Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Oksijen sensörü?  (Okunma sayısı 5120 defa)

Oksijen sensörü?
« : 04 Aralık 2011, 13:40:47 »
Arkadaşlar merhabalar, bizim bu araçlarda hava akışmetresi, debimetre veya oksijen sensörümü deniyo nedir öyle bi zımbırtı varmı biliyor musunuz?
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Ynt: Oksijen sensörü?
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2011, 15:13:45 »
Arkadaşlar merhabalar, bizim bu araçlarda hava akışmetresi, debimetre veya oksijen sensörümü deniyo nedir öyle bi zımbırtı varmı biliyor musunuz?
6n  var bende onda var 6n2 dedevardır diye düşünüyorum  hatta durunca stop etme gıbı durumlarda ıptal etmeyı tavsıye edıyorlar yakıtta 10 kurus artıs oluyor dıye bılıyorm

« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2011, 17:35:52 »
6n  var bende onda var 6n2 dedevardır diye düşünüyorum  hatta durunca stop etme gıbı durumlarda ıptal etmeyı tavsıye edıyorlar yakıtta 10 kurus artıs oluyor dıye bılıyorm
teşekkürler :tamamdir

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2011, 20:58:44 »

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2011, 22:39:22 »
arkadaşlar hava akışmetresi ve oksijen sensörü ayrı ayrı parçalardır, hava akış metresi bizim pololarda yok oksijen sensörü diğer adıyla lampda sensörü  ise tabiki var yeri ise motor eksozt manifoldundan çıkıp orta susuturucuya tam gelmeden eksoz borusunun içinde kalem gibi zaten. bu alet kesinlikle sökülmemeli zira bu alet egzozstdan çıkan gaz oranını test edip beyine karışımı ayarlaması için bilgi veriyor, aman dikkat!
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2012, 16:27:09 »
arkadaşlar hava akışmetresi ve oksijen sensörü ayrı ayrı parçalardır, hava akış metresi bizim pololarda yok oksijen sensörü diğer adıyla lampda sensörü  ise tabiki var yeri ise motor eksozt manifoldundan çıkıp orta susuturucuya tam gelmeden eksoz borusunun içinde kalem gibi zaten. bu alet kesinlikle sökülmemeli zira bu alet egzozstdan çıkan gaz oranını test edip beyine karışımı ayarlaması için bilgi veriyor, aman dikkat!

teşekkürler hocam, peki hava akış metresi ne olaki? bu hidrojen veya lpg uygulamalarında iptal etmek gereken hangisi oluyor?

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2012, 14:46:30 »
teşekkürler hocam, peki hava akış metresi ne olaki? bu hidrojen veya lpg uygulamalarında iptal etmek gereken hangisi oluyor?
hava akış metreleri golflerde var pololarda yok,  lpg uygulamalarında iptal etmek istediğiniz ne? sanırsam size yanlış bir bilgi verilmiş siz lpg mi taktıracaksınız?
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2012, 10:31:50 »
lpg varda, cesaret edebilsem HHO denemelerini poloya taşıycam ama bu oksijen sensörü veya havaakış metresi pasif edilmeden çalışmıyor motor hidrojenle.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2012, 11:21:26 »
okdr sana kalmış artık ustam
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2012, 14:00:00 »
araştırmalara devam  ;) motoru ele almakta var  :t