Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motor Stop edince devir saati neden hareket eder?  (Okunma sayısı 7411 defa)

Motor Stop edince devir saati neden hareket eder?
« : 04 Mart 2009, 12:42:16 »
Merhaba Arkadaşlar
Sizlerden tecrübelerinize dayanarak yardımınızı rica ediyorum.Benim aracım 1998 model 1.6 AEE motor polo sıralı sitem BRC gaz kiti var

Aracımdaki sorun hareket halinde 3-4 vitesde iken araçda  tekleme ardından stop etme araç stop ettikden sonra hemen çalışmıyor biraz bekledikten sonra çalışıyor.Aracımın boğaz kelebeği, benzin pompası bujileri yakıt filtresi değişti distribitör sökülerek kontrol edildi ancak bir sorun bulunamadı adaptosyan yaptırdım ancak ne yaptıysam aracım stop ediyor.Benzinde kullandım sürekli gazda kullandım değişen bişey yok sorun 2 haftadır devam ediyor.Sanayiye götürdüm bir çok usta baktı sorunu bulamadılar.
Ancak bugün yine stop ettikden sonra devir saati kendi kendine hareket ediyor.(motor kapalı kontak açık) Acaba böyle bir şey başına gelen var mı motor kapalı iken nasıl devir saaati hareket ediyor anlamadım.Aracınızda böyle bir sorun yaşayan varmı varsa nasıl çözdünüz bu problemi
Forumun bir çok sayfasını okudum araçlarda  motor çalışırken devir saati hareket ediyor ancak benim aracımda motor açıkkende kapalı ikende devir saati yukarı aşağı  hareket ediyor.

Ynt: Motor Stop edince devir saati neden hareket eder?
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2009, 23:08:27 »
Kimseden yorum yok sanırım  :-\
Bende bugün bir distribütör ve buji kabloları  aldım ve eskisi ile değiştirdim  bakalım sorun çözülecek mi çözülürse yazarım  ???

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2009, 23:19:16 »
devir saatinizde ki oynama devir sensörünüzdeki arızayı işaret ediyor..devir sensörü çok kısa süreliğine de olsa motor kontrol ünitenize yanlış sinyal göndermesi halinde motorunuz stop eder....
devir sensörünün kontrolünü yaptırmanız gerekiyor....buda gelişmiş test cihazlarıyla yapılıyor.olması gereken değerler ile devir sinyallerinizin  karşılaştırılması gerekiyor...yani osiloskopa bağlanması gerekiyor...

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2009, 08:24:50 »
Teşekkürler Nakres

« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2009, 00:04:31 »
benımde aynen boyle bır sıkıntım var cozemedık bır turlu bende artık kafaya yemek uzereyım :'( :'(

Çevrimdışı serkan82

• red devil
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2009, 00:15:03 »
bogaz kelebegın kırlı :) ondan cok basit gibi geldi size ama inanın ki ondan benım basıma geldı dewır satı yukselıp yukselıp ınıyodu o arada da bobınden sorunu wardı usta onu yaparken bole bir sorun var dedim dediki bogaz kelebeği kirli olduğunda bu sorunu yapar dedi
poloya asıgım