Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: airbag lambası  (Okunma sayısı 20707 defa)

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
airbag lambası
« : 09 Şubat 2010, 21:35:19 »
arkadaşlar arabamı çalıştırtırdığımda aırbag lambası sönmedi başına gelen  varmı?

Ynt: airbag lambası
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2010, 22:52:41 »
arka koltukların altında aırbag va abs kabloları gecer bunlar soketlıdır. muhtemelen soketlerde gevseklık olusmustur. bır arkadasımın basına gelmıstı senın olay. Servısler ugrastı ugrastı yok su bozuk yok beyın degısecek bır dunya masraf cıkarmaya calıstılar fakat tanıdık yeteneklı bır usta arka koltukları soktu altından gecen soketlı kablolardan bırısı hafıf cıkmıs yerıne oturttu lamba sondu, bedava halledıldı ısı servıse kalsa beynı degıscek arabanın en az 3000 tl ıscılık falan harıç :):)

« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2010, 09:13:15 »
bu sorunu ben yaşıyorum. 3-4 sebepten kaynaklanabiliyormuş. benim hata kodunda aşırı voltaj diyor. sıfırlanıp siliniyor sonra tekrar ortaya çıkıyor.

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2010, 16:40:49 »
bugun servıe goturdum dıreksıyonun ıcınde kesıci olarak tabir ettikleri bi parça değişecekmiş 420+işçilik

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2010, 18:54:28 »
Bununla alakalı mıdır bilmiyorum ama şöyle bir şey oluyor bende de. Kontaği ilk çevirdiğim de uyarı ışıkları yanıyor ve normal bir şekilde sönüyor. marş'a bastığımda marşla birlikte ABS ışığı yanıyor, araba çalıştığında sönüyor. Acaba bu da koltuk altındaki ABS kablolarından mıdır?
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2010, 19:52:38 »
abs mi airbag mi?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2010, 20:10:23 »
bugun servıe goturdum dıreksıyonun ıcınde kesıci olarak tabir ettikleri bi parça değişecekmiş 420+işçilik

"Ankarada hangi usta" başlığına bak şahin ustayı ara yanına uğra bence benim ışık yanıyordu direnç filan bağladı söndürdü.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2010, 20:41:41 »
Bununla alakalı mıdır bilmiyorum ama şöyle bir şey oluyor bende de. Kontaği ilk çevirdiğim de uyarı ışıkları yanıyor ve normal bir şekilde sönüyor. marş'a bastığımda marşla birlikte ABS ışığı yanıyor, araba çalıştığında sönüyor. Acaba bu da koltuk altındaki ABS kablolarından mıdır?

Aynı olay benim 05 poloda da var.. Ikı tane yetkili servise gösterdim ikisi de bu arabanın ilk çalışırken çektiği elektrikten ve yazılımın kendisinden olduğunu ve önemli bir şey olmadığını söyledi. Tamir edilecek bir şey de yokmuş.. Işık söndükten sonra gerisi önemli değil dediler.. Abs de çalışıyor zaten..

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2010, 22:34:01 »
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #9 : 21 Mart 2010, 03:09:14 »
"Ankarada hangi usta" başlığına bak şahin ustayı ara yanına uğra bence benim ışık yanıyordu direnç filan bağladı söndürdü.

benim 6n2 için de direnç bağlayalım dediler ama güvenemiyorm nedir bu direnç baglama işi anlatabilir misin ??

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 22 Mart 2010, 00:13:22 »
Netolarak bilgim yok usta ile görüşebilirsin söylediğim linkte numaraları var. Airbag imin komple sargılarını değiştirmiştim 60tl tutmuştu servis uçmuş.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #11 : 22 Mart 2010, 09:19:39 »

normal
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM