 2012, 15:56:29 »
üstatlara sorayım dedim park sensörü almak istiyorum önlerde de kaldırımlar yada görülmeyen bazen bişeyler olabiliyor ön arka park sensörü kullanalardan yardım istiyorum önler gereksiz bende var tavsiye etmem zararları şunlar falan gibi cevap verirseniz çok sevinirim.teşekkürler

Çevrimdışı falconxtc

Otomobil
    Golf 1.4 TSI Comfortline
Ynt: ön park sensörü
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2012, 16:29:24 »
Eski sattığım poloda hem önde hem arkada park sensörü vardı. Ucuza geldi diye takım olarak taktırmıştım taktırmıştım, önler sizin sürüş kabiliyetiniz ile doğru orantılı olarak gereksiz olabilir. Zaten iyi ayarlanmaz ise tamponun yüksekliğinden fazla olan kaldırımlar bile kör nokta kalabiliyor. Ben daha çok kapalı garajlarda ve çapraz parkta öndeki aracı zora sokmamak adına mesafeyi rahatlatmak amacıyla kullanıyordum. Birde (diğerleri de benzerdir diye tahmin ediyorum) fren pedalına 3 sn. basınca benim öndeki park sensörleri devreye giriyordu ve bence en büyük problem trafik ışıklarında beklerken ayağım frende olduğu için devreye girmesiydi. Sesini kısma butonunu bulana kadar ışıklarda beklerken uyarı sesi dinlemek zorunda kalıyordum :), daha sonra arkadaki butondan sesi kesip sadece ekranı kullanır hale gelmiştim. Yine de karar sizin olmazsa olmaz bir durum değil ama eğer taktırmayı düşünürseniz; işçiliği iyi olan bir ustada, mümkünse boyanabilir olan sensörleri en doğru acıya göre ayarlayarak taktırmanızı öneririm. Saygılarımla,

« Yanıtla #2 : 30 Mart 2012, 11:17:43 »
Çok teşekkür ederim

« Yanıtla #3 : 30 Mart 2012, 13:15:56 »
yaptırmayı düşünürseniz el altına bi buton koyun yanaşacağınız zaman açarsınız şimdiki güncel araçlardaki gibi devreye alıp çıkartmak için

« Yanıtla #4 : 30 Mart 2012, 16:08:11 »
Evet bende aynı şekilde düşünmüştüm hem sıkışık trafikte kapatabilmek güzel olur