Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön konsolda ve koltukta gıcırtı  (Okunma sayısı 23396 defa)

ön konsolda ve koltukta gıcırtı
« : 29 Aralık 2009, 00:25:54 »
arkadaşlar polo mu alalı 2 ay kadar oldu ancak bu gıcırtılar çok canımı sıkmaya başladı. ön konsoldan gıcırtılar geliyor, cama doğru az bisey itince gıcırtı yok, bu sorun arabayı alırkende vardı aslında nasıl halledebilirim ? ayrıca son zamanlarda sürücü koltuğundanda gıcırtılar gelmeye başladı hatta biraz boşluk bile var arac tek kapı olmasından dolayı zannedersem koltuk mekanizmaları baya bi yıpranmış. acaba bu sorunları nerde ve ne kadara halledebilirim?  :-[

Ynt: ön konsolda ve koltukta gıcırtı
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2009, 13:08:49 »
valla o ön konsollardaki gıcırtı işi bendede var birde kasisten geçerken arka bagajdanagelen bi ses var şu suntanın altını keçe ile kaplamayı düşünüyorum acaba faydası olurmu ne dersiniz

« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2010, 12:01:39 »
arka bagajdaki sesi o bagajın ordakı suntanın dip tarafındakı çıkıntılara tam uçlarının basıtıgı yerın altına küçük bi keeçe yapıştırırsan sorun kalmıyor bendede wardı aynı sorun

« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2010, 01:31:56 »
arkadaslar cok uzgunum ama tum pololarda bu sorun var.volkswagenın en buyuk hatalarından bırı on konsolda sert plastık kullanması.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2010, 13:12:48 »
arkadaslar cok uzgunum ama tum pololarda bu sorun var.volkswagenın en buyuk hatalarından bırı on konsolda sert plastık kullanması.
+1 evt sert plastik kullanıldıgı için bozuk yollarda gıcırdama sesi yapiyor plastiklerin eklenti yerlerinden ses çikariyor elinizle bastırdığınızda ses kesiliyor kalıcı bi uygulama yapan arkdaslar varmi acaba onlardan öğrenmek lazım

« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2010, 15:02:57 »
yapacak bırsey yok sanırım:Dmuzıgı son ses acıp oyle yola cıkm ak lazım:D

« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2010, 19:29:23 »
polo 6n ler için söylüyorum orta konsol ile torpidonun birleştiği kısım fabrika çıkışı süngerlenmiş ama zamanla deforme oluyor ve boşluk kalıyor oraya elastik bir malzeme uygulayın sesi büyük ölçüde kesiyor. sonradan takılmış bir teyp varsa kablolarını iyi izole etmek gerekiyor. onun dışında kapı döşemelerinin kapıya monteli kısım aralıklarına sprey slikon sıkarak sesi kesersiniz.
her arabada olabilecek seslerarkadaşımda golf 4 var biliyorsunuzdur torpidosu süngerimsi bir yapıdadır ama benim araçtan daha fazla ses yapıyor. eğreti sesleri kesmek için en az iki haftada bir pazar 2-3 saati arabanıza ayırmanız gerek arkadaşlar.

bakarsan bağ ..   hesabı  :tamamdir

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2010, 19:56:41 »
polo'ların kronik problemi. Benim bildiğim çözüm yok ki ustama (vw tech / İlkan Usta) sorduğumda o da öyle söylemişti. birazcık müzik sesini yükseltin... ben bir şey duymuyorum  :D 
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2010, 10:07:57 »
selam arkadaşlar,
2004 model polom var.  benimde sürücü koltuğunda gıcırtı ve bagajdan gelen sesler var. koltuk gıcırtısıyla ilgili nette araştırma yaptım ama kendim çözebileceğim şekilde sebebiyle ilgili bir bilgi bulamadım. ben de iyi bir döşemeciye gittim. koltuğu tamamen iskeletine ayırdı. ve oturak kısmındaki süngeri tutan sac parçanın punta kaynağının kırıldığını gördük. bu kırıkdan dolayı hareket ettiğimde veya geriye yaslandığımda gıcırtı oluyordu. sacı kaynatıp koltuğu tekrar giydirdik. bu sac çok ince ve punta kaynakları çok zayıf olduğu için kırılabilir ve  gıcırtı nedeni kesinlikle budur.
hazır elimiz değimişken de sırt ve oturak kısmındaki boşluğu da yapalım dedik. bu bölgedeki boşluğa göre küçük olan perçin pimi de söküp, yerine boşluğun ölçülerine uygun yeni pim yaptık. böylece boşluk da bitmiş oldu. koltuk süper  :tamamdir
ön konsolda şikayetim yok ama bagaj bölgesinden gelen sesler hala var. heryere konteks süngerler, keçeler... yapıştırdım, boşluk olan plastikleri vidaladım. stepnedeki aletleden gelebilir diye üzerine izolasyon battaniyesi koydum... sonuç hep aynı. ses var  :'(
bunu da kesme yönünde çalışmalarım devam ediyor :bekleriz:

