Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Merkezi Kilit hava kaçırıyor? fikirlerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 15862 defa)

merhabalar
2000 model polo  hb 1.6 aracım var.
sol on kapı merkezı kılıtın ıcerden acılan kapının uzerınde olan kapı acma kapama dugmesını kontol eden yerden hava kacırıyor
kapının döşemesini söktüm ve beyaz plastıkten samandıralı bır sıstem var onun ıcınde sıyah bır şamrel ( veya conta)var. onun kenarlarından hava kacırıyor  bu samrelı nasıl onartabılırım bır fıkrı olan var mı resmını gonderıyorum arızalı parca sıyah samrelın kenarının 2-3 cm kadr yırtılması dolayısı ıle ıcerıde havayı hapsedemedıği için kapıyı kilitlemiyor ve ve acarkende havayı ittiremediği içinde kapıyı açamıyor.

bu parçayı  bulabilieceğin bir adres verebilirmisiniz? bende araç teknisyeniyim. bunu nasıl pratik olarak onartabilirim. fikirlerinizi bekliyorum ( dısına sıvı conta yaptım ama şamrel için birseyler düşünmem lazım ..)
yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum hepnize keyifli sürüşler.. :)
resmi (tam boy için resmin üzerine tıklayın.)

[img=http://img24.imageshack.us/img24/1195/poloarzalparcacopyci1.th.jpg]
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2009, 16:27:26 Gönderen: certigo »

Ynt: Merkezi Kilit hava kaçırıyor? fikirlerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2009, 15:21:14 »
up  kimse cevap yazmamış daha ? :(

« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2009, 15:25:26 »
valla ceske bi fikri olan olsa aynı şeyin benim basıma gelme ihtimali varda bizim ventoda da bu sıstem merkezi kilit :saskin:

« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2009, 19:39:31 »
kapattıktan sonra silikonla kapatsan belki işe yarayabilir. Daha sönra sökmek istersende slikonu kopartırsın. Parçaya bi zarar vermez yani.

« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2009, 22:26:46 »
şamrel kısmına su elektrıkcılerın kullandıgı erıyen bant mı damlatsam (yakarak) veya kuvvetlı bır yapıstırıcı oneren varmı ben japon denedım tutmadı
su lastıkcılerın kullandıgı yamadan mı yapsam hala dusunuyorum..
bu arada sol kapı kılıdı kırıldı buda dokummmus dokum kaynak oluyor mu  yenısınıde almak  sorun degılde yenı kapı kolu alırsam anahtar da degısecek mı yoksa sadece sıfresı sokuluyor mu bılgısı olan var mı?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2009, 23:24:59 »
DYCO diye bir silikon var çok kuvvetli metal kutuda satılıyor muhtemelen işini görür. Kilitçiler kullanır ve tamponcular. Tampondaki siyah şeirt kalktığında bir tek o tutabiliyor. Yada camcıya git derim oto camcıların silikonları var. !!!!!Yalnız diğer silikonlar gibi çekip ayıramazsın öyle kolay değil!!!!!
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2009, 23:47:30 »
arkadaslar certigo arkadas zaten kilit mekanizmasını silikonla izole ederk hava kacurupta merkezi kilit pompasının urettıgı havanın dısarı kacmasını engelleyerek dıger kapıların kapanmasını saglamış ama ona kilit mekanizmasının icındekı diyafram lazım bu arada bu diyaframın bı resmi v.s varmıdır soyle bısey geldı aklıma kombılerın  diyaframlarını kesıp bıcerek bı sekilde uydurabilirmiyiz bi resim koyma ihtimalin varmıdır alternatif sonuclar düsünelim

« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2009, 00:28:38 »
arkadaslar cevaplar ıcın tesekkur ederım en azından ılgılısınız bıraz daha kafa yorarsak çözecez bu olayı :)

merkezı kılıtın calısma prensıbı şöyle:
diyafram ( siyah şamrel gibi olan) içeride hava basıncı ile hareket ediyor. karsıbeyaz kapakta bulunan ınce bır delıkten  ıcerıye hava basıyor ve diyaframı ıttırıyor oda bızım kapımızın acılmasını saglıyor. aracımızın kılıtledıgımız zaman ıse o delıkten ıcerıdekı havayı bosaltıyor ve ve o dıyafram ılerı gelıyor ve merkezı kılıt kapıyı kılıtlıyor kapıların uzerınde olan yukarı asagı ınen kapı kılıtlerının hareketlerı de buradan gelıyor.
işte benım sorunumda tam burada  ıcerıdekı havayı  diyafram yırtık oldugu için boşaltamıyor ve devamlı merkezi kilit  motoru calısıyor.

o dıyaframı nasıl onarabılrım ?
yırtık olan yerı resımde ısaretledım
dıyaframı ters cevırdım oyle çektım footğrafı  yoksa o dıyafram yerıne ters devreleyip tam  oturuyor.

parcanın fıyatını sordum adamlar bızı bırseyden anlamıyorlar zandettıler herhalde komple kapı kılıdının değişmesi gerektiğini söyledi yetkili servis cok astronomik bir rakam söyledi.

tekrar sorayım
o dıyaframı nasıl onarabılirim ?

bazen resime  bırkac kez basmak gerekıyor tam boy gozukmesı ıcın..

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2009, 00:35:59 Gönderen: certigo »

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2009, 00:42:39 »
Japonla yapıştırmak pek iyi bi çözümdeğil japon kuruduktan sonra sertleşiyor ve çat diye kırılıyor onun yerine daha esnek bi yapıştırıcı kullanmak lazım heralde silikon denedinizmi?

« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2009, 09:30:50 »
bu hafta sonu deneyeceğim silikon 404 ve arap yapıstırıcısı aldım. (a-b paketli) ıkısınıde deneyeceğim.. sonucu buraya yazarım :)

« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2009, 14:12:45 »
 sıvı contalar var ondan dene olmazsa çıkmacılara gidersin sadce senin işine yarayacak kısmı alırsın ucuza belki sadece contayıda bulursun
servisler sana parçanın komple fiyatını vermişlerdir tahminen kolay gelsin kazasız belasız sürüşler dilerim herkese
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 12:21:25 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2009, 14:14:03 »
benim dediğim silikonn filan değil bildiğin conta ama sıvı tüpte satılıyo esnek hemde kuruduktan sonra onu diyorum çok işe yarar tahminen
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 12:20:26 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2009, 09:48:27 »
hocam kırmızı bir sıvı conta var. ısıya dayanıklı.
markaları değişik olabiliryor. ısıya dayanıklı olması önemli değilde, o çok sağlam birşey.
tüpte satılıyor.4-5 tl gibi birşey. sanayilerdeki parçacılarda falan bulursun.
onunla dene bence. çözecektir işini.

« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2009, 11:54:02 »
Arkadaşların dedikleri maddeler ve aldığın yapıştırıcılar olmaz ise, o diyaframın maddesine benzeyen ince bir lastikden parça kesip yırtık yerden büyükçe kaplayacak şekilde yapıştırabilrsin. Ama yine Abdullahın dediği gibi japon değilde daha yumuşak bir yapıştırıcı olması lazım esnemesi için. Ayakkabıcılarında kullandığı derby marka bir şey vardı. tüpde de satılıyor. aslında bali tarzı birşey. o olabilir mesela.