Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG geçişilerinde yekinme (hatta neredeyse vurduruyor)  (Okunma sayısı 7937 defa)

Selam arkadaşlar ,tamirciye gitmeden önce önbilgim olsun istiyorum.
Öncelikle forumda cevabım yok demiyorum ama bulamadım.

Sorun şöyle; araç uzun süre  bekledikten sonra (5-6 saat) benzinden gaza geçerken şiddetli yekinme oluyor,  öyleki aracı vurdurarak çalıştırmadaki yekinme ile aynı. Motor araç viteste  hareket halindeyken bile stop edecek gibi oluyor. Vitesin boşta olduğu ana  denk gelirse kaçarı yok stop ediyor. Motor sıcaklığı ile de tamamen doğrudan ilgisi pek yok gibi .Aynı haftada hava yağmurlu  iken güneşli olduğu günküne göre daha fazla yekinerek geçiş yaptı.

Aracı yeni aldım ve  aldığımdan beri geçişleri manuel yapıyorum. Sıcaklık 70 'i geçene kadar (2 km gibi) benzinde  gidiyorum sonra LPG sistemini açıyorum bu halde bile kimi zaman stop edercesine, sanki vurdurur gibi sertlikte  geçişler oluyor.

Aracımdaki LPG eco  markasında birşey.
M.I.V.W.

Ynt: LPG geçişilerinde yekinme (hatta neredeyse vurduruyor)
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2011, 22:16:54 »
Lpg motor ısınana kadar problem çıkarıyor stop etme gibi. Lpg hortumlarınız ne kadar uzun acaba? Çok uzun ise ondan yapıyor olabilir. Çünkü araç benzini kesip lpg ye geçtiği anda lpg enjektörleri anında çalışmaya başlıyor. Fakat boru çok uzun ise gazın motora gitmesi zaman alıyor. Tabii bu süreçte araç yakıtsız kaldığı için stop ediyor. Motor soğukken kışın bende lpg ye geçtiği 1-2 sn bayağı bir isteksizlik olurdu sonra birden düzelirdi.

« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2011, 14:46:32 »
Tüm arkadaşlara merhaba, aranıza yeni katılıyorum. Sıralı LPG sistemde benzinden gaza geçiş süresi ayarlanabiliyor sanırım. Yaza ve kişa göre geçiş mesafesi değişebiliyor.

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2011, 15:02:31 »
Tüm arkadaşlara merhaba, aranıza yeni katılıyorum. Sıralı LPG sistemde benzinden gaza geçiş süresi ayarlanabiliyor sanırım. Yaza ve kişa göre geçiş mesafesi değişebiliyor.

o süre değildir suyun sıcaklığının ayarıdır genelde 30dereceye ayarlanır. Motor soğutma suyunun sıcaklığı ayarlanan dereceye geldiğinde lpg ye geçer. LPG sıcak suyu sever bunuda ekliyeyim  :saygılar

« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2011, 22:36:23 »
Korkumdan ötürü lpg ye geçişleri manuel yapıyordum. Geçen gün kapatmayı unuttum ve kendi otomatik geçmeye çalıştı. Araba tam yığılmaya başlarken 1 - 2 defa ara gazı verdim sorunsuzca geçti. İnternetteki araştırmalarım LPG filtresine işaret  ediyor gibi. LPG  filtresini nasıl kontrol edebilirim şu ara  onu araştırıyorum
M.I.V.W.

« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2011, 23:09:45 »
slm.lpg enjektörlerini kontrol ettirin.aralarında calışmayan olabilir

« Yanıtla #6 : 13 Temmuz 2011, 21:58:49 »
Aracı bilgisayara bağlattım (LPG beyni)   hiç bi sorun görünmedi  :(
M.I.V.W.

« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2011, 22:55:34 »
Arabayı aldığımdan beri (4 ay) beni rahatsız eden ufak bir sesi sormak için sanayiye gittim ve usta bana devir daim pompasının  arızalı olduğunu söyledi. Emin olmak için başka bir ustaya daha da sorcam

1- kendim bu arızayı nasıl anlarım
2- gerçekten pompa arızalı ise benim sorunumun nedeni bu olabilir mi ?
M.I.V.W.

« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2011, 00:18:44 »
lpg arızası olmayan bir tek polo yahut golfe rast gelmedim.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2011, 00:45:42 »
Arabamda atiker takılı ve  şu ana kadar  bir sıkıntı yaşamadım .
5 6 aydır lpg takılı ve yaklaşık olarak 13 14 bin km  yaptım.  Umarım bundan sonrada yaşamam.
Golf: O bir tutku

« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2011, 19:41:12 »

maşallah diyin benim poloma ozaman :) çok şükür lpg kullanıyorum benzinden lpg ye geçişlerimde en ufak titreme bile yok + araba kontak basıldıgında benzınde calısıyo 2-3 saniye sonra lpg ye geçiyo motor sicak yada soğuk devirde oynama bile olmuyo.bendede atiker takılı fakat üzerindeki bütün herşey italyan.çok memnunum insaşşllah bi sorun yaşamam.

« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2014, 08:28:02 »
Arkadaşlar slm, konuyu horlatmak istemezdim ama , mavcut sorunda kayda değer bir iyileşme var paylaşmak istedim.

LPG enjejtörlerini ve regülatörünü ( gazın ısıtıldığı yer  kimileri beyin de diyor) değiştirtdim ve sonuç ; düşük devirde gaza yükllendiğim ana denk gelmez ise benzinden gaza geçişi hiç hissetmiyorum.

bilgilerinize ...
M.I.V.W.

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Ynt: Ynt: LPG geçişilerinde yekinme (hatta neredeyse vurduruyor)
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2014, 09:08:56 »
3 yil sonra :) gecmis olsun gule gule kullanin :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2014, 03:51:42 »
Valla konuyu unutmayıp sonucu paylaştığınızı görünce tebrik etmek istedim. Keşke herkes bu şekilde yapsa.
Akıl yaşta değil baştadır.