Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MOTOR SESİ  (Okunma sayısı 8837 defa)

MOTOR SESİ
« : 24 Şubat 2014, 11:55:34 »
arkadaşlar aracımı alalı 4 ay oldu nerdeyse aldığımdan beri motor çok ses geliyor yani bağırıyor alırken zaten ustama götürdüm bunda bir sey yok dedi motor sağlam dokunmayalım boş yere dedi motor sanki 200-300 beygirlik mekanik  modifiyeli araçlar gibi bağırıyor 1-2-3 üncü viteslerde 2 bin devirde hemen vites istiyor 4 ve 5 inci vitesde uçuyor gidiyor ama içeriye çok ses veriyor  aracımın izolasyonumu iyi değil ney anlamadım  benzin lpg fark etmiyor
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı barut

Ynt: MOTOR SESİ
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2014, 12:49:54 »
daha önce golf4 mü vardı sende ?

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2014, 12:56:35 »
daha önce golf4 mü vardı sende ?

6n vardı polo
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2014, 14:56:15 »
6n2 ler içeriye motor sesinide yol sesinide fazla alıyorlar bu araçlarda göğüs izolasyonu zayıf bence. Bende aracı ilk aldığımda bir süre alışamadım. Yumuşak ben db si düşük lastik alarak yol sesini azaltabilirsin. Egzos sistemine bir baktır oda seste etken. Motoru sessizleştirmek için ise BOR kullananlar var vaydası olduğunu söylüyorlar. Bizim araçların en sükunetli hızları 80-90-100 bunların altındada üstündede gürültülüler.
VW POLO 6N2

« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2014, 15:10:27 »
6n2 ler içeriye motor sesinide yol sesinide fazla alıyorlar bu araçlarda göğüs izolasyonu zayıf bence. Bende aracı ilk aldığımda bir süre alışamadım. Yumuşak ben db si düşük lastik alarak yol sesini azaltabilirsin. Egzos sistemine bir baktır oda seste etken. Motoru sessizleştirmek için ise BOR kullananlar var vaydası olduğunu söylüyorlar. Bizim araçların en sükunetli hızları 80-90-100 bunların altındada üstündede gürültülüler.

benim kı yol sesini içeriye almıyor sadece motor resmen bağiriyor vites vites diye 80-90-100 hiç fark etmiyor en son cevre yolunda 185 i gördüm onda da çok az ses geliyordu egzos dan katalizöre hepsine baktırdım sapa sağlam aklıma gelen en son izolasyon
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2014, 15:22:35 »
Sanırım bu tüm 6n2 seri polo'larda var. Sanki filitre var gibi ses geliyor motordan.

« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2014, 15:49:15 »
Sanırım bu tüm 6n2 seri polo'larda var. Sanki filitre var gibi ses geliyor motordan.
aynen öyle kardeşim filtre taktırdığımda da motordan gelecek olan sesi tahmin bile etmek istemiyorum
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2014, 18:40:23 »
egsoz son susturucusu westar değilde başka marka denemek lazım, ben bu susturucunun içi boşaldı die yenilettim westar takıldı ses arttı :)
sessiz olsun diye uğraştıkça gürültü artabiliyor. rahatsızlık verici boyutta değil ama bence fazla...
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2014, 19:02:53 »
egsoz son susturucusu westar değilde başka marka denemek lazım, ben bu susturucunun içi boşaldı die yenilettim westar takıldı ses arttı :)
sessiz olsun diye uğraştıkça gürültü artabiliyor. rahatsızlık verici boyutta değil ama bence fazla...

valla salih abi gaza basmak istemiom yavvv millet bana bakacak diye ben öbür 6n de böyle ses gelmiyordu nasip olursa yazın orduya gidecem bu motor sesi bana ızdırap olur yada artık müzik son ses gidecem :D
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2014, 09:59:44 »
balgat civarına yolun düşerse karşılaştıralım araçları Abdullah, egsoz sesi duymamak için müziği arttırmakta iyice kafa yapar, bizim arabalar uzun yolda yoruyor zaten, iyice çekilmez olur.. benim egsoz sistemi komple yeni ama sessizlikte halen  bi bora değil bi alex değil  :)
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 10:00:03 Gönderen: salihsefa »

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2014, 12:08:17 »
balgat civarına yolun düşerse karşılaştıralım araçları Abdullah, egsoz sesi duymamak için müziği arttırmakta iyice kafa yapar, bizim arabalar uzun yolda yoruyor zaten, iyice çekilmez olur.. benim egsoz sistemi komple yeni ama sessizlikte halen  bi bora değil bi alex değil  :)

valla salih abi bi pazar günlerim boş seninde yolun tunalıhilmiye veya mamak a yolun düşerse inşallah  ;D
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2014, 17:30:25 »
paralel yaşıyormuşuz  :o arkadaş paralel demeye çekinir olduk ;D

gölbaşı balgat eksenindeyim bende, tunalıya veya mamağa en son ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum o derece  :)

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #12 : 29 Mart 2014, 22:03:46 »
Hocam bi ihtimal araca sente atlatmışlarsa araba çok bağırabilir. Bence bi video koyun ses yorum yapalım. Bizdeki ile aynımı yoksa sizdemi sorun var diye
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2014, 10:55:06 »
çekişi iyiymiş sorun yoktur bence, ses motor kısmından mı yoksa egsoz çıkışından mı geliyor?