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2010, 10:34:26 »
benimde ön konsoldan problemim var yolda giderken teyibin oralardan cızırtılar geliyor teyibin hafif üst tarafını elimle bastırdığım zaman ses kayboluyor bi türlü çözemedim bu sorunumu ön konsoldaki cızırtıları kesme yolu hiç mi yok :(

« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2010, 12:16:51 »
bnm 6n de ön konsoldan gıcırtı sesi almıyorum , ama sürücü koltuğunda var , onu da sırt kısmındaki boşluktan yapıyor , wecihi arkadaşım çok güzel açıklamış nasıl yaptıklarını ama her usta bu kdr uğraşmaz , bnmde dün kızaktaki plastikler kırılmıştı ve koltuk dişlilere geçmiyodu , yenilerini taktık , o da boşluk var dedi , tamiri olmaz bunun fln dedi  :)

selam arkadaşlar,
2004 model polom var.  benimde sürücü koltuğunda gıcırtı ve bagajdan gelen sesler var. koltuk gıcırtısıyla ilgili nette araştırma yaptım ama kendim çözebileceğim şekilde sebebiyle ilgili bir bilgi bulamadım. ben de iyi bir döşemeciye gittim. koltuğu tamamen iskeletine ayırdı. ve oturak kısmındaki süngeri tutan sac parçanın punta kaynağının kırıldığını gördük. bu kırıkdan dolayı hareket ettiğimde veya geriye yaslandığımda gıcırtı oluyordu. sacı kaynatıp koltuğu tekrar giydirdik. bu sac çok ince ve punta kaynakları çok zayıf olduğu için kırılabilir ve  gıcırtı nedeni kesinlikle budur.
hazır elimiz değimişken de sırt ve oturak kısmındaki boşluğu da yapalım dedik. bu bölgedeki boşluğa göre küçük olan perçin pimi de söküp, yerine boşluğun ölçülerine uygun yeni pim yaptık. böylece boşluk da bitmiş oldu. koltuk süper  :tamamdir
ön konsolda şikayetim yok ama bagaj bölgesinden gelen sesler hala var. heryere konteks süngerler, keçeler... yapıştırdım, boşluk olan plastikleri vidaladım. stepnedeki aletleden gelebilir diye üzerine izolasyon battaniyesi koydum... sonuç hep aynı. ses var  :'(

wecihi arkadaşım nerde yaptırdın sen bu koltuğu izmirde bizde oraya götürelim ??

« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2010, 13:19:25 »
ben bursadayım.
bulunduğunuz ilde iyi ve özenen bir koltuk döşemecisine giderek koltuğu iskelet haline getirebilirsiniz. çıplak koltukta iskeletteki bütün hatalar ortaya çıkıyor zaten. boşluklar, kopuk kaynaklar,  gevşemeler...
bursa tarafına yolunuz düşerse numarası 252 01 85. Beşyol yakınlarında Mehmet usta. çok kibar ve ilgili.
bu işlemleri yaptırırken bidaha yolum düşmez diye koltuk oturak ve sırt döşemesinde kapı taraflarında kalan kumaşlar aşınmadan yırtılmıştı. yırtık olan yeri söküp aynı ölçülerde aynı kumaşla yeni kaplama da yaptı. koltuk şimdi fabrikadan çıktığı gibi.
çok uzun süre de uğraşmadık; kırık kaynak, yeni pim ve yeni döşeme sadece 2 saatte bitti.

« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2010, 13:40:57 »
ben bursadayım.
bulunduğunuz ilde iyi ve özenen bir koltuk döşemecisine giderek koltuğu iskelet haline getirebilirsiniz. çıplak koltukta iskeletteki bütün hatalar ortaya çıkıyor zaten. boşluklar, kopuk kaynaklar,  gevşemeler...
bursa tarafına yolunuz düşerse numarası 252 01 85. Beşyol yakınlarında Mehmet usta. çok kibar ve ilgili.
bu işlemleri yaptırırken bidaha yolum düşmez diye koltuk oturak ve sırt döşemesinde kapı taraflarında kalan kumaşlar aşınmadan yırtılmıştı. yırtık olan yeri söküp aynı ölçülerde aynı kumaşla yeni kaplama da yaptı. koltuk şimdi fabrikadan çıktığı gibi.
çok uzun süre de uğraşmadık; kırık kaynak, yeni pim ve yeni döşeme sadece 2 saatte bitti.

çok saol wecihi arkadaşım , yolum düşerse uğrıcam , böyle yardımlaşırsak sırtımız yere gelmez bizim  :tamamdir

« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2010, 14:20:55 »
selam arkadaşlar,

Ben 1995 Model Polo 6n1 Kullanıcısıyım.. Eğer 2004 'de bu sorun varsa ben hiç takmamam lazım :) ben diğer arkadaşlar gibi yapıyorum açıyorum müziği devam :)
http://img709.imageshack.us/img709/8803/poloy.jpg

1995 Polo 1.6 VW  Cumhur UYSAL Alanya / ANTALYA A RH +